Таг: пожар

1 19 20 21 22 23 29 210 / 285 НАПИСИ
ПОЖАРНИКАРИТЕ СЕ СОМНЕВААТ ДЕКА ГРЕАЛКА ГО ПРЕДИЗВИКАЛА ПОЖАРОТ ВО КОЈ ИЗГОРЕА МАЈКА И СИН

ПОЖАРНИКАРИТЕ СЕ СОМНЕВААТ ДЕКА ГРЕАЛКА ГО ПРЕДИЗВИКАЛА ПОЖАРОТ ВО КОЈ ИЗГОРЕА МАЈКА И СИН

Од Противпожарната единица во Битола се сомневаат дека пожарот што утрово настанал во куќа на улица „Девеани“, а во кој изгореа мајка и 17-годишен син ...
МАЈКА И 17-ГОДИШЕН СИН ИЗГОРЕА ВО ПОЖАР ВО БИТОЛА

МАЈКА И 17-ГОДИШЕН СИН ИЗГОРЕА ВО ПОЖАР ВО БИТОЛА

17-годишно момче Дарко А. заедно со неговата мајка Фатма А. изгореа рано утрово во пожар што избувнал во нивната семејна куќа на улица „Девеани“ број ...
СЛАВЕЛЕ РОДЕНДЕН И ЦЕЛА КУЌА ИМ ИЗГОРЕЛА

СЛАВЕЛЕ РОДЕНДЕН И ЦЕЛА КУЌА ИМ ИЗГОРЕЛА

Семејството Ристови од струмичко Дукатино остана без дом откако синоќа после полноќ избувна пожар во нивната куќа а за неколку минути паднала целата к ...
ПРОГЛАСЕНА ТРИДНЕВНА ЖАЛОСТ ВО ОПШТИНА ТЕТОВО

ПРОГЛАСЕНА ТРИДНЕВНА ЖАЛОСТ ВО ОПШТИНА ТЕТОВО

Советот на општина Тетово, по повод трагичната смрт на петте членови од семејството Зулбеари, денес одржа вонредна седница на која прогласи три дневна ...
НАД 40 МРТВИ ВО ПОЖАРОТ ВО БОЛНИЦА ВО ЈУЖНА КОРЕЈА

НАД 40 МРТВИ ВО ПОЖАРОТ ВО БОЛНИЦА ВО ЈУЖНА КОРЕЈА

Најмалку 40 луѓе загинаа и уште толку се повредени во пожарот што зафати една болница во Јужна Кореја. Се верува дека пожарот избувнал во утрински ...
МАЈКАТА И ЧЕТИРИТЕ ДЕЦА ИЗГОРЕЛЕ НА КАТОТ, СТАРИТЕ СЕ СПАСИЛЕ НА ПРИЗЕМЈЕТО

МАЈКАТА И ЧЕТИРИТЕ ДЕЦА ИЗГОРЕЛЕ НА КАТОТ, СТАРИТЕ СЕ СПАСИЛЕ НА ПРИЗЕМЈЕТО

Цело Тетово е потресено од трагедијата која изутринава му се случи на семејството Зулбеари кога во пожар загина триесет и девет годишната Фатиме Зулбе ...
ИЗГОРЕ МАЈКА СО ЧЕТИРИ ДЕЦА ВО ПОЖАР ВО ТЕТОВО

ИЗГОРЕ МАЈКА СО ЧЕТИРИ ДЕЦА ВО ПОЖАР ВО ТЕТОВО

Мајка на 39 годишна возраст изгорела во пожар заедно со нејзините четири деца во Тетово, потрди за САКАМДАКАЖАМ.МК Противпожарната служба во Тетово. ...
НАЈМАЛКУ ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАР ВО ХОТЕЛ ВО ПРАГА

НАЈМАЛКУ ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАР ВО ХОТЕЛ ВО ПРАГА

Најмалку двајца се загинати и десетина се повредени во пожар што вечерва избил во хотел во центарот на Прага, соопштија чешките власти. Портпаролот ...
ЖЕНА СЕ ЗАДУШИ ВО ПОЖАР ВО СТАН ВО СКОПСКИ ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

ЖЕНА СЕ ЗАДУШИ ВО ПОЖАР ВО СТАН ВО СКОПСКИ ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

Жена се задуши во пожар што попладнево избувнал во скопската населба Ѓорче Петров, соопшти Противпожарната бригада во Скопје. Пожарот се случил во ...
СЕ ЗАПАЛИ КУЛАТА ТРАМП ВО ЊУЈОРК, ДВАЈЦА ПОВРЕДЕНИ

СЕ ЗАПАЛИ КУЛАТА ТРАМП ВО ЊУЈОРК, ДВАЈЦА ПОВРЕДЕНИ

Две лица се повредени во пожарот што ја зафати Трамп кулата во Њујорк денеска наутро. Претседателот Доналд Трамп и неговото семејство не биле во зг ...
1 19 20 21 22 23 29 210 / 285 НАПИСИ