Таг: пожар

1 17 18 19 20 21 29 190 / 286 НАПИСИ
ГОРИ СТАН ВО СКОПСКАТА НАСЕЛБА ДЕБАР МААЛО

ГОРИ СТАН ВО СКОПСКАТА НАСЕЛБА ДЕБАР МААЛО

Гори стан на поткровје од зграда на улица Дебарца во скопската населба Дебар Маало. Во моментов екипите на бригадата за противпожарна заштита се на ...
СЕ ЗАПАЛИ КАМИОН НА АЕРОДРОМОТ ВО ФРАНКФУРТ И ОШТЕТИ „ЕРБАС“ НА „ЛУФТХАНЗА“

СЕ ЗАПАЛИ КАМИОН НА АЕРОДРОМОТ ВО ФРАНКФУРТ И ОШТЕТИ „ЕРБАС“ НА „ЛУФТХАНЗА“

Авион „ербас А340“ на „Луфтханза“ беше оштетен на аеродромот во Франкфурт, откако се запали камион за влеча, кој маневрирал на пистата. Десет врабо ...
ПОЖАР НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА ВО СКОПЈЕ, ЕВАКУИРАНА СТАНБЕНА ЗГРАДА, ЖРТВИ НЕМА

ПОЖАР НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА ВО СКОПЈЕ, ЕВАКУИРАНА СТАНБЕНА ЗГРАДА, ЖРТВИ НЕМА

Во пожарот што доцна вечерва изби во станбена зграда во строгиот центар на Скопје на плопштадот Македонија нема жртви, ни повредени, но евакуаирана е ...
ФУДБАЛЕРИТЕ НА ЦРВЕНА ЗВЕЗДА СЛАВЕА ТИТУЛА, ПА ИМ СЕ ЗАПАЛИ АВТОБУСОТ

ФУДБАЛЕРИТЕ НА ЦРВЕНА ЗВЕЗДА СЛАВЕА ТИТУЛА, ПА ИМ СЕ ЗАПАЛИ АВТОБУСОТ

Автобусот што ги превезувал фудбалерите на Црвена звезда по вчерашниот натпревар со Вождовац се запалил во населбата Автокоманда, при што немало повре ...
ОД ПОЖАРОТ ВО „МАКСТИЛ“ РЕГИСТРИРАНО Е САМО ЗАГАДУВАЊЕ СО ПРАШИНА, А МЕРНАТА СТАНИЦА НА КОМПАНИЈАТА БИЛА НА КАЛИБРИРАЊЕ

ОД ПОЖАРОТ ВО „МАКСТИЛ“ РЕГИСТРИРАНО Е САМО ЗАГАДУВАЊЕ СО ПРАШИНА, А МЕРНАТА СТАНИЦА НА КОМПАНИЈАТА БИЛА НА КАЛИБРИРАЊЕ

Не работи, оти бил на калибрирање анализаторот за мерење на честичките прашина ПМ10 на мониторинг станицата за квалитетот на амбиенталниот воздух на „ ...
СКОПЈЕ ЗАТРУЕНО ОД ИЗГОРЕНОТО СТАРО ЖЕЛЕЗО НА „МАКСТИЛ“, ПОЖАРНА СЀ УШТЕ ГАСИ

СКОПЈЕ ЗАТРУЕНО ОД ИЗГОРЕНОТО СТАРО ЖЕЛЕЗО НА „МАКСТИЛ“, ПОЖАРНА СЀ УШТЕ ГАСИ

Противпожарната бригада на Град Скопје сѐ уште го гаси пожарот во фабриката „Макстил“, кој избил вчеравечер, кога се запалило отпадното старо железо. ...
ЌЕ БИДЕМЕ ПОЕФИКАСНИ АКО НЕ КУБУРИМЕ СО ПОЖАРНИКАРИ, ВЕЛАТ ОД БИТОЛСКАТА ПОЖАРНА

ЌЕ БИДЕМЕ ПОЕФИКАСНИ АКО НЕ КУБУРИМЕ СО ПОЖАРНИКАРИ, ВЕЛАТ ОД БИТОЛСКАТА ПОЖАРНА

Од битолската Противпожарна единица се пожалија дека за време на интервенцијата при денешниот пожар на улица „Љубојна“ биле вербално напаѓани и врз ни ...
ЈА ЗАПАЛИЛ КУЌАТА НА БРАТ МУ СО БЕНЗИН, ПОЖАРНАТА ПОВРЕДИЛА БИТОЛЧАНЕЦ ДОДЕКА ГАСНЕЛА

ЈА ЗАПАЛИЛ КУЌАТА НА БРАТ МУ СО БЕНЗИН, ПОЖАРНАТА ПОВРЕДИЛА БИТОЛЧАНЕЦ ДОДЕКА ГАСНЕЛА

Битолчанец ја запалил куќата на брат му со запалива течност на улицата „Љубојно“ во Битола. Од пожарот изгоре и куќата на соседот кој со три малолетни ...
СЕ ЗАПАЛИ ЗГРАДАТА НА  МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА

СЕ ЗАПАЛИ ЗГРАДАТА НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА

Се запалија канцеларии во новата барокна зграда на Министерството за правда на улицата Димитрие Чуповски. Пожарот како што велат од Бригата за прот ...
РЕЧИСИ 70 ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАРОТ ВО ЗАТВОР ВО ВЕНЕЦУЕЛА

РЕЧИСИ 70 ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАРОТ ВО ЗАТВОР ВО ВЕНЕЦУЕЛА

Речиси 70 луѓе загинаа во бунтот и пожарот во една полициска станица во градот Валенсија во Венецуела, објавија властите. Јавниот обвинител Тарек С ...
1 17 18 19 20 21 29 190 / 286 НАПИСИ