Таг: промоција

1 2 3 4 8 20 / 71 НАПИСИ
СИ НАПИШАВ СТАРОВРЕМСКИ РОМАН, КАКО ШТО СЕ ПИШУВАЛО НЕКОГАШ, ВЕЛИ АКАДЕМИК УРОШЕВИЌ ЗА СЕДМИОТ РОМАН

СИ НАПИШАВ СТАРОВРЕМСКИ РОМАН, КАКО ШТО СЕ ПИШУВАЛО НЕКОГАШ, ВЕЛИ АКАДЕМИК УРОШЕВИЌ ЗА СЕДМИОТ РОМАН

Едноставно, сакав да напишам роман како што се пишувало некогаш, вели академик Влада Урошевиќ за новиот роман, седми по ред, насловен „Вистинита но не ...
ПРОМОЦИЈА НА НОВИОТ РОМАН НА АКАДЕМИК УРОШЕВИЌ И РЕИЗДАНИЈАТА НА ТРИ НЕГОВИ КЛАСИЦИ

ПРОМОЦИЈА НА НОВИОТ РОМАН НА АКАДЕМИК УРОШЕВИЌ И РЕИЗДАНИЈАТА НА ТРИ НЕГОВИ КЛАСИЦИ

Академик Влада Урошевиќ утре во 19 часот во киното Фросина во Младинскиот културен центар ќе го промовира новиот роман „Вистинита но не многу веројатн ...
САД КОНЕЧНО ЌЕ ГО ПРЕТСТАВАТ НОВИОТ НУКЛЕАРЕН СТЕЛТ БОМБАРДЕР „Б-21 РАЈДЕР“

САД КОНЕЧНО ЌЕ ГО ПРЕТСТАВАТ НОВИОТ НУКЛЕАРЕН СТЕЛТ БОМБАРДЕР „Б-21 РАЈДЕР“

По неколку години таен развој, САД конечно ќе го претстават својот најнов нуклеарен стелт бомбардер. „Б-21 рајдер“ е првиот нов американски воздушен б ...
ЛЕКСИКОНОТ НА СТРАНСКИ СЛИКАРИ ВО МАКЕДОНИЈА Е ПОРТА ЗА НАС ВО МИНАТОТО – ПРОМОВИРАНО ИЗДАНИЕТО НА МИЛОШЕВСКИ И АНДОНОВ

ЛЕКСИКОНОТ НА СТРАНСКИ СЛИКАРИ ВО МАКЕДОНИЈА Е ПОРТА ЗА НАС ВО МИНАТОТО – ПРОМОВИРАНО ИЗДАНИЕТО НА МИЛОШЕВСКИ И АНДОНОВ

„Лексиконот на странски сликари во Македонија во периодот помеѓу 1850-1950 година“ на авторите Влатко Милошевски и Зоран Андонов беше промовиран во на ...
УТРЕ ВО КИЦ ПРОМОЦИЈА НА КНИГАТА „ВО ГЛАВАТА ПИШУВАМ РАСКАЗ“ НА ЕЛИЗАБЕТА БАКОВСКА И ОТВОРАЊЕ НА ИЗЛОЖБАТА „12+1“ НА САШО ДИМОСКИ

УТРЕ ВО КИЦ ПРОМОЦИЈА НА КНИГАТА „ВО ГЛАВАТА ПИШУВАМ РАСКАЗ“ НА ЕЛИЗАБЕТА БАКОВСКА И ОТВОРАЊЕ НА ИЗЛОЖБАТА „12+1“ НА САШО ДИМОСКИ

Книгата „Во главата пишувам расказ“, што заеднички ја создадоа Елизабета Баковска и Сашо Димоски, ќе биде промовирана утре во Културно-информативниот ...
БУГАРИН ПОЧИНА ДОДЕКА ЧЕКАЛ ВО РЕД ОД 300 МЕТРИ ДА КУПИ ЗЕЈТИН

БУГАРИН ПОЧИНА ДОДЕКА ЧЕКАЛ ВО РЕД ОД 300 МЕТРИ ДА КУПИ ЗЕЈТИН

77-годишен маж почина додека чекал ред да купи зејтин во супермаркет во Бургас, Бугарија, објавија бугарските медиуми. Кога дошла Брзата помош само ко ...
ДВЕ ГОДИНИ ОД БРЕНДОТ „А1“ СО ПОНУДА ОД 100 ГИГАБАЈТИ МОБИЛЕН ИНТЕРНЕТ МЕСЕЧНО

ДВЕ ГОДИНИ ОД БРЕНДОТ „А1“ СО ПОНУДА ОД 100 ГИГАБАЈТИ МОБИЛЕН ИНТЕРНЕТ МЕСЕЧНО

„А1 Македонија“ ја одбележува втората година од воведувањето на „А1“ брендот на македонскиот пазар со статусот на најголем мобилен оператор со најбрз ...
СЕГА ЌЕ ГАСИМЕ ПОЖАР И ЌЕ СПАСУВАМЕ ЛУЃЕ ДО 11 КАТ, КАЖА ШИЛЕГОВ НА ПРОМОЦИЈАТА НА НОВАТА ПОЖАРНА СКАЛА

СЕГА ЌЕ ГАСИМЕ ПОЖАР И ЌЕ СПАСУВАМЕ ЛУЃЕ ДО 11 КАТ, КАЖА ШИЛЕГОВ НА ПРОМОЦИЈАТА НА НОВАТА ПОЖАРНА СКАЛА

Од денес, скопската Пожарна ќе може да интервенира при пожар и до 11 кат со новата 42-метарска скала која беше презентирана попладнево со показна вежб ...
ОБЈАВЕНА СЛИКОВНИЦА-АЗБУКА СО КИРИЛИЧНО, БРАЈОВО И ЗНАКОВНО ПИСМО

ОБЈАВЕНА СЛИКОВНИЦА-АЗБУКА СО КИРИЛИЧНО, БРАЈОВО И ЗНАКОВНО ПИСМО

Сликовницата напишана на кирилично, брајово и знаковно писмо „Буква по буква – азбука“ од поетесата Гордана Симоновска-Момировска беше промовирана ден ...
ОВОЈ ВРЕМЕПЛОВ ПОКАЖУВА КОЛКУ БОГАТА РОК СЦЕНА СМЕ ИМАЛЕ ОТСЕКОГАШ, КАЖА ТОШО ФИЛИПОВСКИ НА ПРОМОЦИЈАТА НА СВОЈАТА НОВА КНИГА

ОВОЈ ВРЕМЕПЛОВ ПОКАЖУВА КОЛКУ БОГАТА РОК СЦЕНА СМЕ ИМАЛЕ ОТСЕКОГАШ, КАЖА ТОШО ФИЛИПОВСКИ НА ПРОМОЦИЈАТА НА СВОЈАТА НОВА КНИГА

По „Македонска рок енциклопедија“ и „Македонска дискографија-винили 1958-2019“, долгогодишниот музички новинар и хроничар Тошо Филиповски го објави тр ...
1 2 3 4 8 20 / 71 НАПИСИ