Таг: предлог закони

ПАРЛАМЕНТОТ НЕМА ДА РАБОТИ НЕДЕЛА ДЕНА ЗА ДА СЕ СМИРАТ ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВЛАДЕЈАЧКАТА КОАЛИЦИЈА

ПАРЛАМЕНТОТ НЕМА ДА РАБОТИ НЕДЕЛА ДЕНА ЗА ДА СЕ СМИРАТ ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВЛАДЕЈАЧКАТА КОАЛИЦИЈА

Пратениците на ДУИ им се налутиле на колегите од СДСМ поради тоа што не ги поддржале во одлуката да се донесе Законот за употреба на јазиците без разг ...
СДСМ ПОДНЕСЕ ПРЕДЛОЗИ ДО СОБРАНИЕТО ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ПАТНИТЕ ТРОШОЦИ И ЗЛОУПОТРЕБИТЕ СО СМЕТКИ ОД ПАТАРИНИ

СДСМ ПОДНЕСЕ ПРЕДЛОЗИ ДО СОБРАНИЕТО ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ПАТНИТЕ ТРОШОЦИ И ЗЛОУПОТРЕБИТЕ СО СМЕТКИ ОД ПАТАРИНИ

Пратеничката група на СДСМ до Собранието поднесе предлог закони за измени на Законот за плата и други надоместоци на избрани и именувани лица и Законо ...
ВОЗДРЖЕТЕ СЕ ОД КОМЕНТАРИ ВО ИДНИНА, ТУНТЕВ ГО ИСКАРА ШИЛЕГОВ ШТО ПОБАРА ДА СЕ ПОДДРЖАТ ПРЕДЛОЗИТЕ НА ОПОЗИЦИЈАТА

ВОЗДРЖЕТЕ СЕ ОД КОМЕНТАРИ ВО ИДНИНА, ТУНТЕВ ГО ИСКАРА ШИЛЕГОВ ШТО ПОБАРА ДА СЕ ПОДДРЖАТ ПРЕДЛОЗИТЕ НА ОПОЗИЦИЈАТА

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Томислав Тунтев му забележа на неговиот сопартиец Петре Шилегов дека со барањето да се поддржат предлозите ...
АКО ГИ ПРИФАТИТЕ НАШИТЕ ПРЕДЛОГ ЗАКОНИ, НИЕ ЌЕ ГИ ПОДДРЖИМЕ ВАШИТЕ, ИМ ПОНУДИ ИЛИЈА ДИМОВСКИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД МНОЗИНСТВОТО

АКО ГИ ПРИФАТИТЕ НАШИТЕ ПРЕДЛОГ ЗАКОНИ, НИЕ ЌЕ ГИ ПОДДРЖИМЕ ВАШИТЕ, ИМ ПОНУДИ ИЛИЈА ДИМОВСКИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД МНОЗИНСТВОТО

ВМРО-ДПМНЕ денеска поднесе во Собранието три предлог закони во скратена постапка, за кои што еден од координаторите на опозициската партија Илија Димо ...
ОПОЗИЦИЈАТА ДА НЕ ГИ БЛОКИРА ЗАКОНИТЕ КАКО ШТО ГО БЛОКИРАШЕ РАЗРЕШУВАЊЕТО НА ЗВРЛЕВСКИ, АПЕЛИРАШЕ ТУНТЕВ

ОПОЗИЦИЈАТА ДА НЕ ГИ БЛОКИРА ЗАКОНИТЕ КАКО ШТО ГО БЛОКИРАШЕ РАЗРЕШУВАЊЕТО НА ЗВРЛЕВСКИ, АПЕЛИРАШЕ ТУНТЕВ

Пратеничката група на СДСМ следната недела во Собранието ќе ги поднесе предлог-законите за стечајци, укинување на радиодифузната такса и за минимална ...
5 / 5 НАПИСИ