Таг: пожар

1 20 21 22 23 24 29 220 / 285 НАПИСИ
12 МРТВИ ВО НАЈТРАГИЧНИОТ ПОЖАР ВО ЊУЈОРК ВО ПОСЛЕДНИТЕ 25 ГОДИНИ

12 МРТВИ ВО НАЈТРАГИЧНИОТ ПОЖАР ВО ЊУЈОРК ВО ПОСЛЕДНИТЕ 25 ГОДИНИ

Најмалку 12 луѓе, вклучувајќи четири деца, загинаа во пожарот што зафати една станбена зграда во Бронкс, Њујорк, а уште четири лица се во критична сос ...
ТРАМП ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО КАЛИФОРНИЈА, ПОЖАРИТЕ СЕ ДВИЖАТ КОН САН ДИЕГО

ТРАМП ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО КАЛИФОРНИЈА, ПОЖАРИТЕ СЕ ДВИЖАТ КОН САН ДИЕГО

Претседателот Доналд Трамп прогласи вонредна состојба во Калифорнија, а над 200.000 луѓе се евакуирани од своите домови, како што пожарникарите продол ...
ПОЖАРИТЕ СТИГНАА ДО ЛОС АНЏЕЛЕС, ГОРАТ МИЛИОНИ ДОЛАРИ ВРЕДНИ КУЌИ ВО БЕЛ ЕР

ПОЖАРИТЕ СТИГНАА ДО ЛОС АНЏЕЛЕС, ГОРАТ МИЛИОНИ ДОЛАРИ ВРЕДНИ КУЌИ ВО БЕЛ ЕР

Пожарите кои со денови беснеат низ Јужна Калифорнија стигнаа и до Лос Анџелес, а во најголема опасност е елитната населба Бел Ер. Огнот веќе уништи ...
ГРЦИЈА СО ЕВРОПСКИ ПАРИ ГИ ВРАТИ МАКЕДОНСКИТЕ ИМИЊА НА ТОПОНИМИТЕ ВО ЛУТРА

ГРЦИЈА СО ЕВРОПСКИ ПАРИ ГИ ВРАТИ МАКЕДОНСКИТЕ ИМИЊА НА ТОПОНИМИТЕ ВО ЛУТРА

Во недела сите патишта од Битола како да водат за Лутраки. Колку што има битолчани во термалните бањи на некогашено Пожарско во Егејска Македонија, де ...
СО РАЦЕ ТРГААТ КОЛИ ЗА ДА СТИГНАТ ДО ПОЖАРОТ, ЦЕНТАР И АЕРОДРОМ НАЈНЕПРИСТАПНИ ЗА ВОЗИЛАТА НА ПОЖАРНА

СО РАЦЕ ТРГААТ КОЛИ ЗА ДА СТИГНАТ ДО ПОЖАРОТ, ЦЕНТАР И АЕРОДРОМ НАЈНЕПРИСТАПНИ ЗА ВОЗИЛАТА НА ПОЖАРНА

Пожарната во Скопје едвај стигнува до местото на пожарот од неплански градби без соодветен пристап, испаркирани коли, како и од урбана опрема. Пожарни ...
НЕМА ПОВРЕДЕНИ ВО ПОЖАРОТ НА ГРАДЕЖЕН, СТУДЕНТИТЕ НАВРЕМЕНО БИЛЕ ЕВАКУИРАНИ

НЕМА ПОВРЕДЕНИ ВО ПОЖАРОТ НА ГРАДЕЖЕН, СТУДЕНТИТЕ НАВРЕМЕНО БИЛЕ ЕВАКУИРАНИ

Нема повредени студентите во пожарот што изби во Градежниот факултет во Скопје. Пожарот е изгаснат и има само матeријална штета. Командирот на Противп ...
СЕ ЗАПАЛИ ГРАДЕЖЕН ФАКУЛТЕТ

СЕ ЗАПАЛИ ГРАДЕЖЕН ФАКУЛТЕТ

Утрово се запали Градежниот факултет на булеварот Партизански одреди во Скопје. Пожарот избил на третиот кат на факултетот. Екипи од Противпожарнат ...
ИЗГОРЕА БАРАЊАТА НА КУМАНОВЦИ ЗА ПРИВАТИЗАЦИЈА НА ИМОТ

ИЗГОРЕА БАРАЊАТА НА КУМАНОВЦИ ЗА ПРИВАТИЗАЦИЈА НА ИМОТ

Над 200 предмети, главно барања на граѓани за приватизација и експропријација на имот изгореа или се уништени од вода во големиот пожар што вчера ја з ...
ПОЖАР ВО СТАРАТА ЗГРАДА НА ОПШТИНА КУМАНОВО, ЕДНА ОД НАЈСТАРИТЕ И НАЈУБАВИ ЗГРАДИ ВО ЦЕНТАРОТ

ПОЖАР ВО СТАРАТА ЗГРАДА НА ОПШТИНА КУМАНОВО, ЕДНА ОД НАЈСТАРИТЕ И НАЈУБАВИ ЗГРАДИ ВО ЦЕНТАРОТ

Изгоре дел од кровната конструкција на старата зграда на општина Куманово, од запален оџак на ресторан кој се наоѓа во приземјето на објектот. Пожарот ...
ИЗГОРЕ СЕМЕЈНАТА КУЌА НА ЕКСМИНИСТЕРОТ ВЛАДО МИСАЈЛОВСКИ, КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

ИЗГОРЕ СЕМЕЈНАТА КУЌА НА ЕКСМИНИСТЕРОТ ВЛАДО МИСАЈЛОВСКИ, КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

Утрово се запали семејната куќа на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на општина Ѓорче Петров и ексминистер за транспорт и врски, Владо Мисајло ...
1 20 21 22 23 24 29 220 / 285 НАПИСИ