Таг: пожар

1 2 3 4 40 20 / 399 НАПИСИ
НЕСОВЕСНИ СОСЕДИ ЈА ИЗИГРАА СКОПСКА ПОЖАРНА СО ТРИ ПРОТИВПОЖАРНИ ВОЗИЛА ДА ОДИ ДА ГАСИ КУЌА ВО ЦРНИЧЕ ШТО НЕ ГОРИ

НЕСОВЕСНИ СОСЕДИ ЈА ИЗИГРАА СКОПСКА ПОЖАРНА СО ТРИ ПРОТИВПОЖАРНИ ВОЗИЛА ДА ОДИ ДА ГАСИ КУЌА ВО ЦРНИЧЕ ШТО НЕ ГОРИ

Скопската противпожарна единица вечерва со три возила отиде во населбата Црниче по лажна дојава на соседи дека гори куќа на улица Востаничка. На ме ...
ТЕТОВЦИ НА МИРЕН МАРШ ЗА ПОЧИТ КОН ПОЧИНАТИТЕ ВО ПОЖАРОТ ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА

ТЕТОВЦИ НА МИРЕН МАРШ ЗА ПОЧИТ КОН ПОЧИНАТИТЕ ВО ПОЖАРОТ ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА

Во Тетово денес беше одржан граѓански марш во знак на почит кон 14 луѓе кои ги загубија животите во пожарот кој на 8-ми септември изби во објектот на ...
ПРЕТСТАВНИЦИ НА ГЕРМАНСКАТА АМБАСАДА ЗАЕДНО СО ОБВИНИТЕЛИ ОД ТЕТОВО ДЕНЕСКА БЕА ВО ОПОЖАРЕНИОТ ОБЈЕКТ НА МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО

ПРЕТСТАВНИЦИ НА ГЕРМАНСКАТА АМБАСАДА ЗАЕДНО СО ОБВИНИТЕЛИ ОД ТЕТОВО ДЕНЕСКА БЕА ВО ОПОЖАРЕНИОТ ОБЈЕКТ НА МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО

Претставници на Тетовското обвинителство и од Германскатa амбасада денес во Клиничката болница во Тетово заедно беа на местото каде изгоре модуларната ...
ЗА ОСТАВКИТЕ НА ФИЛИПЧЕ И ХАСАНИ ЌЕ ОДЛУЧАМ ВРЗ ОСНОВА НА ФОРЕНЗИЧКИ ФАКТИ, А НЕ ПОЛИТИЧКИ, ВЕЛИ ЗАЕВ

ЗА ОСТАВКИТЕ НА ФИЛИПЧЕ И ХАСАНИ ЌЕ ОДЛУЧАМ ВРЗ ОСНОВА НА ФОРЕНЗИЧКИ ФАКТИ, А НЕ ПОЛИТИЧКИ, ВЕЛИ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев вели дека ги примил оставките на министерот за здравство Венко Филипче, неговиот заменик Илир Хасани и двајцата директори на Тето ...
ВЕЛЕШАНИ НОЌЕСКА СЕ ГУШЕА ВО ЧАД, ПОРАДИ ПОЖАРОТ КАЈ ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА РАЈКО

ВЕЛЕШАНИ НОЌЕСКА СЕ ГУШЕА ВО ЧАД, ПОРАДИ ПОЖАРОТ КАЈ ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА РАЈКО

Ноќеска велешани се гушеа од чад, од пожарот која зафати површини над Железничка станица Рајко, близу Велес. Потврда за ова се и вредностите на мернит ...
МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ И ЗАМЕНИК-МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО ХАСАНИ ПОДНЕСОА ОСТАВКИ

МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ И ЗАМЕНИК-МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО ХАСАНИ ПОДНЕСОА ОСТАВКИ

Министерот за здравство Венко Филипче и заменик-министерот за здравство Илир Хасани поднесоа оставки од функциите, по катастрофалниот пожар во ковид ц ...
ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ДИРЕКТОРОТ НА ТЕТОВСКА БОЛНИЦА ФЛОРИН БЕСИМИ

ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ДИРЕКТОРОТ НА ТЕТОВСКА БОЛНИЦА ФЛОРИН БЕСИМИ

Директорот на Тетовската болница Флорин Бесими попладнево соопшти дека поднел оставка по пожарот во ковид центарот во кој загинаа 14 лица. „Како до ...
КРАЈ НЕМА

КРАЈ НЕМА

Филипче нека ѝ се заблагодари на политиката што од „Слушај го Венко“ дојде до дереџе на „Оставка за Венко“ ...
ФИЛИПЧЕ ЈА СТАВИ НА РАСПОЛАГАЊЕ ЦЕЛАТА ДОКУМЕНТАЦИЈА НА СИТЕ ОБВИНИТЕЛСТВА ШТО САКААТ ДА ЈА ИСТРАЖУВААТ БЕЗБЕДНОСТА НА СИТЕ МОДУЛАРНИ БОЛНИЦИ

ФИЛИПЧЕ ЈА СТАВИ НА РАСПОЛАГАЊЕ ЦЕЛАТА ДОКУМЕНТАЦИЈА НА СИТЕ ОБВИНИТЕЛСТВА ШТО САКААТ ДА ЈА ИСТРАЖУВААТ БЕЗБЕДНОСТА НА СИТЕ МОДУЛАРНИ БОЛНИЦИ

Министерството за здравство ја поздравува постапката на Основното јавно обвинителството кое ја води истрагата за избувнувањето на пожарот во мобилниот ...
ТИЕ ШТО ПРЕЖИВЕАЛЕ УСПЕАЛЕ ДА ИЗЛЕЗАТ НА ПОЧЕТОКОТ НА ПОЖАРОТ, ОТИ ШИРЕЊЕТО НА ОГНОТ И ТЕМПЕРАТУРАТА БЕА НЕВИДЕНИ, ВЕЛАТ ТЕТОВСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ

ТИЕ ШТО ПРЕЖИВЕАЛЕ УСПЕАЛЕ ДА ИЗЛЕЗАТ НА ПОЧЕТОКОТ НА ПОЖАРОТ, ОТИ ШИРЕЊЕТО НА ОГНОТ И ТЕМПЕРАТУРАТА БЕА НЕВИДЕНИ, ВЕЛАТ ТЕТОВСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ

Два дена по страотната несреќа, кога се запали и целосно изгоре модуларната ковид болница во Тетово и загинаа 14 болни, тетовските пожарникари кои беа ...
1 2 3 4 40 20 / 399 НАПИСИ