Таг: пожар

1 20 21 22 23 24 220 / 233 НАПИСИ
ГОРАТ БАРАКИТЕ НА ЗАВОДОТ ЗА УРБАНИЗАМ И АРХИТЕКТУРА ВО СКОПЈЕ

ГОРАТ БАРАКИТЕ НА ЗАВОДОТ ЗА УРБАНИЗАМ И АРХИТЕКТУРА ВО СКОПЈЕ

Голем пожар ги зафати бараките до средното училиште „Здравко Цветковски“ спроти бензинската пумпа на „Макпетрол“ на булеварот Партизански одреди во ск ...
ПОЖАР ИЗБУВНА ПОД ПЕЛИСТЕР

ПОЖАР ИЗБУВНА ПОД ПЕЛИСТЕР

Пожар избувна над потпелистерското село Братиндол и доцна вечерва се шири кон село Српци. Месното население стравува огнот да не ја зафати густата бор ...
ПРОТИВПОЖАРНИТЕ АВИОНИ ЌЕ ГИ ГАСАТ ПОЖАРИТЕ АКО ИМА ПОТРЕБА

ПРОТИВПОЖАРНИТЕ АВИОНИ ЌЕ ГИ ГАСАТ ПОЖАРИТЕ АКО ИМА ПОТРЕБА

Противпожарните авиони летаат и ги имаат сите потребни дозволи да летаат и да гаснат пожари, тврдат од Дирекцијата за заштита и спасување. Од Дирекциј ...
НАМЕРНО СЕ ПАЛАТ ШУМИТЕ ВО ЛИПКОВСКО, ГОРАТ ДВА ПОЖАРИ 

НАМЕРНО СЕ ПАЛАТ ШУМИТЕ ВО ЛИПКОВСКО, ГОРАТ ДВА ПОЖАРИ 

Два големи пожари беснеат во реонот на планината Карадак во липковските села Белановце, Отља и Стрима. Според директорот на ЈП „Македонски шуми“ - под ...
ВО СТРУГА НАМЕРНО ГИ ПАЛАТ ТРСКИТЕ ЗА ДА ПРАВАТ ПЛАЖИ, ПОЖАРНИКАРИТЕ ГАСАТ СО КАЈЧИЊА

ВО СТРУГА НАМЕРНО ГИ ПАЛАТ ТРСКИТЕ ЗА ДА ПРАВАТ ПЛАЖИ, ПОЖАРНИКАРИТЕ ГАСАТ СО КАЈЧИЊА

Горат трските во Струга од Женска плажа до одморалиштето „25 Мај, јавува репортерот на САКАМДАКАЖАМ.МК. Во пожарот покрај трските, изгореа неколку ...
ПОЖАР ВО СКОПСКА „СИТИ ГАЛЕРИ“, НАЈВЕРОЈАТНО ОД ОПУШОЦИ

ПОЖАР ВО СКОПСКА „СИТИ ГАЛЕРИ“, НАЈВЕРОЈАТНО ОД ОПУШОЦИ

Мал пожар изби утринава во зградата на „Сити галери“ на Плоштад Македонија во Скопје, но помина само со материјална штета и без повредени. Според С ...
УРБАНАТА МАФИЈА ЌЕ ГО ЗАПАЛИ СКОПЈЕ, ЦЕНТАР И АЕРОДРОМ ЦРНИ ТОЧКИ ЗА ГАСЕЊЕ ПОЖАР 

УРБАНАТА МАФИЈА ЌЕ ГО ЗАПАЛИ СКОПЈЕ, ЦЕНТАР И АЕРОДРОМ ЦРНИ ТОЧКИ ЗА ГАСЕЊЕ ПОЖАР 

  Секоја зграда околу која се паркира е црна точка за гасење пожар. Скопската протвпожарна бригада во неделата мака мачеше да се пробие до згр ...
ПОЖАРНИКАР НАПАДНАТ ДОДЕКА ГАСЕЛ ПОЖАР ЗАД ПАЛАТАТА „ЕМАНУЕЛ ЧУЧКОВ“, ЗАВРШИ НА КЛИНИКА

ПОЖАРНИКАР НАПАДНАТ ДОДЕКА ГАСЕЛ ПОЖАР ЗАД ПАЛАТАТА „ЕМАНУЕЛ ЧУЧКОВ“, ЗАВРШИ НА КЛИНИКА

Пожарникар со повреди на главата е пренесен во Клинички центар откако група граѓани го нападнале додека заедно со колегите гаснеле пожар зад палатата ...
30 ПОЖАРНИКАРИ ЗАГИНАА ВО КОЛАПС НА ОПОЖАРЕНА ЗГРАДА ВО ТЕХЕРАН

30 ПОЖАРНИКАРИ ЗАГИНАА ВО КОЛАПС НА ОПОЖАРЕНА ЗГРАДА ВО ТЕХЕРАН

Висококатница во Техеран зафатена од пожар се сруши денеска, убивајќи најмалку 30 пожарникари, а повредени се други 75 луѓе, јавија државните ирански ...
ПОЖАРНО ВОЗИЛО ВЛЕГЛО ВО ДНЕВНА СОБА ВО БИТОЛА

ПОЖАРНО ВОЗИЛО ВЛЕГЛО ВО ДНЕВНА СОБА ВО БИТОЛА

Противпожарно возило во обид да спаси куќа од пожар во битолското маало Баир, синоќа удрило во друга куќа и ја демолирало. Ова се случило кога возилот ...
1 20 21 22 23 24 220 / 233 НАПИСИ