Таг: Основен суд Скопје 1

1 41 42 43427 / 427 НАПИСИ
СЈО: ОСНОВНИОТ СУД СКОПЈЕ 1 ЈА КОЧИ ПОСТАПКАТА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

СЈО: ОСНОВНИОТ СУД СКОПЈЕ 1 ЈА КОЧИ ПОСТАПКАТА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

Основниот суд Скопје 1 ја кочи постапката за прислушуваните материјали „Пуч“ затоа што се уште на Специјалното јавно обвинителство не му ги дава копии ...
СТАВРЕСКИ МОРА ДА ГИ ПРЕЗЕМЕ И ХОДНИЦИТЕ ВО ВРХОВНИОТ СУД ЗА ДА СЕ СУДИ „ДИВО НАСЕЉЕ“

СТАВРЕСКИ МОРА ДА ГИ ПРЕЗЕМЕ И ХОДНИЦИТЕ ВО ВРХОВНИОТ СУД ЗА ДА СЕ СУДИ „ДИВО НАСЕЉЕ“

Големата свечена сала во Врховниот суд, која Владата им ја одзеде на врховните судии и на претседателката Лидија Неделкова, претседателот на Основниот ...
КРИВИЧЕН СУД: ВРХОВНИОТ СУД НЕ ЈА ИСПОЧИТУВА ОДЛУКАТА ЗА КОРИСТЕЊЕ НА ГОЛЕМАТА САЛА ЗА „ДИВО НАСЕЉЕ“

КРИВИЧЕН СУД: ВРХОВНИОТ СУД НЕ ЈА ИСПОЧИТУВА ОДЛУКАТА ЗА КОРИСТЕЊЕ НА ГОЛЕМАТА САЛА ЗА „ДИВО НАСЕЉЕ“

Кривичниот суд денеска, по одложувањето на рочиштетот за случајот „Диво Насеље“, соопшти дека Врховниот суд не ја испочитувал одлуката на Владата и пл ...
„ДИВО НАСЕЉЕ“ ОДЛОЖЕНО ОТИ ПОЛИЦИЈАТА НЕ ГИ ПУШТИ АДВОКАТИТЕ ДА ВЛЕЗАТ ВО СУДНИЦА

„ДИВО НАСЕЉЕ“ ОДЛОЖЕНО ОТИ ПОЛИЦИЈАТА НЕ ГИ ПУШТИ АДВОКАТИТЕ ДА ВЛЕЗАТ ВО СУДНИЦА

Судскиот процес „Диво Насеље“, за настаните во оваа кумановска населба од 9 и 10 мај минатата година, денеска повторно се одложи, за 6 јуни, откако су ...
ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА И ЗА СУДОТ ШТО ПРИТВОРА ДЕМОНСТРАНТИ, А ОСЛОБОДУВА ОСОМНИЧЕНИ КРИМИНАЛЦИ

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА И ЗА СУДОТ ШТО ПРИТВОРА ДЕМОНСТРАНТИ, А ОСЛОБОДУВА ОСОМНИЧЕНИ КРИМИНАЛЦИ

Шарената револуција синоќа го зафати Кривичниот суд во Скопје кој држи во куќен притвор демонстранти од антивладините протести, а сите осомничени за к ...
ТИМОТ НА КАТИЦА ЈАНЕВА ЈА ИСТРАЖУВАЛ И ФИРМАТА НА КРПАЧ

ТИМОТ НА КАТИЦА ЈАНЕВА ЈА ИСТРАЖУВАЛ И ФИРМАТА НА КРПАЧ

Специјалното обвинителство ја истражувало и фирмата на покојниот Коста Крпач, кој вчера беше најден со прострелна рана во градите во својот стан, отка ...
СУДИЈАТА СЕ ОПОРАВИ ОД РАСПИТОТ НА ЈАНКУЛОСКА

СУДИЈАТА СЕ ОПОРАВИ ОД РАСПИТОТ НА ЈАНКУЛОСКА

Судијата на претходна постапка кој треба да одлучи по барањето на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за мерките на претпазливост на четворица од о ...
1 41 42 43427 / 427 НАПИСИ