Таг: премиер

1 2 3 11 10 / 110 НАПИСИ
ЗА МОЛЕРИСАНИ ЗАНИМАЛНИ ВО СКОПСКА ГРАДИНКА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ДРЖЕА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ТРЕНЧЕВСКА, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕРАСИМОВСКИ И ТРОЈЦА ПРАТЕНИЦИ

ЗА МОЛЕРИСАНИ ЗАНИМАЛНИ ВО СКОПСКА ГРАДИНКА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ДРЖЕА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ТРЕНЧЕВСКА, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕРАСИМОВСКИ И ТРОЈЦА ПРАТЕНИЦИ

Премиерот Димитар Ковачевски, министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска, потпретседателот на Собранието Горан Мисовски, пратениците ...
СО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ, ПРЕМИЕРОТ И ТРОЈЦА МИНИСТРИ, ЗА ЊУЈОРК ЗАМИНА И 20-ЧЛЕНА ПРИДРУЖБА

СО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ, ПРЕМИЕРОТ И ТРОЈЦА МИНИСТРИ, ЗА ЊУЈОРК ЗАМИНА И 20-ЧЛЕНА ПРИДРУЖБА

Претседателот Стево Пендаровски, премиерот Димитар Ковачевски, вицепремиерите Фатмир Битиќи и Бојан Маричиќ и министерот за надворешни работи Бујар Ос ...
ХОЛАНДСКИОТ ПРЕМИЕР РУТЕ ОБЈАВИ ДЕКА СЕ ПОВЛЕКУВА ОД ПОЛИТИКАТА

ХОЛАНДСКИОТ ПРЕМИЕР РУТЕ ОБЈАВИ ДЕКА СЕ ПОВЛЕКУВА ОД ПОЛИТИКАТА

Холандскиот премиер Марк Руте објави дека нема да се бори за петтиот мандат и дека ќе ја напушти политиката по изборите во ноември. Тој во петокот под ...
ПРЕМИЕРОТ СЕ ПЛАШИ ДА ИМ КАЖЕ ДОБАР ДЕН, А НЕ ОСТАВКА ДА ИМ ПОБАРА НА КРИМИНАЛЦИТЕ ОД ДУИ, КАЖА ПРАТЕНИКОТ СТОЈАНОСКИ ОД ВМРО-ДПМНЕ

ПРЕМИЕРОТ СЕ ПЛАШИ ДА ИМ КАЖЕ ДОБАР ДЕН, А НЕ ОСТАВКА ДА ИМ ПОБАРА НА КРИМИНАЛЦИТЕ ОД ДУИ, КАЖА ПРАТЕНИКОТ СТОЈАНОСКИ ОД ВМРО-ДПМНЕ

Претениците од ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки и Бојан Стојаноски денеска од собраниската говорница се искараа со премиерот Димитар Ковачевски околу владини ...
ПОЧИНА БИВШИОТ ИТАЛИЈАНСКИ ПРЕМИЕР СИЛВИО БЕРЛУСКОНИ

ПОЧИНА БИВШИОТ ИТАЛИЈАНСКИ ПРЕМИЕР СИЛВИО БЕРЛУСКОНИ

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, чија политичка кариера ја обележаа секс скандали и обвинувања за корупција, почина на 86 години во ...
ЈАПОНСКИОТ ПРЕМИЕР ЕВАКУИРАН ОД МИТИНГ ОТКАКО БЕШЕ ФРЛЕНА ДИМНА БОМБА

ЈАПОНСКИОТ ПРЕМИЕР ЕВАКУИРАН ОД МИТИНГ ОТКАКО БЕШЕ ФРЛЕНА ДИМНА БОМБА

Јапонскиот премиер Фумио Кишида беше евакуиран од настан од неговата кампања откако димна бомба беше фрлена кон него. Осомничен за нападот беше уапсен ...
ОД ЌОСЕТО – ДО ЌОСЕТО

ОД ЌОСЕТО – ДО ЌОСЕТО

Зошто само да се радуваме? Треба и да им аплаудираме. Оти, кај што нè крадат уште и ни се смеат в лице. ...
МАКЕДОНИЈА ГО ЗГОЛЕМУВА ИЗВОЗОТ НА ВИНО, КАЖА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ НА ЗАКРОЈУВАЊЕТО ЛОЗЈЕ ЗА СВЕТИ ТРИФУН ВО КАВАДАРЦИ

МАКЕДОНИЈА ГО ЗГОЛЕМУВА ИЗВОЗОТ НА ВИНО, КАЖА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ НА ЗАКРОЈУВАЊЕТО ЛОЗЈЕ ЗА СВЕТИ ТРИФУН ВО КАВАДАРЦИ

На празникот на лозарите Свети Трифун, Владата се пофали дека од година в година се бележи раст на извозот на флаширано вино и дека со тоа се јакне до ...
КОМПЛИМЕНТ ЗА ВЛАДАТА Е ШТО МИЦКОСКИ БАРА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ВО МАЈ, А НЕ НА ЗИМА ОТИ НЕ САКА ДА СЕ СПРАВУВА СО ЕНЕРГЕТСКА И ЕКОНОМСКА КРИЗА, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

КОМПЛИМЕНТ ЗА ВЛАДАТА Е ШТО МИЦКОСКИ БАРА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ВО МАЈ, А НЕ НА ЗИМА ОТИ НЕ САКА ДА СЕ СПРАВУВА СО ЕНЕРГЕТСКА И ЕКОНОМСКА КРИЗА, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

Тоа што лидерот на опозиционата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски бара избори во мај е комплимент за Владата, бидејќи тој не сака избори во зима, не сака ...
НЕ ГИ КАЖУВАМ РАЗРЕШЕНИТЕ ДИРЕКТОРИ ОТИ ИМААТ ПРОФЕСИОНАЛЕН ИНТЕГРИТЕТ, ВЕЛИ ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ

НЕ ГИ КАЖУВАМ РАЗРЕШЕНИТЕ ДИРЕКТОРИ ОТИ ИМААТ ПРОФЕСИОНАЛЕН ИНТЕГРИТЕТ, ВЕЛИ ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ

Премиерот Димитар Ковачевски нема да ги открие имињата на разрешените директори кои направиле долгови и не плаќале сметки, бидејќи, како што рече, тоа ...
1 2 3 11 10 / 110 НАПИСИ