Таг: пожар

1 19 20 21 22 23 24 210 / 233 НАПИСИ
ЛОКАЛИЗИРАН ПОЖАРОТ НАД СТРУШКОТО СЕЛО ДЕЛОГОЖДА

ЛОКАЛИЗИРАН ПОЖАРОТ НАД СТРУШКОТО СЕЛО ДЕЛОГОЖДА

Големиот пожар што вчера избувна над струшките села Делогожда и Поум е локализиран и пожарникарите работат на негово гаснење. Во гаснењето на пожар ...
ГОРИ ПЛАНИНА ВО СТРУШКО

ГОРИ ПЛАНИНА ВО СТРУШКО

Пожарот што избувна попладнево над селото Делогожда, Струшко и натаму гори. Екипите што сѐ таму не можат да ја совладаат огнената стихија. Пожарот прв ...
ГОЛЕМИОТ ПОЖАР ВО ЛОНДОНСКИОТ ОБЛАКОДЕР ПОЧНАЛ ОД ФРИЖИДЕР ХОТПОИНТ, ПОТВРДИ ПОЛИЦИЈАТА

ГОЛЕМИОТ ПОЖАР ВО ЛОНДОНСКИОТ ОБЛАКОДЕР ПОЧНАЛ ОД ФРИЖИДЕР ХОТПОИНТ, ПОТВРДИ ПОЛИЦИЈАТА

Катастрофалниот пожар во кулата Гренфел во Лондон почнал од фрижидер Хотпоинт пред да се прошири на запаливиот материјал од фасадата, открија истражит ...
СТИРОПОРНИТЕ ФАСАДИ ОД „СКОПЈЕ 2014“ ТРЕБА ДА СЕ ДЕМОНТИРААТ ЗА ДА НЕ СЕ ЗАПАЛАТ

СТИРОПОРНИТЕ ФАСАДИ ОД „СКОПЈЕ 2014“ ТРЕБА ДА СЕ ДЕМОНТИРААТ ЗА ДА НЕ СЕ ЗАПАЛАТ

Демонтирање на барокните фасадни облоги од стиропор е единствено решение за превентивна заштита од пожари на објектите кои се дел од проектот „Скопје ...
СТРУГА ВО ЧАД, ПОЖАРНИТЕ НЕ ГАСНАТ ПОРАДИ НЕПРИСТАПНОСТ НА ДЕПОНИЈАТА

СТРУГА ВО ЧАД, ПОЖАРНИТЕ НЕ ГАСНАТ ПОРАДИ НЕПРИСТАПНОСТ НА ДЕПОНИЈАТА

Дивата депонија во Струга повторно е запалена од непознат сторител. Струшките противпожарни екипи засега не можат да го гаснат пожарот поради неприста ...
ЗА ГОЛЕМИОТ ПОЖАР ВО ЛОНДОН ПРИДОНЕЛ И МАТЕРИЈАЛОТ ЗА РАЗУБАВУВАЊЕ НА ФАСАДАТА

ЗА ГОЛЕМИОТ ПОЖАР ВО ЛОНДОН ПРИДОНЕЛ И МАТЕРИЈАЛОТ ЗА РАЗУБАВУВАЊЕ НА ФАСАДАТА

Фасадата што придонела брзо да се рашири големиот пожар во лондонскиот облакодер во кој денеска загинаа најмалку 12 луѓе била направена да се подобри ...
ЗАСЕГА ШЕСТ ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАРОТ ВО ОБЛАКОДЕР ВО ЛОНДОН

ЗАСЕГА ШЕСТ ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАРОТ ВО ОБЛАКОДЕР ВО ЛОНДОН

Шест жртви се потврдени во пожарот што ноќеска избувна во облакодер во западен Лондон, а полицијата очекува бројот на загинати да расте. Шефот на поли ...
ИМА МНОГУ МРТВИ ВО ПОЖАРОТ ВО СТАНБЕНА 24-КАТНИЦА ВО ЛОНДОН, ПОТВРДИ ПРОТИВПОЖАРНАТА СЛУЖБА

ИМА МНОГУ МРТВИ ВО ПОЖАРОТ ВО СТАНБЕНА 24-КАТНИЦА ВО ЛОНДОН, ПОТВРДИ ПРОТИВПОЖАРНАТА СЛУЖБА

Не се знае бројот на загинати во пожарот што веќе осум часа гори во 24-катна станбена зграда. Триесет луѓе се префрлени во болница. „Има бројни жрт ...
ЦЕЛА ЗГРАДА ГОРИ ВО ЛОНДОН, СТАНАРИ ЗАРОБЕНИ НА ПОГОРНИТЕ КАТОВИ

ЦЕЛА ЗГРАДА ГОРИ ВО ЛОНДОН, СТАНАРИ ЗАРОБЕНИ НА ПОГОРНИТЕ КАТОВИ

Триесет луѓе се во болница и се стравува дека има уште многумина повредени во пожарот во станбена зграда во западен Лондон. Пожарот избувнал околу 1 ч ...
НЕМА ПОВРЕДЕНИ ВО ПОЖАРОТ ВО КОЈ ИЗГОРЕА БАРАКИТЕ НА ЗАВОДОТ ЗА УРБАНИЗАМ И ИНСТИТУТОТ ЗА ПОЛИТИЧКИ СТУДИИ

НЕМА ПОВРЕДЕНИ ВО ПОЖАРОТ ВО КОЈ ИЗГОРЕА БАРАКИТЕ НА ЗАВОДОТ ЗА УРБАНИЗАМ И ИНСТИТУТОТ ЗА ПОЛИТИЧКИ СТУДИИ

Пожарот во кој изгореа бараките на Заводот за урбанизам и архитектура и Институтот за социолошки и политичко-правни студии во Скопје е локализиран и в ...
1 19 20 21 22 23 24 210 / 233 НАПИСИ