Таг: прегледи

1 2 3 10 / 23 НАПИСИ
РОДИТЕЛИТЕ ДВАПАТИ ГОДИШНО ДА ЈА МЕРАТ ВИСИНАТА НА ДЕТЕТО, ПЕДИЈАТРИТЕ ДА СПОРЕДУВААТ СО ОЧЕКУВАНАТА ВРЕДНОСТ ЗА ВОЗРАСТА, АПЕЛИРА ЗДРУЖЕНИЕТО РАСТ

РОДИТЕЛИТЕ ДВАПАТИ ГОДИШНО ДА ЈА МЕРАТ ВИСИНАТА НА ДЕТЕТО, ПЕДИЈАТРИТЕ ДА СПОРЕДУВААТ СО ОЧЕКУВАНАТА ВРЕДНОСТ ЗА ВОЗРАСТА, АПЕЛИРА ЗДРУЖЕНИЕТО РАСТ

Здружението на родители на деца со ендокринолошки заболувања – РАСТ апелира до родителите и старателите да се контролира висината на детето барем два ...
ВО КОРОНАТА НЕМАШЕ ПРЕГЛЕДИ ПА СЕГА РАСТЕ БРОЈОТ ЗАБОЛЕНИ ОД РАК НА ДОЈКА,  ВО БИТОЛА ДНЕВНО СЕ ОТКРИВААТ ЕДНА ДО ДВЕ БОЛНИ ВО НАПРЕДНА ФАЗА

ВО КОРОНАТА НЕМАШЕ ПРЕГЛЕДИ ПА СЕГА РАСТЕ БРОЈОТ ЗАБОЛЕНИ ОД РАК НА ДОЈКА, ВО БИТОЛА ДНЕВНО СЕ ОТКРИВААТ ЕДНА ДО ДВЕ БОЛНИ ВО НАПРЕДНА ФАЗА

Во галопирачки размери расте бројот на заболени пациентки од рак на дојка во Битолскиот Регион. Секој ден се регистрираат по една до две новозаболени ...
ДЕНЕСКА ОД 15-20 ЧАСОТ БЕСПЛАТНИ ГИНЕКОЛОШКИ ПРЕГЛЕДИ И КОНСУЛТАЦИИ ЗА ЖЕНИТЕ ВО МЕНОПАУЗА ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА

ДЕНЕСКА ОД 15-20 ЧАСОТ БЕСПЛАТНИ ГИНЕКОЛОШКИ ПРЕГЛЕДИ И КОНСУЛТАЦИИ ЗА ЖЕНИТЕ ВО МЕНОПАУЗА ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА

На Гинеколошко-акушерското одделение при Клиничката болница во Битола денеска од 15 до 20 часот, прегледите и консултациите на пациентки во менопауза ...
ОХРИДСКАТА КАРДИОЛОШКА БОЛНИЦА Е ВО ЧЕКОР СО СВЕТСКАТА КАРДИОЛОГИЈА, КАЖА МИНИСТЕРОТ САЛИ НА 40-ГОДИШНИОТ ЈУБИЛЕЈ

ОХРИДСКАТА КАРДИОЛОШКА БОЛНИЦА Е ВО ЧЕКОР СО СВЕТСКАТА КАРДИОЛОГИЈА, КАЖА МИНИСТЕРОТ САЛИ НА 40-ГОДИШНИОТ ЈУБИЛЕЈ

Специјализирана болница за превенција, лекување и рехабилитација на кардиоваскуларни заболувања „Свети Стефан“ во Охрид е позитивен пример на јавна зд ...
ПОЧНУВА ТРИДНЕВНИОТ ШТРАЈК НА МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ, ЌЕ НЕМА ПРЕГЛЕДИ И РЕЦЕПТИ, ОСВЕН ЗА ИТНИ СЛУЧАИ

ПОЧНУВА ТРИДНЕВНИОТ ШТРАЈК НА МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ, ЌЕ НЕМА ПРЕГЛЕДИ И РЕЦЕПТИ, ОСВЕН ЗА ИТНИ СЛУЧАИ

Приватните лекари од утре (понеделник 5 септември) три дена нема да работат со пациенти и нема да издаваат рецепти, но ќе бидат на нивните работни мес ...
ОХРИЃАНИ И СТРУЖАНИ ОДАТ НА ЛЕКАР ВО ВЕВЧАНИ ОТИ БОЛНИЦИТЕ ВО ОХРИД И СТРУГА СЕ ВО ДОЛГОВИ И РАБОТАТ ОТЕЖНАТО

ОХРИЃАНИ И СТРУЖАНИ ОДАТ НА ЛЕКАР ВО ВЕВЧАНИ ОТИ БОЛНИЦИТЕ ВО ОХРИД И СТРУГА СЕ ВО ДОЛГОВИ И РАБОТАТ ОТЕЖНАТО

Зголемен е бројот на пациенти од Охрид и Струга во Здравствениот дом во Вевчани, откако двете здравствени установи во овие градови поради големите дол ...
НА ДЕТСКОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО СТРУГА ЗА 24 ЧАСА ИМА НАД 120 ПРЕГЛЕДИ НА БОЛНИ ДЕЦА ОТИ НЕМА ПЕДИЈАТРИ ВО ОХРИД

НА ДЕТСКОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО СТРУГА ЗА 24 ЧАСА ИМА НАД 120 ПРЕГЛЕДИ НА БОЛНИ ДЕЦА ОТИ НЕМА ПЕДИЈАТРИ ВО ОХРИД

На Детското одделение во Струшката болница за едно деноноќие има и над 120 прегледи, откако последниве два месеца Охрид остана без педијатри. Зголемен ...
ИТНАТА ПОМОШ ВО ВЕЛЕС СО РЕКОРДЕН БРОЈ ПРЕГЛЕДИ ЗА ПРОДОЛЖЕНИОТ БОЖИКЕН ВИКЕНД

ИТНАТА ПОМОШ ВО ВЕЛЕС СО РЕКОРДЕН БРОЈ ПРЕГЛЕДИ ЗА ПРОДОЛЖЕНИОТ БОЖИКЕН ВИКЕНД

За продолжениот викенд за божикните празнци, кога матичните доктори не работеа, екипите од Итната помош од Велес имаа видно зголемен број прегледи. Од ...
БРОЈКАТА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД РАК НА ДОЈКА ПАДНА, НО СМРТНОСТА Е ИСТА, ЖЕНИТЕ МОРАА ПРИВАТНО ДА ПЛАЌААТ ПРЕГЛЕДИ, ВЕЛИ БИБА ДОДЕВА

БРОЈКАТА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД РАК НА ДОЈКА ПАДНА, НО СМРТНОСТА Е ИСТА, ЖЕНИТЕ МОРАА ПРИВАТНО ДА ПЛАЌААТ ПРЕГЛЕДИ, ВЕЛИ БИБА ДОДЕВА

Во земјава лани беа регистрирани 988 новозаболени жени од рак на дојка и 316 смртни случаи, што значи дека смртноста е тука, иако бројките се намалени ...
ТАЖНО Е ШТО РАНОТО ДЕТЕКТИРАЊЕ НА РАК НА ДОЈКА Е НАМАЛЕНО ЗА 40 ОТСТО ВО КОРОНАКРИЗАТА, ВЕЛИ АМБАСАДОРКАТА БРНЗ

ТАЖНО Е ШТО РАНОТО ДЕТЕКТИРАЊЕ НА РАК НА ДОЈКА Е НАМАЛЕНО ЗА 40 ОТСТО ВО КОРОНАКРИЗАТА, ВЕЛИ АМБАСАДОРКАТА БРНЗ

Тажно е што за 40 проценти е намалено раното дијагностицирање на рак на дојка поради ковид пандемијата, рече американската амбасадорка Кејт Мари Брнз ...
1 2 3 10 / 23 НАПИСИ