Таг: пожар

1 21 22 23 24 25 27 230 / 269 НАПИСИ
МАЛОЛЕТНИОТ ОСОМНИЧЕН ПИРОМАН ДОБИЛ МЕРКИ ЗА ПРЕТПАЗЛИВОСТ, СУДОТ ПРЕДУПРЕДУВА НА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ДА СЕ ОТКРИВА ИСТРАГА ПРОТИВ ДЕЦА

МАЛОЛЕТНИОТ ОСОМНИЧЕН ПИРОМАН ДОБИЛ МЕРКИ ЗА ПРЕТПАЗЛИВОСТ, СУДОТ ПРЕДУПРЕДУВА НА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ДА СЕ ОТКРИВА ИСТРАГА ПРОТИВ ДЕЦА

Малолетникот Л. Ш. (17) од Скопје, за кого на шести август годинава МВР соопшти дека е осомничен како „можен подметнувач на пожарот на Матка на 3 авгу ...
ОКОЛУ КОНДОВО УШТЕ ГОРИ, ВО СЕЛОТО НЕМА СТРУЈА, НО КУЌИТЕ НЕ СЕ ВО ОПАСНОСТ

ОКОЛУ КОНДОВО УШТЕ ГОРИ, ВО СЕЛОТО НЕМА СТРУЈА, НО КУЌИТЕ НЕ СЕ ВО ОПАСНОСТ

Цела ноќ пожарникарите го гасеа пожарот кај скопското село Кондово. Оган сè уште има, гори ридот над селото, на спротивната страна од куќите. Центарот ...
ЦУК БАРА ПОМОШ ОД ГРАДОТ СКОПЈЕ И ОПШТИНА САРАЈ ЗА ПОЖАРОТ ВО КОНДОВО

ЦУК БАРА ПОМОШ ОД ГРАДОТ СКОПЈЕ И ОПШТИНА САРАЈ ЗА ПОЖАРОТ ВО КОНДОВО

Центарот за управување со кризи (ЦУК) побара помош од градот Скопје и општина Сарај за ставање под контрола на пожарот што опасно се прошири до првите ...
ПОЖАРОТ ВО КОНДОВО СЕ ПРИБЛИЖИ ДО КУЌИТЕ, НЕКОИ ОД СЕЛАНИТЕ СЕ ЕВАКУИРААТ

ПОЖАРОТ ВО КОНДОВО СЕ ПРИБЛИЖИ ДО КУЌИТЕ, НЕКОИ ОД СЕЛАНИТЕ СЕ ЕВАКУИРААТ

Големиот пожар кој вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово зафатил и неколку куќи, тврдат селаните кои екипата на САКАМДАКАЖАМ.МК ги зат ...
ГОЛЕМ ПОЖАР КАЈ КОНДОВО, СКОПСКО, ОГНОТ СЕ ПРИБЛИЖУВА КОН КУЌИТЕ

ГОЛЕМ ПОЖАР КАЈ КОНДОВО, СКОПСКО, ОГНОТ СЕ ПРИБЛИЖУВА КОН КУЌИТЕ

Голем пожар вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово. Според она што може да се види од скопската обиколница зафатена е поголема површина ...
ПОПЛАДНЕВО ПОЖАР И КАЈ СКОПСКО КУЧКОВО

ПОПЛАДНЕВО ПОЖАР И КАЈ СКОПСКО КУЧКОВО

Два пожари се гледаат во близина на Скопје. Едниот во шумата над Кучково, а другиот, како што кажуваат очевидци, меѓу Кондово и Свиларе. И двата се ак ...
МАЛОЛЕТНИК ОСОМНИЧЕН ДЕКА ГО ПОДМЕТНАЛ ПОЖАРОТ НА МАТКА

МАЛОЛЕТНИК ОСОМНИЧЕН ДЕКА ГО ПОДМЕТНАЛ ПОЖАРОТ НА МАТКА

Малолетникот Л.Ш. (17) од Скопје е осомничен дека го подметнал пожарот на Матка на 3 август и против него ќе биде поднесена кривична пријава, соопшти ...
ПОЖАРОТ КАЈ МАТКА Е ЛОКАЛИЗИРАН, ЕКИПИ ЌЕ ДЕЖУРААТ НОЌВА ДА НЕ СЕ ПРОШИРИ

ПОЖАРОТ КАЈ МАТКА Е ЛОКАЛИЗИРАН, ЕКИПИ ЌЕ ДЕЖУРААТ НОЌВА ДА НЕ СЕ ПРОШИРИ

Пожарот што денес околу 14 часот изби на Матка е локализиран, но странично долж кањонот кај металниот крст се уште гори оган. Екипи од Бригадата за пр ...
ШУМАТА КАЈ ТРЕБОВЛЕ УШТЕ ГОРИ, НО ДЕЛ ОД ЕВАКУИРАНИТЕ ЖИТЕЛИ СЕ ВРАЌААТ ДОМА ОТИ ОКОЛУ СЕЛОТО СЕ ИСКОПАНИ КАНАЛИ ЗА ЗАШТИТА

ШУМАТА КАЈ ТРЕБОВЛЕ УШТЕ ГОРИ, НО ДЕЛ ОД ЕВАКУИРАНИТЕ ЖИТЕЛИ СЕ ВРАЌААТ ДОМА ОТИ ОКОЛУ СЕЛОТО СЕ ИСКОПАНИ КАНАЛИ ЗА ЗАШТИТА

Шумата кај село Требовле кај Македонски Брод уште гори, но Центарот за управување со кризи (ЦУК) јавува дека дел од евакуираните жители почнале да се ...
ВЛАДАТА ДАВА ПАРИ ЗА 24-ЧАСОВНО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА ДЕПОНИЈАТА ВО СТРУГА, ЗА ДА СЕ ИСКЛУЧАТ СОМНЕЖИТЕ ДЕКА НАМЕРНО СЕ ПАЛИ

ВЛАДАТА ДАВА ПАРИ ЗА 24-ЧАСОВНО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА ДЕПОНИЈАТА ВО СТРУГА, ЗА ДА СЕ ИСКЛУЧАТ СОМНЕЖИТЕ ДЕКА НАМЕРНО СЕ ПАЛИ

Премиерот Зоран Заев најави дека Владата ќе и даде финансиска помош на Општина Струга за да ангажира 24 часовно обезбедување на депонијата, која цело ...
1 21 22 23 24 25 27 230 / 269 НАПИСИ