Таг: полиција

1 2 3 30 10 / 296 НАПИСИ
ПОЛИЦИЈАТА ФАТИ НЕИСПРАВЕН АВТОБУС КОЈ ПРЕВЕЗУВАЛ ДЕЦА ОД ПРИЛЕП НА ПОПОВА ШАПКА

ПОЛИЦИЈАТА ФАТИ НЕИСПРАВЕН АВТОБУС КОЈ ПРЕВЕЗУВАЛ ДЕЦА ОД ПРИЛЕП НА ПОПОВА ШАПКА

Тетовската полиција во редовните контроли кои ги врши врз возилата кои превезуваат патници отстранила од сообраќај автобус кој бил технички неисправен ...
ПОЛИЦИЈАТА СПАСИ ДЕВЕТМИНА СКИЈАЧИ НА ПОПОВА ШАПКА KОИ ЗАЛУТАЛЕ ВО МАГЛА 

ПОЛИЦИЈАТА СПАСИ ДЕВЕТМИНА СКИЈАЧИ НА ПОПОВА ШАПКА KОИ ЗАЛУТАЛЕ ВО МАГЛА 

Во густата магла денеска на Попова Шапка деветмина скијачи залутале на скијачките патеки. Меѓу нив имало лица од Тетово, Скопје, Куманово и од Косово, ...
МАСОВНА ТЕПАЧКА НА СКИ-ТЕРЕНИТЕ ВО МАВРОВО МЕЃУ ГОСТИВАРЦИ И КОСОВЦИ, ОСУММИНА ПРИВЕДЕНИ

МАСОВНА ТЕПАЧКА НА СКИ-ТЕРЕНИТЕ ВО МАВРОВО МЕЃУ ГОСТИВАРЦИ И КОСОВЦИ, ОСУММИНА ПРИВЕДЕНИ

На ски-терените во Маврово, во неделата околу 14 часот избила жестока тепачка која не била со голи раце, меѓу лица од Гостивар и неколкумина косовски ...
ЗАКАНИТЕ КОН МЕНЕ НЕ ГИ ПРИЈАВИВ ВО ПОЛИЦИЈА, ПРИЈАВИВ ТАМУ КАДЕ ШТО ТРЕБА, РЕЧЕ АРСОВСКА

ЗАКАНИТЕ КОН МЕНЕ НЕ ГИ ПРИЈАВИВ ВО ПОЛИЦИЈА, ПРИЈАВИВ ТАМУ КАДЕ ШТО ТРЕБА, РЕЧЕ АРСОВСКА

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска вели дека откако е дојдена на функцијата постојано е мета на закани. На денешниот брифинг со новинари, таа ...
ГО ЗАПРЕЛА ПОЛИЦИЈА, А ТОЈ ЈА СПУШТИЛ РАЧНАТА КОЧНИЦА, УДРИЛ ВО ПОЛИЦАЈКА И Ѝ СЕ ЗАКАНУВАЛ

ГО ЗАПРЕЛА ПОЛИЦИЈА, А ТОЈ ЈА СПУШТИЛ РАЧНАТА КОЧНИЦА, УДРИЛ ВО ПОЛИЦАЈКА И Ѝ СЕ ЗАКАНУВАЛ

Битолската полиција го привела 23-годишниот битолчанец Д. Т. откако бил запрен од контрола, а тој ја спуштил рачната кочница од возилото и удрил во по ...
ЗАТВОРЕНИ ПЕТ НОЌНИ КЛУБОВИ ВО СКОПЈЕ СО ГОСТИ БЕЗ СЕРТИФИКАТ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА, ВО АКЦИЈА НА МВР И ПАЗАРНАТА ИНСПЕКЦИЈА

ЗАТВОРЕНИ ПЕТ НОЌНИ КЛУБОВИ ВО СКОПЈЕ СО ГОСТИ БЕЗ СЕРТИФИКАТ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА, ВО АКЦИЈА НА МВР И ПАЗАРНАТА ИНСПЕКЦИЈА

Синоќа, Министерството за внатрешни работи, Управата за јавни приходи и Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) во координирана акција затворија пет ноќни ...
ПОСТАПУВАМЕ ПО ПРИЈАВА ЗА НАПАД ВО МНТ, ВЕЛАТ ОД МВР ПО БЛОКАДАТА НА ДЕЛ ОД ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

ПОСТАПУВАМЕ ПО ПРИЈАВА ЗА НАПАД ВО МНТ, ВЕЛАТ ОД МВР ПО БЛОКАДАТА НА ДЕЛ ОД ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

Полициски сили вечерва го окупираа платото пред МНТ и кај Архивот на Македонија претресувајќи ги овие и сите околни згради и објекти откако лице прија ...
ЕВАКУИРАНИ ОПЕРА И БАЛЕТ И ОКОЛНИТЕ ЗГРАДИ, БЛОКИРАНИ УЛИЦИ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

ЕВАКУИРАНИ ОПЕРА И БАЛЕТ И ОКОЛНИТЕ ЗГРАДИ, БЛОКИРАНИ УЛИЦИ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

На барање на полицијата, евакуирани се Национална опера и балет, како и сите околни згради, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК од вработени во институцијата. Згр ...
ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ ОД ГОСТИВАР ПРОБОДЕН СО НОЖ ПО КАВГА ВО СООБРАЌАЈ, ПРИВЕДЕНИ ТРИ ЛИЦА

ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ ОД ГОСТИВАР ПРОБОДЕН СО НОЖ ПО КАВГА ВО СООБРАЌАЈ, ПРИВЕДЕНИ ТРИ ЛИЦА

Утрово извршен е обид за убиство на јавен обвинител од Гостивар поради кавга околу недоразбирање во сообраќај. Како што соопштуваат од Основното ја ...
ГО ОСУДУВАМ ВАНДАЛСКИОТ ЧИН, НИЕ НЕКОЛКУ ПАТИ РЕАГИРАВМЕ ДО МВР, НО ПОЛИЦИЈА НИГДЕ НЕМА, Ѝ ОДГОВОРИ МУЦУНСКИ НА ЈАНЧЕВА ЗА ОШТЕТЕНИОТ АВТОМОБИЛ

ГО ОСУДУВАМ ВАНДАЛСКИОТ ЧИН, НИЕ НЕКОЛКУ ПАТИ РЕАГИРАВМЕ ДО МВР, НО ПОЛИЦИЈА НИГДЕ НЕМА, Ѝ ОДГОВОРИ МУЦУНСКИ НА ЈАНЧЕВА ЗА ОШТЕТЕНИОТ АВТОМОБИЛ

Градоначалникот на Општина Аеродром Тимчо Муцунски го осуди уништување на автомобилот на поранешната претседателка на Советот на Град Скопје Љубица Ја ...
1 2 3 30 10 / 296 НАПИСИ