Таг: полиција

1 2 3 34 10 / 338 НАПИСИ
ЗА 4 МЕСЕЦИ ФАТЕНИ ПЕТМИНА СО НЕЛЕГАЛНО ОРУЖЈЕ И АРСЕНАЛ ВО ПОЛОШКИОТ РЕГИОН, ЛАНИ ФАТЕНИ 22 ЛИЦА

ЗА 4 МЕСЕЦИ ФАТЕНИ ПЕТМИНА СО НЕЛЕГАЛНО ОРУЖЈЕ И АРСЕНАЛ ВО ПОЛОШКИОТ РЕГИОН, ЛАНИ ФАТЕНИ 22 ЛИЦА

Иако нема официјални податоци колку нелегално оружје има во Полошкиот Регион, од активноста на полицијата и од количината откриено нелегално оружје мо ...
14-ГОДИШНИК СО ПИШТОЛ УБИ НАЈМАЛКУ ОСУМ СОУЧЕНИЦИ И ЧУВАР ВО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ВО БЕЛГРАД

14-ГОДИШНИК СО ПИШТОЛ УБИ НАЈМАЛКУ ОСУМ СОУЧЕНИЦИ И ЧУВАР ВО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ВО БЕЛГРАД

Во пукањето во белградското основно училиште „Владислав Рибникар“ загинаа осум ученици и чувар, а ранети се уште шест деца и еден наставник, соопшти с ...
ПОЛИЦАЈЦИ ПУКАЛЕ ВО ГУМИТЕ НА АВТОМОБИЛОТ НА ДВАЈЦА ДИЛЕРИ КОИ СЕ ОБИДЕЛЕ ДА ИЗБЕГААТ НА АВТОПАТОТ ГОСТИВАР-ТЕТОВО

ПОЛИЦАЈЦИ ПУКАЛЕ ВО ГУМИТЕ НА АВТОМОБИЛОТ НА ДВАЈЦА ДИЛЕРИ КОИ СЕ ОБИДЕЛЕ ДА ИЗБЕГААТ НА АВТОПАТОТ ГОСТИВАР-ТЕТОВО

Двајца дилери на дрога се уапсени вчера на автопатот Гостивар-Тетово со 30 килограми марихуана, спакувана во 25 пакувања во нивниот автомобил, соопшти ...
ПОВЕЌЕ СООБРАЌАЈЦИ ВО ШПИЦОТ ЗА ДА СЕ РЕШИ МЕТЕЖОТ ВО ВЕЛЕС, БАРААТ СОВЕТНИЦИТЕ

ПОВЕЌЕ СООБРАЌАЈЦИ ВО ШПИЦОТ ЗА ДА СЕ РЕШИ МЕТЕЖОТ ВО ВЕЛЕС, БАРААТ СОВЕТНИЦИТЕ

Сообраќајниот метеж пред Основното училиште „Блаже Конески“ во Велес е секојдневие. Така е со години, но не се преземат мерки за решавање. На последна ...
НАМЕСТО ВОДА МУ ДАЛЕ ДА СЕ НАПИЕ СРЕДСТВО ЗА МАШИНА ЗА САДОВИ, ВО КАФЕАНА ВО БИТОЛА

НАМЕСТО ВОДА МУ ДАЛЕ ДА СЕ НАПИЕ СРЕДСТВО ЗА МАШИНА ЗА САДОВИ, ВО КАФЕАНА ВО БИТОЛА

42-годишниот бизнисмен А. Т. од Битола заврши на Клиниката за токсикологија во Скопје, откако му се слошило по пиење кафе и флаширана вода во угостите ...
ЗА ДВА И ПОЛ МЕСЕЦИ ВО ПОЛОШКИОТ РЕГИОН ПРИВЕДЕНИ 95 ЛИЦА КАЈ КОИ БИЛА НАЈДЕНА ДРОГА

ЗА ДВА И ПОЛ МЕСЕЦИ ВО ПОЛОШКИОТ РЕГИОН ПРИВЕДЕНИ 95 ЛИЦА КАЈ КОИ БИЛА НАЈДЕНА ДРОГА

Во изминатите два и пол месеци Секторот за внатрешни работи Тетово ги интензивираше активностите за справување со неовластеното производство и пуштање ...
ПРОФЕСОРКАТА АЧКОСКА, КОЈА НАПИША НА ФЕЈСБУК ДЕКА ТИНЕЈЏЕР УМРЕЛ ОД ДРОГА ВО ПИЈАЧКА, ВО ПОЛИЦИЈА РЕКЛА ДЕКА СЛУШНАЛА МУАБЕТИ ОД ДЕЦА

ПРОФЕСОРКАТА АЧКОСКА, КОЈА НАПИША НА ФЕЈСБУК ДЕКА ТИНЕЈЏЕР УМРЕЛ ОД ДРОГА ВО ПИЈАЧКА, ВО ПОЛИЦИЈА РЕКЛА ДЕКА СЛУШНАЛА МУАБЕТИ ОД ДЕЦА

Универзитетската професорка и историчарка Виолета Ачкоска, авторка на постот на Фејсбук со кој објави вест дека средношколец починал од дрога во пијал ...
ПОЛИЦИЈАТА ВО ЕДЕН ДЕН ОТКРИ 42 ПРЕКРШОЦИ И ВОЗЕЊЕ БЕЗ ЛИЦЕНЦА ПРИ КОНТРОЛА НА ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ НА УЧЕНИЦИ

ПОЛИЦИЈАТА ВО ЕДЕН ДЕН ОТКРИ 42 ПРЕКРШОЦИ И ВОЗЕЊЕ БЕЗ ЛИЦЕНЦА ПРИ КОНТРОЛА НА ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ НА УЧЕНИЦИ

При полициска контрола на возила што вршат јавен превоз на ученици се утврдени 42 сообраќајни прекршоци, а откриен е и еден превозник кој возел без ли ...
„ЉУБОВТА ОПРАВДУВА МНОГУ НЕШТА, НО НЕ И ЗАГРОЗУВАЊЕ НА БЕЗБЕДНОСТА ВО СООБРАЌАЈОТ“, ВЕЛИ КАМПАЊАТА НА ТЕТОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ЗА ДЕНОТ НА ЉУБОВТА И ВИНОТО

„ЉУБОВТА ОПРАВДУВА МНОГУ НЕШТА, НО НЕ И ЗАГРОЗУВАЊЕ НА БЕЗБЕДНОСТА ВО СООБРАЌАЈОТ“, ВЕЛИ КАМПАЊАТА НА ТЕТОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ЗА ДЕНОТ НА ЉУБОВТА И ВИНОТО

Тетовската полиција денеска, по повод 14 февруари што се слави како ден на лозарите Св. Трифун и ден на вљубените Св. Валентин, на возачите им делеше ...
НА БИТОЛСКИ БАИР СО КОЛА СЕ ОБИДЕЛЕ ДА ПРЕГАЗАТ ПОЛИЦАЈЦИ, А ПОТОА И ФИЗИЧКИ ГИ НАПАДНАЛЕ

НА БИТОЛСКИ БАИР СО КОЛА СЕ ОБИДЕЛЕ ДА ПРЕГАЗАТ ПОЛИЦАЈЦИ, А ПОТОА И ФИЗИЧКИ ГИ НАПАДНАЛЕ

Битолската полиција поднесе кривична пријава против осум лица поради напад на полицајци при вршење на работи од безбедноста, а петмина од нив добија м ...
1 2 3 34 10 / 338 НАПИСИ