Таг: позитивен

1 2 10 / 17 НАПИСИ
МИЦКОСКИ ВТОРПАТ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

МИЦКОСКИ ВТОРПАТ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е позитивен на ковид-19, објави партијата. Тој имал симптоми и позитивен брз антиген тест, а во текот на дено ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ТЕТОВО БИЛАЛ КАСАМИ Е ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ТЕТОВО БИЛАЛ КАСАМИ Е ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

Градоначалникот на Општина Тетово Билал Касами е позитивен на ковид-19 објави тој објави по тестирањето на својата официјална фејсбук страна.  Касами ...
ИЗОЛАЦИЈАТА ЗА ПОЗИТИВНИТЕ НА КОВИД-19 БЕЗ СИМПТОМИ СЕ СКРАТУВА НА 7 ДЕНА, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

ИЗОЛАЦИЈАТА ЗА ПОЗИТИВНИТЕ НА КОВИД-19 БЕЗ СИМПТОМИ СЕ СКРАТУВА НА 7 ДЕНА, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Седум дена ќе трае изолацијата за асимптоматските случаи на  ковид-19, одлучи вечерва Владата. Владата на денешната седница ја прифати препоракта на К ...
НА ВТОРИОТ ТЕСТ СУМ НЕГАТИВЕН, НЕМАМ НИКАКВИ СИМПТОМИ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОХРИД ПЕЦАКОВ КОЈ ПОЗИТИВЕН ПРИСУСТВУВАЛ НА ЦЕРЕМОНИЈАТА ЗА ВОДИЦИ

НА ВТОРИОТ ТЕСТ СУМ НЕГАТИВЕН, НЕМАМ НИКАКВИ СИМПТОМИ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОХРИД ПЕЦАКОВ КОЈ ПОЗИТИВЕН ПРИСУСТВУВАЛ НА ЦЕРЕМОНИЈАТА ЗА ВОДИЦИ

Направив нов, втор ПЦР тест и на него сум негативен на коронавирусот, вели градоначалникот на Охрид Кирил Пецаков чиј прв тест во средата бил позитиве ...
ЃОКОВИЌ БИЛ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД НА 16 ДЕКЕМВРИ, А СЛЕДНИОТ ДЕН ВРАЧИЛ ПЕХАРИ НА ДЕЦА

ЃОКОВИЌ БИЛ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД НА 16 ДЕКЕМВРИ, А СЛЕДНИОТ ДЕН ВРАЧИЛ ПЕХАРИ НА ДЕЦА

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ имал позитивен тест на ковид на 16 декември, а сепак на 17 декември, на свеченоста во Белград им ги врачил ...
ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19 Е КАНДИДАТОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА КУМАНОВО, АКТЕРОТ ТОНИ МИХАЈЛОВСКИ

ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19 Е КАНДИДАТОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА КУМАНОВО, АКТЕРОТ ТОНИ МИХАЈЛОВСКИ

Кандидатот за градоначалник на Куманово од ВМРО-ДПМНЕ, актерот Тони Михајловски е позитивен на ковид-19. Тој информацијата вечерва ја сподели со јавно ...
САМО ЕДЕН КОНТАКТ НА МИНИСТЕРОТ ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ЌЕ ОДИ ВО ИЗОЛАЦИЈА

САМО ЕДЕН КОНТАКТ НА МИНИСТЕРОТ ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ЌЕ ОДИ ВО ИЗОЛАЦИЈА

Само едно лице од сите контакти на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, кој е позитивен на ковид-19, ќе оди во изолација. За сите други ко ...
ВЕЛЕШАНКА ЗАМИНАЛА ВО СТРАНСТВО СО НЕГАТИВЕН ТЕСТ ЗА КОВИД-19, А ПРИВАТНАТА ЛАБOРАТОРИЈА ЈА ПРИЈАВИЛА ЗА ПОЗИТИВНА ВО ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

ВЕЛЕШАНКА ЗАМИНАЛА ВО СТРАНСТВО СО НЕГАТИВЕН ТЕСТ ЗА КОВИД-19, А ПРИВАТНАТА ЛАБOРАТОРИЈА ЈА ПРИЈАВИЛА ЗА ПОЗИТИВНА ВО ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Велешанка вработена во градинка заминала за Србија на одмор со негативен тест за ковид-19 направен во приватна лабораторија, но истата лабораторија до ...
ДОНАЛД И МЕЛАНИЈА ТРАМП СЕ ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУС

ДОНАЛД И МЕЛАНИЈА ТРАМП СЕ ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУС

Претседателот на САД Доналд Трамп и првата дама Меланија Трамп се позитивни на коронавирусот, објави тој денеска на Твитер. Позитивниот тест доаѓа на ...
ШТИПЈАНЕЦ ИЗЛЕЧЕН ОД КОВИД-19 ПОВТОРНО СО ПОЗИТИВЕН ТЕСТ Е ПРИМЕН В БОЛНИЦА

ШТИПЈАНЕЦ ИЗЛЕЧЕН ОД КОВИД-19 ПОВТОРНО СО ПОЗИТИВЕН ТЕСТ Е ПРИМЕН В БОЛНИЦА

Пациент од Штип со ковид-19, кој по лекувањето во Клиничката болница и негативните тестови бил пуштен дома, сега пак е позитивен на вирусот. Од Клинич ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ