Таг: пожар

1 3 4 5 6 7 41 50 / 410 НАПИСИ
КОВИД БОЛНИЦАТА ВО ТЕТОВО Е ИЗГРАДЕНА ПО БЕЗБЕДНОСНИ СТАНДАРДИ И ИМА ТЕХНИЧКИ ПРИЕМ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

КОВИД БОЛНИЦАТА ВО ТЕТОВО Е ИЗГРАДЕНА ПО БЕЗБЕДНОСНИ СТАНДАРДИ И ИМА ТЕХНИЧКИ ПРИЕМ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Сите 19 модуларни ковид болници во државата, се типски објекти, градени по највисоки медицински и безбедносни стандарди, вели Министерството за здравс ...
14 ЗАГИНАТИ И 12 ПОВРЕДЕНИ ВО ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКИОТ КОВИД-ЦЕНТАР

14 ЗАГИНАТИ И 12 ПОВРЕДЕНИ ВО ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКИОТ КОВИД-ЦЕНТАР

Вкупно 14 лица загинаа, а 12 се на лекување во Тетовската болница и се надвор од животна опасност, во вчерашниот пожар во модуларниот Ковид-центар во ...
14 ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАРОТ ВО КОВИД- ЦЕНТАРОТ ВО ТЕТОВО, СЕ ТРАГА ПО УШТЕ, ОБЈАВИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО

14 ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАРОТ ВО КОВИД- ЦЕНТАРОТ ВО ТЕТОВО, СЕ ТРАГА ПО УШТЕ, ОБЈАВИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Четиринаесет лица загинаа во пожарот што синоќа го зафати Ковид-центарот во Тетово, соопшти Обвинителството. „Во соработка со припадници на МВР, ве ...
ПЕТ ОБВИНИТЕЛИ ЦЕЛА НОЌ БАРАА ТРАГИ ВО ИЗГОРЕНИОТ МОДУЛАРЕН КОВИД-ЦЕНТАР ВО ТЕТОВО СО НАЈМАЛКУ 10 ЗАГИНАТИ

ПЕТ ОБВИНИТЕЛИ ЦЕЛА НОЌ БАРАА ТРАГИ ВО ИЗГОРЕНИОТ МОДУЛАРЕН КОВИД-ЦЕНТАР ВО ТЕТОВО СО НАЈМАЛКУ 10 ЗАГИНАТИ

Тројца обвинители од Тетово и двајца од Скопското обвинителство итно отворија истрага и работеа ноќва, а ќе работат и во следните денови на местото на ...
ДОСЕГА ПОТВРДЕНИ ДЕСЕТ ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКИОТ КОВИД-ЦЕНТАР

ДОСЕГА ПОТВРДЕНИ ДЕСЕТ ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКИОТ КОВИД-ЦЕНТАР

Десет загинати досега се потврдени во пожарот кој го зафати модуларниот Ковид-центар во Тетово  околу 21 часот,  но бројката може да порасне, соопшти ...
МОЖНО Е ДА ИМА И ЖРТВИ ВО ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКИОТ КОВИД-ЦЕНТАР

МОЖНО Е ДА ИМА И ЖРТВИ ВО ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКИОТ КОВИД-ЦЕНТАР

Можно е да има и жртви во пожарот кој изгоре Ковид-центарот во Тетовската болница. Пред болницата се изнесени неколку колички на кои има тела покриени ...
ГОРИ КОВИД-ЦЕНТАРОТ ВО ТЕТОВО, ИМА И ПОВРЕДЕНИ

ГОРИ КОВИД-ЦЕНТАРОТ ВО ТЕТОВО, ИМА И ПОВРЕДЕНИ

Гори Ковид-центарот во Тетовската болница. На местото интервенираат и пожарните екипи. Во моментов не се познати причините за пожарот, ниту дали има е ...
ХЕЛИКОПТЕРИ ЌЕ ГО ГАСАТ ПОЖАРОТ НА ГАЛИЧИЦА

ХЕЛИКОПТЕРИ ЌЕ ГО ГАСАТ ПОЖАРОТ НА ГАЛИЧИЦА

Пожарот на Галичица, кој веќе седум дена е активен на непристапен терен на планината, од денеска се гасне од воздух со хеликоптери, а од утре на терен ...
НЕ Е БЕЗБЕДНО ГАСНЕЊЕТО НА ПОЖАРОТ НА ГАЛИЧИЦА СО ЛУЃЕ И ХЕЛИКОПТЕРИ ПОРАДИ ГОЛЕМИОТ БРОЈ МИНИ И ЕКСПЛОЗИВИ, ВЕЛИ АНГЕЛОВ

НЕ Е БЕЗБЕДНО ГАСНЕЊЕТО НА ПОЖАРОТ НА ГАЛИЧИЦА СО ЛУЃЕ И ХЕЛИКОПТЕРИ ПОРАДИ ГОЛЕМИОТ БРОЈ МИНИ И ЕКСПЛОЗИВИ, ВЕЛИ АНГЕЛОВ

Теренот каде гори пожарот на Галичица е непријатен и критичен за пешадиско гаснење и гаснење со хеликоптери, поради големиот број на експлозивни средс ...
И ПО ДВЕ ГОДИНИ ДЕЛ ОД ОПОЖАРЕНИТЕ ДРВJА НА ЕЗЕРО МЛАДОСТ НЕ СЕ ОТСТРАНЕТИ

И ПО ДВЕ ГОДИНИ ДЕЛ ОД ОПОЖАРЕНИТЕ ДРВJА НА ЕЗЕРО МЛАДОСТ НЕ СЕ ОТСТРАНЕТИ

Изгорените дрвја од пожарот на 26 август 2019 сè уште сведочат за големата огнена стихија, која ја опустоши шумата од околината на Езеро Младост. Иако ...
1 3 4 5 6 7 41 50 / 410 НАПИСИ