Таг: премиер

1 2 3 11 10 / 105 НАПИСИ
ЈАПОНСКИОТ ПРЕМИЕР ЕВАКУИРАН ОД МИТИНГ ОТКАКО БЕШЕ ФРЛЕНА ДИМНА БОМБА

ЈАПОНСКИОТ ПРЕМИЕР ЕВАКУИРАН ОД МИТИНГ ОТКАКО БЕШЕ ФРЛЕНА ДИМНА БОМБА

Јапонскиот премиер Фумио Кишида беше евакуиран од настан од неговата кампања откако димна бомба беше фрлена кон него. Осомничен за нападот беше уапсен ...
ОД ЌОСЕТО – ДО ЌОСЕТО

ОД ЌОСЕТО – ДО ЌОСЕТО

Зошто само да се радуваме? Треба и да им аплаудираме. Оти, кај што нè крадат уште и ни се смеат в лице. ...
МАКЕДОНИЈА ГО ЗГОЛЕМУВА ИЗВОЗОТ НА ВИНО, КАЖА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ НА ЗАКРОЈУВАЊЕТО ЛОЗЈЕ ЗА СВЕТИ ТРИФУН ВО КАВАДАРЦИ

МАКЕДОНИЈА ГО ЗГОЛЕМУВА ИЗВОЗОТ НА ВИНО, КАЖА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ НА ЗАКРОЈУВАЊЕТО ЛОЗЈЕ ЗА СВЕТИ ТРИФУН ВО КАВАДАРЦИ

На празникот на лозарите Свети Трифун, Владата се пофали дека од година в година се бележи раст на извозот на флаширано вино и дека со тоа се јакне до ...
КОМПЛИМЕНТ ЗА ВЛАДАТА Е ШТО МИЦКОСКИ БАРА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ВО МАЈ, А НЕ НА ЗИМА ОТИ НЕ САКА ДА СЕ СПРАВУВА СО ЕНЕРГЕТСКА И ЕКОНОМСКА КРИЗА, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

КОМПЛИМЕНТ ЗА ВЛАДАТА Е ШТО МИЦКОСКИ БАРА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ВО МАЈ, А НЕ НА ЗИМА ОТИ НЕ САКА ДА СЕ СПРАВУВА СО ЕНЕРГЕТСКА И ЕКОНОМСКА КРИЗА, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

Тоа што лидерот на опозиционата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски бара избори во мај е комплимент за Владата, бидејќи тој не сака избори во зима, не сака ...
НЕ ГИ КАЖУВАМ РАЗРЕШЕНИТЕ ДИРЕКТОРИ ОТИ ИМААТ ПРОФЕСИОНАЛЕН ИНТЕГРИТЕТ, ВЕЛИ ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ

НЕ ГИ КАЖУВАМ РАЗРЕШЕНИТЕ ДИРЕКТОРИ ОТИ ИМААТ ПРОФЕСИОНАЛЕН ИНТЕГРИТЕТ, ВЕЛИ ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ

Премиерот Димитар Ковачевски нема да ги открие имињата на разрешените директори кои направиле долгови и не плаќале сметки, бидејќи, како што рече, тоа ...
БУГАРСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ГО ОТФРЛИ КАНДИДАТОТ ЗА ПРЕМИЕР НА БОРИСОВ

БУГАРСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ГО ОТФРЛИ КАНДИДАТОТ ЗА ПРЕМИЕР НА БОРИСОВ

Бугарскиот парламент денеска ја отфрли номинацијата на Николај Габровски за премиер откако „за“ гласаа 113 пратеници, а „против“ беа 125. Габровски ...
УДЕЛОТ НА МОЈАТА СОПРУГА ВО КОМПАНИЈА ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА СТРУЈА Е ОД ПРЕД ДА СТАПАМ НА ПРЕМИЕРСКАТА ФУНКЦИЈА, ВЕЛИ КОВАЧЕВСКИ

УДЕЛОТ НА МОЈАТА СОПРУГА ВО КОМПАНИЈА ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА СТРУЈА Е ОД ПРЕД ДА СТАПАМ НА ПРЕМИЕРСКАТА ФУНКЦИЈА, ВЕЛИ КОВАЧЕВСКИ

Премиерот Димитар Ковачевски кажа дека уделот од илјада евра на неговата сопруга Елена во компанија за производство на струја не е од сега, туку од пр ...
СОПРУГАТА НА ПРЕМИЕРОТ, ЕЛЕНА КОВАЧЕВСКА, МЕЃУ ОСНОВАЧИТЕ НА ФИРМА ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА СТРУЈА

СОПРУГАТА НА ПРЕМИЕРОТ, ЕЛЕНА КОВАЧЕВСКА, МЕЃУ ОСНОВАЧИТЕ НА ФИРМА ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА СТРУЈА

Елена Ковачевска, сопругата на премиерот Димитар Ковачевски, влегува во бизнисот со производство на електрична енергија преку компанијата „Сол груп 5 ...
ПРИВАТНИТЕ ПРЕВОЗНИЦИ ВО СКОПЈЕ БАРААТ СРЕДБА СО ПРЕМИЕРОТ ЗА ДА Ѝ ГИ ОДЗЕМЕ ИНГЕРЕНЦИИТЕ НА АРСОВСКА

ПРИВАТНИТЕ ПРЕВОЗНИЦИ ВО СКОПЈЕ БАРААТ СРЕДБА СО ПРЕМИЕРОТ ЗА ДА Ѝ ГИ ОДЗЕМЕ ИНГЕРЕНЦИИТЕ НА АРСОВСКА

Приватните превозници во Скопје, кои петти ден протестираат, попладнево отидоа во Владата за да бараат средба со премиерот Димитар Ковачевски. Велат д ...
ПОВИСОКИ ПЕНЗИИ И ПЛАТИ ВО ОБРАЗОВАНИЕТО ВО ПРЕДЛОГ-БУЏЕТОТ ЗА 2023, НАЈАВИ КОВАЧЕВСКИ

ПОВИСОКИ ПЕНЗИИ И ПЛАТИ ВО ОБРАЗОВАНИЕТО ВО ПРЕДЛОГ-БУЏЕТОТ ЗА 2023, НАЈАВИ КОВАЧЕВСКИ

Предвидено е покачување на платите во образованието и зголемување на пензиите по новата утврдена методологија кое треба да се случи во првиот квартал ...
1 2 3 11 10 / 105 НАПИСИ