Таг: принцеза Софија

ШВЕДСКАТА ПРИНЦЕЗА СОФИЈА ЌЕ РАБОТИ КАКО МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ДОДЕКА ТРАЕ ПАНДЕМИЈАТА НА КОВИД-19

ШВЕДСКАТА ПРИНЦЕЗА СОФИЈА ЌЕ РАБОТИ КАКО МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ДОДЕКА ТРАЕ ПАНДЕМИЈАТА НА КОВИД-19

Шведската принцеза Софија облече униформа на медицинска сестра и им се придружи на здравствените работници во борбата против коронавирусот. Сопруга ...
1 / 1 НАПИСИ