Таг: поплава

1 2 3 4 5 7 30 / 67 НАПИСИ
ИЛИНДЕНСКА ВО КАРПОШ 4 ПОПЛАВЕНА ОД ПУКНАТА ЦЕВКА

ИЛИНДЕНСКА ВО КАРПОШ 4 ПОПЛАВЕНА ОД ПУКНАТА ЦЕВКА

Булеварот Илинден во делот кај трговскиот центар „Сити мол“ во Капрош 4 е поплавен со вода. Како што велат од Град Скопје, пукнала голема цевка и зато ...
ЛИФТОВИТЕ ВО МРТВ СЕ РАСИПАНИ ОТИ СЕ ПОПЛАВИ ЗГРАДАТА, СЕ ОДИ ПЕШКИ ДО 18. КАТ

ЛИФТОВИТЕ ВО МРТВ СЕ РАСИПАНИ ОТИ СЕ ПОПЛАВИ ЗГРАДАТА, СЕ ОДИ ПЕШКИ ДО 18. КАТ

Лифтовите во зградата на Македонската радиотелевизија не работат една недела поради поплава во зградата. Директорот на Службата за општи и заеднички р ...
ОХРИД ГИ ЕВИДЕНТИРА ШТЕТИТЕ ОД МАРТОВСКИТЕ ПОПЛАВИ, АМА КОНЕЧНИОТ ЗБОР ЗА ОБЕШТЕТУВАЊЕ ЌЕ ГО ДАДЕ ВЛАДИНА КОМИСИЈА

ОХРИД ГИ ЕВИДЕНТИРА ШТЕТИТЕ ОД МАРТОВСКИТЕ ПОПЛАВИ, АМА КОНЕЧНИОТ ЗБОР ЗА ОБЕШТЕТУВАЊЕ ЌЕ ГО ДАДЕ ВЛАДИНА КОМИСИЈА

Градскиот Совет на Охрид на последната седица донесе одлука за обештетување на правните и физичките лица кои претрпеа штети од поплавите во  градот и ...
ТРИ ЧЕТВРТИНИ НА ВЕНЕЦИЈА ПОД ВОДА ПОРАДИ НАЈВИСОКАТА ПЛИМА ВО ПОСЛЕДНИТЕ 10 ГОДИНИ

ТРИ ЧЕТВРТИНИ НА ВЕНЕЦИЈА ПОД ВОДА ПОРАДИ НАЈВИСОКАТА ПЛИМА ВО ПОСЛЕДНИТЕ 10 ГОДИНИ

Три четвртини од Венеција се под вода, откако градот го преплави исклучително висока плима. Големи делови на Италија исто така се соочија со поплави и ...
ЗА ДА ПРОРАБОТИ АКЦЕЛЕРАТОРОТ ВО „8 СЕПТЕМВРИ“ ТРЕБА ДА СЕ ДОПЛАТАТ 156.000 ЕВРА НА ВЕЌЕ ДОГОВОРЕНИТЕ 730.000 ОД ВРЕМЕТО НА МИНИСТЕРОТ ТОДОРОВ

ЗА ДА ПРОРАБОТИ АКЦЕЛЕРАТОРОТ ВО „8 СЕПТЕМВРИ“ ТРЕБА ДА СЕ ДОПЛАТАТ 156.000 ЕВРА НА ВЕЌЕ ДОГОВОРЕНИТЕ 730.000 ОД ВРЕМЕТО НА МИНИСТЕРОТ ТОДОРОВ

Бункерот за акцелераторот во Градската општа болница „8 Септември“ стои недограден скоро десет месеци. Влезот кон планираниот нов оддел за зрачна тера ...
НАЈМАЛКУ 11 ПЛАНИНАРИ ЗАГИНАЛЕ ВО ПОПЛАВАТА ВО КАЊОН ВО ЈУЖНА ИТАЛИЈА

НАЈМАЛКУ 11 ПЛАНИНАРИ ЗАГИНАЛЕ ВО ПОПЛАВАТА ВО КАЊОН ВО ЈУЖНА ИТАЛИЈА

Најмалку 11 планинари загинале во поплавите што ја погодија јужна Италија, а неколкумина се водат како исчезнати. Тие пешачеле низ еден кањон во нацио ...
ЏАКАРТА – ГРАД КОЈ БИ МОЖЕЛ ДА БИДЕ ПОТОПЕН ВО НАРЕДНИТЕ ДЕЦЕНИИ

ЏАКАРТА – ГРАД КОЈ БИ МОЖЕЛ ДА БИДЕ ПОТОПЕН ВО НАРЕДНИТЕ ДЕЦЕНИИ

Џакарта е дом на десет милиони луѓе, но и град кој најбрзо тоне во светот. Ако нешто не се преземе, делови од главниот град на Индонезија целосно ќе б ...
СЕ ПОПЛАВИ УЛИЦАТА ФИЛИП ВТОРИ МАКЕДОНСКИ, А ДОЖДОТ ЗАРОБИ КИНЕСКИ ТУРИСТИ ВО ЦРКВА ВО БИТОЛА

СЕ ПОПЛАВИ УЛИЦАТА ФИЛИП ВТОРИ МАКЕДОНСКИ, А ДОЖДОТ ЗАРОБИ КИНЕСКИ ТУРИСТИ ВО ЦРКВА ВО БИТОЛА

Силното невреме со обилни врнежи дожд што попладнево ја зафати Битола предизвика поплави на делови од улицата Филип Втори Македонски кај Дебојот, но и ...
ПОПЛАВИ ВО ОХРИД И СТРУГА, СИЛЕН ВЕТЕР И ИЗЛЕВАЊЕ НА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО

ПОПЛАВИ ВО ОХРИД И СТРУГА, СИЛЕН ВЕТЕР И ИЗЛЕВАЊЕ НА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО

Невреме со силен ветер беснее во подрачјето на Охридското езеро вечерва и крајбрежјето на Охрид и Струга се поплавени. Центарот за управување с ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО СО ПРЕДИСТРАЖНА ПОСТАПКА ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ЗА ФУШЕРАЈОТ НА „СКОПЈЕ 2014“

ОБВИНИТЕЛСТВОТО СО ПРЕДИСТРАЖНА ПОСТАПКА ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ЗА ФУШЕРАЈОТ НА „СКОПЈЕ 2014“

Обвинителството за организиран криминал и корупција отворило предистражна постапка за градбата на објектите од проектот „Скопје 2014“, потврди за САКА ...
1 2 3 4 5 7 30 / 67 НАПИСИ