Таг: патни трошоци

1 2 10 / 19 НАПИСИ
НЕКА ИЗВИНИ ПИАРОТ

НЕКА ИЗВИНИ ПИАРОТ

1 Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако победи на изборите, неговата мнозинска коалиција ќе ги укине патните трошоци за пратениците во Собранието ...
НАДОМЕСТОЦИТЕ ВО СЈО НЕ СЕ ДАЛЕКУ ОД ПАТНИТЕ ТРОШОЦИ НА НЕКОИ ПРАТЕНИЦИ, ВЕЛИ ОБВИНИТЕЛКАТА ФЕТАИ

НАДОМЕСТОЦИТЕ ВО СЈО НЕ СЕ ДАЛЕКУ ОД ПАТНИТЕ ТРОШОЦИ НА НЕКОИ ПРАТЕНИЦИ, ВЕЛИ ОБВИНИТЕЛКАТА ФЕТАИ

Обвинителката Фатиме Фетаи вели дека нема ништо спорно во надоместоците што ги земале во СЈО и ги спореди тие исплати со сумите што ги земаат некои пр ...
ДВАЈЦА АНТИКОРУПЦИОНЕРИ СЕ ПОД ИСТРАГА ЗА ЗЛОУПОТРЕБИТЕ СО ПАТНИТЕ ТРОШОЦИ

ДВАЈЦА АНТИКОРУПЦИОНЕРИ СЕ ПОД ИСТРАГА ЗА ЗЛОУПОТРЕБИТЕ СО ПАТНИТЕ ТРОШОЦИ

Двајца членови на последниот состав на Антикорупциската комисија се под истрага за злоупотребите со патните трошоци, кои ги откри САКАМДАКАЖАМ.МК на 2 ...
ПРАТЕНИЦИТЕ СИ ГИ НАМАЛИЈА ПАТНИТЕ ТРОШОЦИ ЗА ТРЕТИНА

ПРАТЕНИЦИТЕ СИ ГИ НАМАЛИЈА ПАТНИТЕ ТРОШОЦИ ЗА ТРЕТИНА

Со 79 гласа „за“ и еден „воздржан“,  пратениците ги изгласаа измените на Законот за пратеници со кои од 30 отсто, пратениците ќе земаат 20 отсто од це ...
ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГИ НАМАЛУВААТ ПАТНИТЕ ТРОШОЦИ НА СИТЕ ФУНКЦИОНЕРИ, НЕ САМО СВОИТЕ

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГИ НАМАЛУВААТ ПАТНИТЕ ТРОШОЦИ НА СИТЕ ФУНКЦИОНЕРИ, НЕ САМО СВОИТЕ

Работна група пратеници подготвува измени на Законот за плата и други надоместоци на избрани и именувани функционери и на Законот за пратеници со цел ...
ДУИ НЕ ГО ПОДДРЖУВА ПРЕДЛОГОТ НА СДСМ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ПАТНИТЕ ТРОШОЦИ, БАРА НИВНО ЦЕЛОСНО УКИНУВАЊЕ

ДУИ НЕ ГО ПОДДРЖУВА ПРЕДЛОГОТ НА СДСМ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ПАТНИТЕ ТРОШОЦИ, БАРА НИВНО ЦЕЛОСНО УКИНУВАЊЕ

СДСМ и ДУИ не можат да ги усогласат ставовите за предлозите за намалување на патните трошоци за пратениците и за другите избрани и именувани функционе ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА АНТИКОРУПЦИСКА ТАНТУРОВСКИ СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА АНТИКОРУПЦИСКА ТАНТУРОВСКИ СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

Претседателот на Антикорупциската комисија Игор Тантуровски денеска си поднесе оставка. Од Собранието велат дека утрово Тантуровски ја доставил својат ...
АНТИКОРУПЦИОНЕР ИЗНАЈМИЛ СТАН ЗА 100 ЕВРА, А ЗЕМАЛ 350 ЕВРА

АНТИКОРУПЦИОНЕР ИЗНАЈМИЛ СТАН ЗА 100 ЕВРА, А ЗЕМАЛ 350 ЕВРА

Антикорупциската комисија не кажува дали се преземени мерки по утврдените нерегуларности во работењето констатирани по ревизијата на Управата за јавни ...
ПРАТЕНИЦИТЕ СО РАБОТНА ГРУПА ЌЕ ГИ УСОГЛАСУВААТ ПРЕДЛОЗИТЕ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ПАТНИТЕ ТРОШОЦИ

ПРАТЕНИЦИТЕ СО РАБОТНА ГРУПА ЌЕ ГИ УСОГЛАСУВААТ ПРЕДЛОЗИТЕ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ПАТНИТЕ ТРОШОЦИ

Ќе се формира работна група која ќе ги усогласува амандманите за измените на Законот за пратеници и за Законот за плати на избрани и именувани лица за ...
ДА СЕ ЖРТВУВАМЕ И ДА ГИ УКИНЕМЕ ПАТНИТЕ ТРОШОЦИ, ПРЕДЛОЖИ ПРАТЕНИКОТ АДЕМИ ОД ДУИ

ДА СЕ ЖРТВУВАМЕ И ДА ГИ УКИНЕМЕ ПАТНИТЕ ТРОШОЦИ, ПРЕДЛОЖИ ПРАТЕНИКОТ АДЕМИ ОД ДУИ

ДУИ ќе поднесе амандман на Предлог на закон за изменување на Законот за плата и други надоместоци на избрани и именувани лица во Република Македонија ...
1 2 10 / 19 НАПИСИ