Таг: пожар

1 24 25 26 27 28 29 260 / 287 НАПИСИ
СЕДУМ ГОДИНИ НЕКОЈ ГИ ПАЛИ ДРВЦАТА НА РИДОТ КРКАРДАШ НАД БИТОЛА, ПОЛИЦИЈАТА НЕ ФАТИЛА НИКОГО

СЕДУМ ГОДИНИ НЕКОЈ ГИ ПАЛИ ДРВЦАТА НА РИДОТ КРКАРДАШ НАД БИТОЛА, ПОЛИЦИЈАТА НЕ ФАТИЛА НИКОГО

Изгореа неколку стотици млади дрвца кои се имаа зафатено по акциите за пошумување на екологистите и група граѓани на ридот Кркардаш над Битола. Пепел ...
ПАТОТ ОХРИД- СВ.НАУМ ПОД РИЗИК ОД ПОЖАРИ, „МАКЕДОНИЈА ПАТ“ КОСИ ЕДНАШ МЕСЕЧНО И СЕ ПРАВДА ДЕКА ТРЕВАТА МНОГУ БРЗО РАСТЕ

ПАТОТ ОХРИД- СВ.НАУМ ПОД РИЗИК ОД ПОЖАРИ, „МАКЕДОНИЈА ПАТ“ КОСИ ЕДНАШ МЕСЕЧНО И СЕ ПРАВДА ДЕКА ТРЕВАТА МНОГУ БРЗО РАСТЕ

Регионалниот пат од Охрид кон Албанија, во делот кога се оди од Охрид кон Св.Стефан, целиот е обраснат во трева и дрвја. Патниците кои викендов одеа к ...
ВО РЕК ИМАЛО ПОЖАР, ИСКЛУЧЕН Е ПРВИОТ БЛОК, ВЕЛАТ ОД КОМБИНАТОТ

ВО РЕК ИМАЛО ПОЖАР, ИСКЛУЧЕН Е ПРВИОТ БЛОК, ВЕЛАТ ОД КОМБИНАТОТ

Работникот од РЕК кој беше хоспитализиран во битолската болница со изгореници на грбот бил повреден при пожар кој избувнал денес околу 13 часот во ком ...
ПАК ЗАПАЛЕНА СТРУШКАТА ДЕПОНИЈА, ПРЕД ЗАКАЖАНАТА РАСПРАВА ВО СОБРАНИЕТО

ПАК ЗАПАЛЕНА СТРУШКАТА ДЕПОНИЈА, ПРЕД ЗАКАЖАНАТА РАСПРАВА ВО СОБРАНИЕТО

Струшката депонија пак е запалена од непознат сторител пред закажаната посебна точка на дневен ред на собраниската седница што е во тек и на која што ...
ЛОКАЛИЗИРАН ПОЖАРОТ НАД СТРУШКОТО СЕЛО ДЕЛОГОЖДА

ЛОКАЛИЗИРАН ПОЖАРОТ НАД СТРУШКОТО СЕЛО ДЕЛОГОЖДА

Големиот пожар што вчера избувна над струшките села Делогожда и Поум е локализиран и пожарникарите работат на негово гаснење. Во гаснењето на пожар ...
ГОРИ ПЛАНИНА ВО СТРУШКО

ГОРИ ПЛАНИНА ВО СТРУШКО

Пожарот што избувна попладнево над селото Делогожда, Струшко и натаму гори. Екипите што сѐ таму не можат да ја совладаат огнената стихија. Пожарот прв ...
ГОЛЕМИОТ ПОЖАР ВО ЛОНДОНСКИОТ ОБЛАКОДЕР ПОЧНАЛ ОД ФРИЖИДЕР ХОТПОИНТ, ПОТВРДИ ПОЛИЦИЈАТА

ГОЛЕМИОТ ПОЖАР ВО ЛОНДОНСКИОТ ОБЛАКОДЕР ПОЧНАЛ ОД ФРИЖИДЕР ХОТПОИНТ, ПОТВРДИ ПОЛИЦИЈАТА

Катастрофалниот пожар во кулата Гренфел во Лондон почнал од фрижидер Хотпоинт пред да се прошири на запаливиот материјал од фасадата, открија истражит ...
СТИРОПОРНИТЕ ФАСАДИ ОД „СКОПЈЕ 2014“ ТРЕБА ДА СЕ ДЕМОНТИРААТ ЗА ДА НЕ СЕ ЗАПАЛАТ

СТИРОПОРНИТЕ ФАСАДИ ОД „СКОПЈЕ 2014“ ТРЕБА ДА СЕ ДЕМОНТИРААТ ЗА ДА НЕ СЕ ЗАПАЛАТ

Демонтирање на барокните фасадни облоги од стиропор е единствено решение за превентивна заштита од пожари на објектите кои се дел од проектот „Скопје ...
СТРУГА ВО ЧАД, ПОЖАРНИТЕ НЕ ГАСНАТ ПОРАДИ НЕПРИСТАПНОСТ НА ДЕПОНИЈАТА

СТРУГА ВО ЧАД, ПОЖАРНИТЕ НЕ ГАСНАТ ПОРАДИ НЕПРИСТАПНОСТ НА ДЕПОНИЈАТА

Дивата депонија во Струга повторно е запалена од непознат сторител. Струшките противпожарни екипи засега не можат да го гаснат пожарот поради неприста ...
ЗА ГОЛЕМИОТ ПОЖАР ВО ЛОНДОН ПРИДОНЕЛ И МАТЕРИЈАЛОТ ЗА РАЗУБАВУВАЊЕ НА ФАСАДАТА

ЗА ГОЛЕМИОТ ПОЖАР ВО ЛОНДОН ПРИДОНЕЛ И МАТЕРИЈАЛОТ ЗА РАЗУБАВУВАЊЕ НА ФАСАДАТА

Фасадата што придонела брзо да се рашири големиот пожар во лондонскиот облакодер во кој денеска загинаа најмалку 12 луѓе била направена да се подобри ...
1 24 25 26 27 28 29 260 / 287 НАПИСИ