Таг: прислушување

1 2 3 7 10 / 61 НАПИСИ
ОТКРИЕНИ УРЕДИ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ ВО МЕСТОТО КАДЕ ШТО ЌЕ ЗАСЕДАВА ПОЛСКАТА ВЛАДА

ОТКРИЕНИ УРЕДИ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ ВО МЕСТОТО КАДЕ ШТО ЌЕ ЗАСЕДАВА ПОЛСКАТА ВЛАДА

Полските специјални служби пронашле уреди за прислушување во соба во Катовице каде што денеска треба да се сретне Советот на министри. Полска, која е ...
САШО МИЈАЛКОВ ОД ДЕНЕСКА ПОВЕЌЕ НЕ Е ОБВИНЕТ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО, ДЕЛАТА МУ ЗАСТАРЕА, ГРАЃАНИТЕ ЌЕ ТРЕБА ДА МУ ГИ ПЛАТАТ СИТЕ ТРОШОЦИ ЗА АДВОКАТИ

САШО МИЈАЛКОВ ОД ДЕНЕСКА ПОВЕЌЕ НЕ Е ОБВИНЕТ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО, ДЕЛАТА МУ ЗАСТАРЕА, ГРАЃАНИТЕ ЌЕ ТРЕБА ДА МУ ГИ ПЛАТАТ СИТЕ ТРОШОЦИ ЗА АДВОКАТИ

Основниот кривичен суд Скопје денеска означи прекин на кривичното гонење на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, обвинет за масовното незаконско ...
АГЕНЦИЈАТА ЗА КОНТРОЛА НА ПРИСЛУШУВАЊЕТО ЌЕ БИДЕ БЕЗ ДИРЕКТОР ОТИ СОБРАНИЕТО ЗАБОРАВИЛО ДА РАСПИШЕ ОГЛАС

АГЕНЦИЈАТА ЗА КОНТРОЛА НА ПРИСЛУШУВАЊЕТО ЌЕ БИДЕ БЕЗ ДИРЕКТОР ОТИ СОБРАНИЕТО ЗАБОРАВИЛО ДА РАСПИШЕ ОГЛАС

Собранието вчера со 83 гласа „за“ изгласа одлука да биде распишан јавен оглас за директор на Оперативно-техничката агенција (ОТА) која врши контрола н ...
ЗАЕВ И ВЕРУШЕВСКИ НЕ ДОЈДОА ДА СВЕДОЧАТ НА ПОВТОРЕНОТО СУДЕЊЕ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО, ЌЕ БИДАТ ПОКАНЕТИ ПАК ЗА СЛЕДНОТО РОЧИШТЕ

ЗАЕВ И ВЕРУШЕВСКИ НЕ ДОЈДОА ДА СВЕДОЧАТ НА ПОВТОРЕНОТО СУДЕЊЕ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО, ЌЕ БИДАТ ПОКАНЕТИ ПАК ЗА СЛЕДНОТО РОЧИШТЕ

Поранешниот премиер Зоран Заев и ексразузнавачот Зоран Верушевски денеска не дојдоа да сведочат на повтореното судење за случајот „Тврдина-Таргет“ за ...
ЕВРОПСКИТЕ БЕЗБЕДНОСНИ СЛУЖБИ ГИ СЛЕДАТ И ГИ ПРИСЛУШУВААТ КЛИМАТСКИТЕ АКТИВИСТИ КАКО ДА СЕ ЕКСТРЕМИСТИ

ЕВРОПСКИТЕ БЕЗБЕДНОСНИ СЛУЖБИ ГИ СЛЕДАТ И ГИ ПРИСЛУШУВААТ КЛИМАТСКИТЕ АКТИВИСТИ КАКО ДА СЕ ЕКСТРЕМИСТИ

Блокадите на патиштата на главните автопати во Британија предизвикаа сообраќаен хаос, протестите на нафтените инсталации во Германија го прекинаа снаб ...
СОСТОЈБО, НАДМИНИ СЕ!

СОСТОЈБО, НАДМИНИ СЕ!

Не се секирајте, има уште предмети за застарување ...
СУДСКИОТ СОВЕТ В ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ ИСПИТУВА ЗОШТО „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“ СО МЕСЕЦИ БИЛ ЧУВАН ВО АПЕЛАЦИЈА ЗА НА КРАЈОТ ДА ГО ВРАТИ НА ПОВТОРНО СУДЕЊЕ И ДАЛИ СУДИЈКАТА ЧАЧЕВА ОДЛУЧУВАЛА ПЕНЗИОНИРАНА

СУДСКИОТ СОВЕТ В ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ ИСПИТУВА ЗОШТО „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“ СО МЕСЕЦИ БИЛ ЧУВАН ВО АПЕЛАЦИЈА ЗА НА КРАЈОТ ДА ГО ВРАТИ НА ПОВТОРНО СУДЕЊЕ И ДАЛИ СУДИЈКАТА ЧАЧЕВА ОДЛУЧУВАЛА ПЕНЗИОНИРАНА

Место Апелација да одлучи мериторно и да донесе пресуда, макар и ослободителна за предметот за масовното прислушување каде првообвинет е Сашо Мијалков ...
ДИВА СВИЊА

ДИВА СВИЊА

Во оваа држава се казнети само даночните обврзници што редовно си ги плаќаат даноците и казните ...
ШЕФОТ НА ГРЧКАТА РАЗУЗНАВАЧКА СЛУЖБА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПОРАДИ ПРИСЛУШУВАЊЕ НА НОВИНАР И НА ЛИДЕРОТ НА ОПОЗИЦИОНАТА ПАСОК

ШЕФОТ НА ГРЧКАТА РАЗУЗНАВАЧКА СЛУЖБА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПОРАДИ ПРИСЛУШУВАЊЕ НА НОВИНАР И НА ЛИДЕРОТ НА ОПОЗИЦИОНАТА ПАСОК

Шефот на грчката Национална разузнавачка служба вчера поднесе оставка, наведувајќи ги „превидите во процесот на законски инспекции“ како причина во не ...
ЃОРЃИ ЛАЗАРЕВСКИ И ЗВОНКО КОСТОВСКИ КОИ ГО ОТКРИЈА И СВЕДОЧЕА ЗА МАСОВНОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ ЈА ДОБИЈА НАГРАДАТА ЗА ЧОВЕКОВИ ПРАВА „МЕТО ЈОВАНОВСКИ“

ЃОРЃИ ЛАЗАРЕВСКИ И ЗВОНКО КОСТОВСКИ КОИ ГО ОТКРИЈА И СВЕДОЧЕА ЗА МАСОВНОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ ЈА ДОБИЈА НАГРАДАТА ЗА ЧОВЕКОВИ ПРАВА „МЕТО ЈОВАНОВСКИ“

Укажувачите Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски, електроинженерите од УБК кои неразмислувајќи за ризикот по животот и слободата, извлекоа илјадници до ...
1 2 3 7 10 / 61 НАПИСИ