Таг: Основно јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција

ПОРАНЕШЕН ОБВИНИТЕЛ ОД ДЕЛЧЕВО УКРАЛ 450.000 ЕВРА ОД ДРЖАВНИОТ БУЏЕТ, ВМЕШАНИ И ЕКСМИНИСТЕР, НОТАР И 7 ДРУГИ ЛИЦА

ПОРАНЕШЕН ОБВИНИТЕЛ ОД ДЕЛЧЕВО УКРАЛ 450.000 ЕВРА ОД ДРЖАВНИОТ БУЏЕТ, ВМЕШАНИ И ЕКСМИНИСТЕР, НОТАР И 7 ДРУГИ ЛИЦА

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција отвори истрага против поранешен обвинител, поранешен министер без ресор и ушт ...
ОБВИНИТЕЛИТЕ ВЛЕГОА ВО СОБРАНИЕ ДА ПРАВАТ РЕКОНСТРУКЦИЈА ЗА 27 АПРИЛ

ОБВИНИТЕЛИТЕ ВЛЕГОА ВО СОБРАНИЕ ДА ПРАВАТ РЕКОНСТРУКЦИЈА ЗА 27 АПРИЛ

Обвинителите за организиран криминал, кои ја водат истрагата за организирањето на крвавите насилства на 27 април, денеска влегоа во Собранието, потврд ...
СНИМКИТЕ ОД КАБИНЕТОТ НА ЗАЕВ БИЛЕ ПУШТЕНИ ОД СТРАНСТВО, ДЕНЕСКА ПРОДОЛЖУВА СУДЕЊЕТО ПРОТИВ ПРЕМИЕРОТ ЗА СЛУЧАЈОТ ПОТКУП

СНИМКИТЕ ОД КАБИНЕТОТ НА ЗАЕВ БИЛЕ ПУШТЕНИ ОД СТРАНСТВО, ДЕНЕСКА ПРОДОЛЖУВА СУДЕЊЕТО ПРОТИВ ПРЕМИЕРОТ ЗА СЛУЧАЈОТ ПОТКУП

Снимките од посебните истражни мерки против премиерот Зоран Заев, направени во неговиот тогашен градоначалнички кабинет во Струмица, се пуштени на инт ...
ЧЕТИРИ МЕСЕЦИ ПО 27 АПРИЛ, ОРГАНИЗАТОРИТЕ УШТЕ НА СЛОБОДА

ЧЕТИРИ МЕСЕЦИ ПО 27 АПРИЛ, ОРГАНИЗАТОРИТЕ УШТЕ НА СЛОБОДА

Точно четири месеци по организираниот напад во Собранието на 27 април, нема судски процес, ниту покренато обвинение против ниту еден од организаторите ...
4 / 4 НАПИСИ