Таг: пожар

1 2 3 4 5 23 30 / 227 НАПИСИ
ГОЛЕМ ПОЖАР ПОКРАЈ ПАТОТ ОХРИД-РЕСЕН КАЈ СЕЛОТО ОПЕНИЦА, ЧАДОТ СЕ ШИРИ КОН ОХРИД

ГОЛЕМ ПОЖАР ПОКРАЈ ПАТОТ ОХРИД-РЕСЕН КАЈ СЕЛОТО ОПЕНИЦА, ЧАДОТ СЕ ШИРИ КОН ОХРИД

Синоќа избувна голем пожар кај селото Опеница, кое се наоѓа на патот Охрид-Ресен и сѐ уште не е изгаснат. Чадот се шири кон делови на Охрид. Според ...
СЕ ЗАПАЛИ ДВОКАТЕН АВТОБУС НА ЈСП ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ, НЕМА ПОВРЕДЕНИ ПАТНИЦИ

СЕ ЗАПАЛИ ДВОКАТЕН АВТОБУС НА ЈСП ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ, НЕМА ПОВРЕДЕНИ ПАТНИЦИ

Утрово се запали двокатен автобус на ЈСП „Скопје“ на линијата број 5 во населбата Ѓорче Петров. Како што информираат од претпријатието, нема повредени ...
ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ДА НЕ СИ ГИ ПАЛАТ НИВИТЕ, ДА СЕ ЈАВАТ ВО ГРАД СКОПЈЕ ЗА ДА ИМ ИСПРАТАТ КАМИОН ЗА БЕСПЛАТНО СОБИРАЊЕ НА ОСТАТОЦИТЕ

ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ДА НЕ СИ ГИ ПАЛАТ НИВИТЕ, ДА СЕ ЈАВАТ ВО ГРАД СКОПЈЕ ЗА ДА ИМ ИСПРАТАТ КАМИОН ЗА БЕСПЛАТНО СОБИРАЊЕ НА ОСТАТОЦИТЕ

Земјоделците да не ги палат стрништата и нивите кои ги обработуваат, туку да се јават во Град Скопје, а тие ќе пратат екипи кои бесплатно ќе ги собера ...
ПОЖАРИ ВО ПИНТИЈА, МОЈАНЦЕ И ДОЛНО БЛАЦЕ, СКОПСКО

ПОЖАРИ ВО ПИНТИЈА, МОЈАНЦЕ И ДОЛНО БЛАЦЕ, СКОПСКО

Гори зеленило и ниска вегетација над населбата Пинтија во Скопје, а активни се и пожарите во селата Мојанце и Долно Блаце. Од Бригадата за противпо ...
СО СПАСЕНИТЕ ЕДРИЛИЦИ ОД ПОЖАРОТ СТРУЖАНИ ОРГАНИЗИРАА ДРЖАВНО ПРВЕНСТВО

СО СПАСЕНИТЕ ЕДРИЛИЦИ ОД ПОЖАРОТ СТРУЖАНИ ОРГАНИЗИРАА ДРЖАВНО ПРВЕНСТВО

Ентузијастите од едриличарскиот клуб  „Снегар“ чии простории и поголем број од едрилиците беа уништени во големиот пожар на 21 јули,  одржаа државно п ...
ПЛАМЕНОТ ДОСТИГАШЕ ДО 20 МЕТРИ, А НЕ МОЖЕВМЕ ДА СЕ ПРИБЛИЖИМЕ НА 200 МЕТРИ ОД ТОПЛИНАТА, ВЕЛАТ ПОЖАРНИКАРИТЕ КОИ ГО СТАВИЈА ПОД КОНТРОЛА ПОЖАРОТ КАЈ ЖЕЛЕЗНИЧКАТА СТАНИЦА ВО КУМАНОВО

ПЛАМЕНОТ ДОСТИГАШЕ ДО 20 МЕТРИ, А НЕ МОЖЕВМЕ ДА СЕ ПРИБЛИЖИМЕ НА 200 МЕТРИ ОД ТОПЛИНАТА, ВЕЛАТ ПОЖАРНИКАРИТЕ КОИ ГО СТАВИЈА ПОД КОНТРОЛА ПОЖАРОТ КАЈ ЖЕЛЕЗНИЧКАТА СТАНИЦА ВО КУМАНОВО

Сѐ уште горат остатоците од дрвените прагови што вчера попладне се запалија на складиштето покрај Железничката станица во Куманово. Вработените на ЈП ...
ГОРАТ СТАРИ ПРАГОВИ КАЈ ЖЕЛЕЗНИЧКАТА СТАНИЦА ВО КУМАНОВО, ВО ПРЕКИН ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ КОН СРБИЈА

ГОРАТ СТАРИ ПРАГОВИ КАЈ ЖЕЛЕЗНИЧКАТА СТАНИЦА ВО КУМАНОВО, ВО ПРЕКИН ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ КОН СРБИЈА

Голем пожар избувна околу 17 часот во близина на Железничката станица во Куманово. Од кумановската противпожарна единица, велат дека е запалена поголе ...
НЕМА ИЗГОРЕНО СПИСИ И ДОКАЗИ ЗА СУДСКИ ПРЕДМЕТИ, ТИЕ НЕ СЕ ЧУВАТ ВО ГАРАЖА, ВЕЛИ СТРУМИЧКИОТ СУД ПО ВЧЕРАШНИОТ ПОЖАР

НЕМА ИЗГОРЕНО СПИСИ И ДОКАЗИ ЗА СУДСКИ ПРЕДМЕТИ, ТИЕ НЕ СЕ ЧУВАТ ВО ГАРАЖА, ВЕЛИ СТРУМИЧКИОТ СУД ПО ВЧЕРАШНИОТ ПОЖАР

Во вчерашниот пожар нема уништени списи и доказен материјал, тие не се чуваат во гаража, велат од Струмичкиот суд откако во јавноста почнаа да се шира ...
ПОЖАР ВО ГАРАЖИТЕ НА СТРУМИЧКИОТ СУД, ИЗГОРЕ НОВОТО СУДСКО ВОЗИЛО И ПРЕДМЕТИ ОДЗЕМЕНИ СО ПРАВОСИЛНИ ПРЕСУДИ

ПОЖАР ВО ГАРАЖИТЕ НА СТРУМИЧКИОТ СУД, ИЗГОРЕ НОВОТО СУДСКО ВОЗИЛО И ПРЕДМЕТИ ОДЗЕМЕНИ СО ПРАВОСИЛНИ ПРЕСУДИ

Попладнево околу 15 часот избувна пожар во лимената гаража на струмичкиот суд, која се наоѓа на паркингот позади зградата. Најмалку две возила се опож ...
ТРИ ПОЖАРИ ВО ЕДЕН ДЕН ВО НОВАЦИ, ИМА СОМНЕЖ ДЕКА СЕ ПОДМЕТНАТИ

ТРИ ПОЖАРИ ВО ЕДЕН ДЕН ВО НОВАЦИ, ИМА СОМНЕЖ ДЕКА СЕ ПОДМЕТНАТИ

На територијата на Општина Новаци денес избувнаа три пожари, првиот кај селата Арматуш и Мегленци, вториот кај село Рапеш и третиот кај Тепавци.  Пожа ...
1 2 3 4 5 23 30 / 227 НАПИСИ