Таг: прислушување

1 4 5 6 7 60 / 61 НАПИСИ
КАТИЦА ЈАНЕВА ОСТАВЕНА САМА ДА СПРОВЕДУВА СУДСКИ НАЛОГ ПО СИНОЌЕШНИТЕ БРКОТИНЦИ СО ПОЛИЦИЈАТА И СО УБК

КАТИЦА ЈАНЕВА ОСТАВЕНА САМА ДА СПРОВЕДУВА СУДСКИ НАЛОГ ПО СИНОЌЕШНИТЕ БРКОТИНЦИ СО ПОЛИЦИЈАТА И СО УБК

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева нема никаква поддршка од институциите и функционерите во обидот да ги спроведе двата судски налога за пре ...

МИСТЕР ЕРИКСОН

1 Ако Гоце Делчев светот го разбирал како поле за културен натпревар меѓу народите, ВМРО на Никола Груевски ја сфатило Македонија како поле за светски ...
ДИРЕКТОРОТ НА УБК НЕ СОРАБОТУВА, НЕ СИ ОДИМЕ ОД ТУКА ДОДЕКА НЕ ЗАВРШИМЕ, ВЕЛИ ЈАНЕВА

ДИРЕКТОРОТ НА УБК НЕ СОРАБОТУВА, НЕ СИ ОДИМЕ ОД ТУКА ДОДЕКА НЕ ЗАВРШИМЕ, ВЕЛИ ЈАНЕВА

Специјалната обвинителка Катица Јанева, која денеска влезе во УБК со судски налози, изјави дека директорот на УБК Владимир Атанасовски не соработува, ...
УБК ЦЕЛА ГОДИНА КРИЕ ОД СОБРАНИЕТО СО КОЈА ОПРЕМА ПРИСЛУШУВА

УБК ЦЕЛА ГОДИНА КРИЕ ОД СОБРАНИЕТО СО КОЈА ОПРЕМА ПРИСЛУШУВА

Една година Собраниската комисија за контрола на работата на УБК не ги добива информациите, кои писмено ги побарала да ѝ се достават, за да може да из ...
ЗА СВЕДОКОТ НИКОЛА ГРУЕВСКИ СУДОТ И СПЕЦИЈАЛНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО РАЗЛИЧНО ГО ЧИТААТ ЗАКОНОТ

ЗА СВЕДОКОТ НИКОЛА ГРУЕВСКИ СУДОТ И СПЕЦИЈАЛНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО РАЗЛИЧНО ГО ЧИТААТ ЗАКОНОТ

Основниот суд Скопје 1 попладнево реагираше на изјавата на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева дека е неоправдано тоа што судот не го повикал ...
СЈО СО ДВЕ ОБВИНЕНИЈА ЗА УНИШТУВАЊЕ НА ДОКУМЕНТАЦИЈА ОД ПРИСЛУШУВАЊЕТО И НАСИЛСТВОТО ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР

СЈО СО ДВЕ ОБВИНЕНИЈА ЗА УНИШТУВАЊЕ НА ДОКУМЕНТАЦИЈА ОД ПРИСЛУШУВАЊЕТО И НАСИЛСТВОТО ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР

Денеска СЈО ќе поднесе 2 обвинителни предлога до Основниот суд Скопје 1, за незаконско уништување на документација од системите на прислушување - прот ...

АД-ХОК ЕЛЕМЕНТ

1 Четири неспоиви елементи го бараат петтиот елемент за да ја спасат демократијата во Македонија. Не е сценарио за научна фантастика. Тоа е некакво мн ...
ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ БАРА ИВАНОВ ДА ЈА ПОВЛЕЧЕ АБОЛИЦИЈАТА

ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ БАРА ИВАНОВ ДА ЈА ПОВЛЕЧЕ АБОЛИЦИЈАТА

ВМРО-ДПМНЕ ќе бара Претседателот Ѓорге Иванов да ја повлече одлуката за прекинување на кривичните постапки против политичари и соработници за криминал ...
МЕРКАТА ПРИТВОР ЗА НАЧАЛНИКОТ НА УБК ЗАМЕНЕТА СО КУЌЕН ПРИТВОР

МЕРКАТА ПРИТВОР ЗА НАЧАЛНИКОТ НА УБК ЗАМЕНЕТА СО КУЌЕН ПРИТВОР

Судот ја замени мерката притвор за началникот на Петтата управа во УБК со куќен притвор. Кривичниот совет при Основниот суд Скопје, денес донесе одлу ...
СЈО БАРА ИЗМЕНИ НА ЗАКОНОТ ЗА ЗАШТИТА НА СВЕДОЦИ

СЈО БАРА ИЗМЕНИ НА ЗАКОНОТ ЗА ЗАШТИТА НА СВЕДОЦИ

Специјалното јавно обвинителство утринава повело иницијатива до Собранието да се донесат измени и дополнување на Законот за заштита на сведоци. Обвини ...
1 4 5 6 7 60 / 61 НАПИСИ