Таг: пожар

1 22 23 24 25 26 29 240 / 285 НАПИСИ
СЕ ЧИСТИ ТЕТОВСКАТА ДИВА ДЕПОНИЈА, ПРОДОЛЖУВААТ ПРОТЕСТИТЕ ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕТО

СЕ ЧИСТИ ТЕТОВСКАТА ДИВА ДЕПОНИЈА, ПРОДОЛЖУВААТ ПРОТЕСТИТЕ ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕТО

  По големиот пожар што во неделата ја зафати тетовската дива депонија, на влезот во депонијата градоначалничката на Тетово Теута Арифи денеск ...
ТЕТОВЦИ ЗАПАЛИЈА СМЕТ ПРЕД ВЛЕЗОТ ВО ОПШТИНАТА, АРИФИ ВЕЛИ И ПРОТЕСТОТ И ПАЛЕЊЕТО НА ДЕПОНИЈАТА СЕ ПОЛИТИЧКИ

ТЕТОВЦИ ЗАПАЛИЈА СМЕТ ПРЕД ВЛЕЗОТ ВО ОПШТИНАТА, АРИФИ ВЕЛИ И ПРОТЕСТОТ И ПАЛЕЊЕТО НА ДЕПОНИЈАТА СЕ ПОЛИТИЧКИ

Неколку стотици тетовци попладнево излегоа на протест поради запалувањето на дивата депонија на влезот во градот. Тие својот револт го искажаа пред зг ...
ПОЖАР ОСТАВИ ПОВЕЌЕ ОХРИДСКИ СЕЛА БЕЗ СТРУЈА

ПОЖАР ОСТАВИ ПОВЕЌЕ ОХРИДСКИ СЕЛА БЕЗ СТРУЈА

Реонот на селото Вапила кај Охрид, сместен во близина на патот Охрид-Битола вчера го зафати силен пожар. Огнот ги зафатил и доводните бандери за струј ...
ТЕТОВСКАТА ДИВА ДЕПОНИЈА УШТЕ ЧАДИ, МВР НЕ КАЖУВА ДАЛИ ПОЖАРОТ Е ПОДМЕТНАТ

ТЕТОВСКАТА ДИВА ДЕПОНИЈА УШТЕ ЧАДИ, МВР НЕ КАЖУВА ДАЛИ ПОЖАРОТ Е ПОДМЕТНАТ

Цела ноќ и изутринава Тетово е завиено во густ чад кој доаѓа од дивата депонија која вчера се запали. Откако во вечерните часови запре ветерот, сиот ч ...
ПОЖАРОТ НА ТЕТОВСКАТА ДИВА ДЕПОНИЈА Е ЛОКАЛИЗИРАН, НО УШТЕ НЕ Е ИЗГАСНАТ

ПОЖАРОТ НА ТЕТОВСКАТА ДИВА ДЕПОНИЈА Е ЛОКАЛИЗИРАН, НО УШТЕ НЕ Е ИЗГАСНАТ

По четири часа борба со огнената стихија, пожарот на тетовската дива депонија е локализиран, но сѐ уште не е целосно изгаснат. Од депонијата и понатам ...
ГОРИ ТЕТОВСКАТА ДИВА ДЕПОНИЈА

ГОРИ ТЕТОВСКАТА ДИВА ДЕПОНИЈА

Попладнево се запали тетовската дива депонија која се наоѓа на влезот во градот. Силниот оган создаде столб од чад вискок над педесетина метри кој пок ...
МАЛОЛЕТНИОТ ОСОМНИЧЕН ПИРОМАН ДОБИЛ МЕРКИ ЗА ПРЕТПАЗЛИВОСТ, СУДОТ ПРЕДУПРЕДУВА НА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ДА СЕ ОТКРИВА ИСТРАГА ПРОТИВ ДЕЦА

МАЛОЛЕТНИОТ ОСОМНИЧЕН ПИРОМАН ДОБИЛ МЕРКИ ЗА ПРЕТПАЗЛИВОСТ, СУДОТ ПРЕДУПРЕДУВА НА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ДА СЕ ОТКРИВА ИСТРАГА ПРОТИВ ДЕЦА

Малолетникот Л. Ш. (17) од Скопје, за кого на шести август годинава МВР соопшти дека е осомничен како „можен подметнувач на пожарот на Матка на 3 авгу ...
ОКОЛУ КОНДОВО УШТЕ ГОРИ, ВО СЕЛОТО НЕМА СТРУЈА, НО КУЌИТЕ НЕ СЕ ВО ОПАСНОСТ

ОКОЛУ КОНДОВО УШТЕ ГОРИ, ВО СЕЛОТО НЕМА СТРУЈА, НО КУЌИТЕ НЕ СЕ ВО ОПАСНОСТ

Цела ноќ пожарникарите го гасеа пожарот кај скопското село Кондово. Оган сè уште има, гори ридот над селото, на спротивната страна од куќите. Центарот ...
ЦУК БАРА ПОМОШ ОД ГРАДОТ СКОПЈЕ И ОПШТИНА САРАЈ ЗА ПОЖАРОТ ВО КОНДОВО

ЦУК БАРА ПОМОШ ОД ГРАДОТ СКОПЈЕ И ОПШТИНА САРАЈ ЗА ПОЖАРОТ ВО КОНДОВО

Центарот за управување со кризи (ЦУК) побара помош од градот Скопје и општина Сарај за ставање под контрола на пожарот што опасно се прошири до првите ...
ПОЖАРОТ ВО КОНДОВО СЕ ПРИБЛИЖИ ДО КУЌИТЕ, НЕКОИ ОД СЕЛАНИТЕ СЕ ЕВАКУИРААТ

ПОЖАРОТ ВО КОНДОВО СЕ ПРИБЛИЖИ ДО КУЌИТЕ, НЕКОИ ОД СЕЛАНИТЕ СЕ ЕВАКУИРААТ

Големиот пожар кој вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово зафатил и неколку куќи, тврдат селаните кои екипата на САКАМДАКАЖАМ.МК ги зат ...
1 22 23 24 25 26 29 240 / 285 НАПИСИ