Таг: пари

1 2 3 9 10 / 87 НАПИСИ
ВО БУЏЕТОТ ИМАШЕ ДУПКА ОД 500 МИЛИОНИ ЕВРА, СО РЕБАЛАНСОТ ОБЕЗБЕДИВМЕ ПАРИ ЗА ПОВИСОКИ ПЕНЗИИ, ИСПЛАТИ НА ПЛАТИ И ПОКРИВАЊЕ ДОЛГОВИ, КАЖА МИНИСТЕРКАТА ДИМИТРИЕСКА-КОЧОСКА

ВО БУЏЕТОТ ИМАШЕ ДУПКА ОД 500 МИЛИОНИ ЕВРА, СО РЕБАЛАНСОТ ОБЕЗБЕДИВМЕ ПАРИ ЗА ПОВИСОКИ ПЕНЗИИ, ИСПЛАТИ НА ПЛАТИ И ПОКРИВАЊЕ ДОЛГОВИ, КАЖА МИНИСТЕРКАТА ДИМИТРИЕСКА-КОЧОСКА

Со ребалансот на буџетот ќе има пари за повисоки пензии и за исплата на плати за кои пари имало само до јуни, кажа денеска министерката за финансии Го ...
ИСТРАЖУВАЊАТА НА ТЕАТАРОТ ВО СТОБИ ГОДИНАВА ТРАЕЈА САМО 19 ДЕНА ОТИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА ДАДЕ ТОЛКУ ПАРИ

ИСТРАЖУВАЊАТА НА ТЕАТАРОТ ВО СТОБИ ГОДИНАВА ТРАЕЈА САМО 19 ДЕНА ОТИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА ДАДЕ ТОЛКУ ПАРИ

Долгогодишниот приоритетен проект на Националната установа Стоби, кој опфаќа конзервација, реставрација, реконструкција и археолошки истражувања на те ...
НЕ МОРА ДА ОДАТ В ЗАТВОР ЗАТАЈУВАЧИТЕ НА ДАНОК И ТИЕ ШТО ПЕРЕЛЕ ПАРИ, ВАЖНО Е ДА ИМ СЕ СОБЕРЕ СÈ ШТО УКРАЛЕ И ДА ПЛАТАТ КАЗНИ, ВЕЛАТ ЕКСПЕРТИТЕ

НЕ МОРА ДА ОДАТ В ЗАТВОР ЗАТАЈУВАЧИТЕ НА ДАНОК И ТИЕ ШТО ПЕРЕЛЕ ПАРИ, ВАЖНО Е ДА ИМ СЕ СОБЕРЕ СÈ ШТО УКРАЛЕ И ДА ПЛАТАТ КАЗНИ, ВЕЛАТ ЕКСПЕРТИТЕ

Уште нестивнати реакциите за благите казни во предметот „Империја“, каде Буџетот со перење пари од осудените беше оштетен за 40-ина милиони евра, јавн ...
ИЗМАМА Е СМС ПОРАКАТА ЗА ВЛАДИНА ПАРИЧНА ПОМОШ, ВЛАДАТА АПЕЛИРА ДА НЕ СЕ ДАВААТ ЛИЧНИ ПОДАТОЦИ

ИЗМАМА Е СМС ПОРАКАТА ЗА ВЛАДИНА ПАРИЧНА ПОМОШ, ВЛАДАТА АПЕЛИРА ДА НЕ СЕ ДАВААТ ЛИЧНИ ПОДАТОЦИ

Голем број граѓани денеска добиваат измамничка смс порака во која се вели дека Владата им доделува парични средства во износ од 6.150 денари. Во порак ...
СО ЏИП МУ ГО ПРЕСЕКЛЕ ПАТОТ И МУ УКРАЛЕ ТОРБА СО ПАРИ СРЕДЕ КУМАНОВО

СО ЏИП МУ ГО ПРЕСЕКЛЕ ПАТОТ И МУ УКРАЛЕ ТОРБА СО ПАРИ СРЕДЕ КУМАНОВО

Кумановец вечерва бил пресретнат и ограбен во својот автомобил на улицата Доне Божинов во Куманово. Разбојништвото се случи околу 20.30 часот, кога не ...
СМОЛАРСКИТЕ ВОДОПАДИ ЌЕ ДОБИЈАТ ПЛАТФОРМА СО СТАКЛЕН ПОД СО ПРОЕКТ ЗА УРЕДУВАЊЕ ОД 112.000 ЕВРА

СМОЛАРСКИТЕ ВОДОПАДИ ЌЕ ДОБИЈАТ ПЛАТФОРМА СО СТАКЛЕН ПОД СО ПРОЕКТ ЗА УРЕДУВАЊЕ ОД 112.000 ЕВРА

Во наредните шест месеци ќе се врши уредување и збогатување на содржините на Смоларскиот Водопад и на излетничко рекреативното место Пирго кај Мокриев ...
ТЕТОВЕЦ НАШОЛ ТОРБИЧЕ ПОЛНО СО ПАРИ И ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ И ГО ПРЕДАЛ НА ПОЛИЦИЈАТА, КОЈА БРЗО ГО ПРОНАШЛА СОПСТВЕНИКОТ И МУ ГО ВРАТИЛА

ТЕТОВЕЦ НАШОЛ ТОРБИЧЕ ПОЛНО СО ПАРИ И ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ И ГО ПРЕДАЛ НА ПОЛИЦИЈАТА, КОЈА БРЗО ГО ПРОНАШЛА СОПСТВЕНИКОТ И МУ ГО ВРАТИЛА

Тетовец нашол торбичка во која имало пари во динари и во евра, банкарски картички, клучеви и лични документи. Тој ја предал на полицијата и побарал да ...
НОВИ ПРОТЕЧЕНИ ДОКУМЕНТИ ОД КИПАР ОТКРИВААТ ДЕКА АБРАМОВИЧ ИМ ПРЕФРЛИЛ МИЛИОНИ ДОЛАРИ НА ЛУЃЕ ОПИШАНИ КАКО „ПАРИЧНИЦИ“ НА ПУТИН

НОВИ ПРОТЕЧЕНИ ДОКУМЕНТИ ОД КИПАР ОТКРИВААТ ДЕКА АБРАМОВИЧ ИМ ПРЕФРЛИЛ МИЛИОНИ ДОЛАРИ НА ЛУЃЕ ОПИШАНИ КАКО „ПАРИЧНИЦИ“ НА ПУТИН

Нови протечени документи откриваат трага на пари која ги поврзува Роман Абрамович и двајца мажи кои се наречени „паричници“ на Владимир Путин. Бившиот ...
ЈСП „СКОПЈЕ“ НЕМА ПАРИ ЗА ПЛАТА, СОВЕТНИЦИТЕ НЕ ИЗГЛАСАА НОВИ СУБВЕНЦИИ ОД 1.8 МИЛИОНИ ЕВРА

ЈСП „СКОПЈЕ“ НЕМА ПАРИ ЗА ПЛАТА, СОВЕТНИЦИТЕ НЕ ИЗГЛАСАА НОВИ СУБВЕНЦИИ ОД 1.8 МИЛИОНИ ЕВРА

ЈСП „Скопје“ не доби нови субвенции од буџетот на Град Скопје. На вчерашната седница, советниците во Советот на Град Скопје не го изгласаа барањето на ...
УСВОЕН СОЛИДАРНИОТ ДАНОК СО КОЈ ЕДНОКРАТНО ЌЕ СЕ ОДАНОЧАТ КОМПАНИИТЕ КОИ ОСТВАРИЛЕ ЕКСТРА ПРОФИТ

УСВОЕН СОЛИДАРНИОТ ДАНОК СО КОЈ ЕДНОКРАТНО ЌЕ СЕ ОДАНОЧАТ КОМПАНИИТЕ КОИ ОСТВАРИЛЕ ЕКСТРА ПРОФИТ

Пратениците денеска го усвоија Законот за солидарен данок со кој дополнително ќе се оданочуваат компаниите кои лани оствариле промет над 10 милиони ев ...
1 2 3 9 10 / 87 НАПИСИ