Таг: прислушување

1 2 3 4 5 6 40 / 52 НАПИСИ
ГРАЃАНИТЕ ТРЕБА ДА ИМААТ ДОВЕРБА ВО НОВИОТ ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ, НЕ ПОЛИТИЧАРИТЕ, КАЖА ЗАЕВ

ГРАЃАНИТЕ ТРЕБА ДА ИМААТ ДОВЕРБА ВО НОВИОТ ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ, НЕ ПОЛИТИЧАРИТЕ, КАЖА ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев кажа дека наследникот на државиот Јавен обвинител Марко Зврлевски треба да биде експерт, во кој доверба ќе имаат граѓаните, а не ...
ТЕЛЕКОМ ТВРДИ ДЕКА НЕМА ДОБИЕНО ОФИЦИЈАЛНО БАРАЊЕ ОД СЈО ЗА СРЕДБА СО ДИРЕКТОРИТЕ

ТЕЛЕКОМ ТВРДИ ДЕКА НЕМА ДОБИЕНО ОФИЦИЈАЛНО БАРАЊЕ ОД СЈО ЗА СРЕДБА СО ДИРЕКТОРИТЕ

Телеком нема добиено официјално барање од Специјалното јавно обвинителство за средба со  осумтемина членови на Одборот на директори од Германија и Унг ...
ТРАМП ГО ОБВИНИ ОБАМА ДЕКА ГО ПРИСЛУШУВАЛ ЗА ВРЕМЕ НА КАМПАЊАТА

ТРАМП ГО ОБВИНИ ОБАМА ДЕКА ГО ПРИСЛУШУВАЛ ЗА ВРЕМЕ НА КАМПАЊАТА

Во низа утрински твитови, претседателот на САД Доналд Трамп го обвини неговиот претходник Барак Обама дека ги прислушувал телефоните во неговата канце ...
КЛАСИФИЦИРАНИ СУДИИ

КЛАСИФИЦИРАНИ СУДИИ

1 Македонија е веројатно единствена држава каде што гонењето на криминалот е пострашно од самиот криминал. Македонија е држава каде што е загрозена на ...

ЗАРОБЕНА ДРЖАВА

1 Значи, оваа власт веќе не се трпи. И затоа, дај да му дадеме на Груевски 63 пратеници да може конечно тој да дојде на власт. Еднаш веќе да победи. З ...
СЈО СО НОВ НАЛОГ ЗА ПРЕТРЕС КАЈ ОПЕРАТОРОТ НА КОЈ СУДОТ НЕ МУ ЈА ЗНАЕ АДРЕСАТА

СЈО СО НОВ НАЛОГ ЗА ПРЕТРЕС КАЈ ОПЕРАТОРОТ НА КОЈ СУДОТ НЕ МУ ЈА ЗНАЕ АДРЕСАТА

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) во петокот доставило ново барање до Кривичниот суд, за добивање на судска наредба за претрес во еден телекомуни ...
НЕ ЛУФТИРАЈ

НЕ ЛУФТИРАЈ

1 Има ли логика, по 25 години независност и 15 години откако имавме меѓуетничка војна и по 15 годишно хармонично владеење „по рамковен“, владејачката ...
„ТЕЛЕКОМ“ ВЕЛИ ДЕКА НА СЈО ГИ ПРЕДАЛ СИТЕ ДОКАЗИ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

„ТЕЛЕКОМ“ ВЕЛИ ДЕКА НА СЈО ГИ ПРЕДАЛ СИТЕ ДОКАЗИ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

Телекомуникацискиот оператор „Македонски телеком“ денеска соопшти дека навремено одговорил на сите барања на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) и ...
ЗВРЛЕВСКИ НЕ ВЛЕГУВА ВО УБК ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО ВО 2016

ЗВРЛЕВСКИ НЕ ВЛЕГУВА ВО УБК ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО ВО 2016

Јавното обвинителство на чело Марко Зврлевски не влегува во УБК да спроведе истрага, четврти ден откако Специјалното обвинителство објави дека поседув ...

СЛОБОДА ИЛИ СМРТ

1 Баш ми е некако жал што СЈО имало доволно докази дека странските служби и жолтите комбиња биле лага.  Некако попријатно беше да се верува дека сме б ...
1 2 3 4 5 6 40 / 52 НАПИСИ