Таг: писмо

1 2 330 / 30 НАПИСИ
ПОРАКАТА ОД САД ДОПОЛНИТЕЛНО ГИ ВОЗНЕМИРИ ВМРОВСКИТЕ ПРАТЕНИЦИ, БАРААТ МИЦКОСКИ ДА СЕ ДОГОВОРИ СО ЗАЕВ, А НЕ ДА ГИ ПРИТИСКА НИВ

ПОРАКАТА ОД САД ДОПОЛНИТЕЛНО ГИ ВОЗНЕМИРИ ВМРОВСКИТЕ ПРАТЕНИЦИ, БАРААТ МИЦКОСКИ ДА СЕ ДОГОВОРИ СО ЗАЕВ, А НЕ ДА ГИ ПРИТИСКА НИВ

САД побараа од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да создаде простор за пратениците да одлучат како ќе гласаат за уставните промени ослободени о ...
САД СЕ РАЗОЧАРАНИ ОД ВМРО-ДПМНЕ И БАРААТ МИЦКОСКИ ДА ОБЕЗБЕДИ ПРАТЕНИЦИТЕ ДА ГЛАСААТ ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ БЕЗ ЗАКАНИ, НАСИЛСТВО И ОДМАЗДА

САД СЕ РАЗОЧАРАНИ ОД ВМРО-ДПМНЕ И БАРААТ МИЦКОСКИ ДА ОБЕЗБЕДИ ПРАТЕНИЦИТЕ ДА ГЛАСААТ ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ БЕЗ ЗАКАНИ, НАСИЛСТВО И ОДМАЗДА

САД се разочарани од позициите на раководството на ВМРО-ДПМНЕ за референдумот за името и за чекорите во Собранието за промена на Уставот, и бараат од ...
ГОСПОДИНОТ ЏАФЕРИ Е ВО ФОРИНО, ТУКА СУМ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕ, ЏАФЕРИ НЕ ГО ПРИМИ ПИСМОТО НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА МИЦКОСКИ ДА СЕ ОБРАТИ ВО СОБРАНИЕТО

ГОСПОДИНОТ ЏАФЕРИ Е ВО ФОРИНО, ТУКА СУМ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕ, ЏАФЕРИ НЕ ГО ПРИМИ ПИСМОТО НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА МИЦКОСКИ ДА СЕ ОБРАТИ ВО СОБРАНИЕТО

ВМРО-ДПМНЕ со писмо побара од  Талат Џафери лидерот Христијан Мицкоски да се обрати во Собранието на седницата на која се расправа за уставните измени ...
КЛУЧНО Е ПАРЛАМЕНТОТ ДА ОДЛУЧИ ЗА НЕОПХОДНИТЕ УСТАВНИ ИЗМЕНИ, МУ ПИША МЕРКЕЛ НА ЗАЕВ

КЛУЧНО Е ПАРЛАМЕНТОТ ДА ОДЛУЧИ ЗА НЕОПХОДНИТЕ УСТАВНИ ИЗМЕНИ, МУ ПИША МЕРКЕЛ НА ЗАЕВ

Германската канцеларка Ангела Меркел во писмото до премиерот Зоран Заев од 5 октомври ветува натамошна поддршка за имплементација на Преспанскиот дого ...
ЏОРЏ БУШ, КОЈ ЈА ПРИЗНА МАКЕДОНИЈА ПОД УСТАВНОТО ИМЕ, ПОВИКА ДА СЕ ГЛАСА НА РЕФЕРЕНДУМОТ

ЏОРЏ БУШ, КОЈ ЈА ПРИЗНА МАКЕДОНИЈА ПОД УСТАВНОТО ИМЕ, ПОВИКА ДА СЕ ГЛАСА НА РЕФЕРЕНДУМОТ

Уште од првиот ден на независноста на вашата држава, Соединетите Американски Држави се ваш постојан пријател, напиша поранешниот американски претседат ...
САД Ѝ ВРАТИ НА ШПАНИЈА УКРАДЕНО ПИСМО НА КОЛУМБО, СТАРО 525 ГОДИНИ

САД Ѝ ВРАТИ НА ШПАНИЈА УКРАДЕНО ПИСМО НА КОЛУМБО, СТАРО 525 ГОДИНИ

По неколкугодишна меѓународна потрага, САД ѝ врати  на Шпанија редок примерок од писмо од Кристофер Колумбо од 1493 година, кое беше украдено од Нацио ...
ГРУЕВСКИ ВО 2013 СО ПИСМО ГО УБЕДУВАЛ ЕВРОКОМЕСАРОТ ФИЛЕ ДЕКА НЕ СЕ МЕША ВО СУДСКИТЕ ОДЛУКИ ЗА КЕЖАРОВСКИ И ШИПОВИЌ

ГРУЕВСКИ ВО 2013 СО ПИСМО ГО УБЕДУВАЛ ЕВРОКОМЕСАРОТ ФИЛЕ ДЕКА НЕ СЕ МЕША ВО СУДСКИТЕ ОДЛУКИ ЗА КЕЖАРОВСКИ И ШИПОВИЌ

Во писмо од 1 ноември, 2013 до тогашниот еврокомесар за проширување Штефан Филе, тогашниот македонски премиер Никола Груевски му објаснува како македо ...
ИГРАЈ СИ НАДВОР, Ѝ РЕЧЕ МАРК ЗАКЕРБЕРГ НА НОВОРОДЕНАТА ЌЕРКА

ИГРАЈ СИ НАДВОР, Ѝ РЕЧЕ МАРК ЗАКЕРБЕРГ НА НОВОРОДЕНАТА ЌЕРКА

Коосновачот на Фејсбук Марк Закерберг, ја повика својата новородена ќерка да игра надвор и да ужива во чудото да си дете, во срдечно писмо објавено на ...
ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР ГО ПОТВРДИ ПИСМОТО ДО ПАРТИИТЕ

ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР ГО ПОТВРДИ ПИСМОТО ДО ПАРТИИТЕ

Попладнево и амбасадорот на Кралството Холандија во Македонија Ваутер Пломп испрати изјава со која го потврди писмото што министерот за надворешни раб ...
ХАН НЕ ИСПРАТИЛ НОВО ПИСМО ЗА ЛИДЕРСКА СРЕДБА, ПОТВРДИ БРИСЕЛ

ХАН НЕ ИСПРАТИЛ НОВО ПИСМО ЗА ЛИДЕРСКА СРЕДБА, ПОТВРДИ БРИСЕЛ

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан нема испратено никакво ново писмо до четирите лидери на партиите, како што викендов објавија повеќе медиуми в ...
1 2 330 / 30 НАПИСИ