Таг: пропаганда

1 2 10 / 18 НАПИСИ
ИНФЛУЕНСЕРИТЕ НА ПУТИН ЗАРАБОТУВААТ МНОГУ ПАРИ ОД ВОЕНАТА ПРОПАГАНДА

ИНФЛУЕНСЕРИТЕ НА ПУТИН ЗАРАБОТУВААТ МНОГУ ПАРИ ОД ВОЕНАТА ПРОПАГАНДА

Руските провоени инфлуенсери генерираат големи приходи од реклами од нивното покривање на конфликтот на социјалните мрежи, открива „Би-Би-Си“. Покрај ...
РУСИЈА ИМ ПЛАЌАЛА 2.000 ЕВРА МЕСЕЧНО НА ЈАВНИ ЛИЧНОСТИ ЗА ДА ШИРАТ НЕЈЗИНА ПРОПАГАНДА ВО БУГАРИЈА

РУСИЈА ИМ ПЛАЌАЛА 2.000 ЕВРА МЕСЕЧНО НА ЈАВНИ ЛИЧНОСТИ ЗА ДА ШИРАТ НЕЈЗИНА ПРОПАГАНДА ВО БУГАРИЈА

Податоците на бугарските тајни служби покажуваат дека Русија им плаќала 2.000 евра месечно на јавни личности, новинари и политичари за да шират нејзин ...
ГРАФИТИ СО РУСКА ПРОПАГАНДА ИСПИШАНИ НИЗ ШИРОК СОКАК ВО БИТОЛА

ГРАФИТИ СО РУСКА ПРОПАГАНДА ИСПИШАНИ НИЗ ШИРОК СОКАК ВО БИТОЛА

Графити со букви „Z рф“, една од ознаките на руската армија која стана симбол на воената агресија на Русија врз Украина, деновиве се испишани на фасад ...
РУСИНКАТА КОЈА УПАДНА ВО ТВ-ПРОГРАМАТА СО ТРАНСПАРЕНТ ПРОТИВ ВОЈНАТА ВО УКРАИНА СЕ СООЧУВА СО 15 ГОДИНИ ЗАТВОР

РУСИНКАТА КОЈА УПАДНА ВО ТВ-ПРОГРАМАТА СО ТРАНСПАРЕНТ ПРОТИВ ВОЈНАТА ВО УКРАИНА СЕ СООЧУВА СО 15 ГОДИНИ ЗАТВОР

Жената која синоќа упадна во програмата на руската државна телевизија „Канал еден“ држејќи транспарент против војната во Украина се соочува со затворс ...
ИСТРАГАТА ЗА ПОТКУП НА МЕДИУМИ СО 30 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ВРЕМЕТО НА ГРУЕВСКИ СЕДИ ЗАКОЧЕНА, А ВЛАДАТА ПОДГОТВУВА ФОНД ЗА МЕДИУМИ ОД 2,5 МИЛИОНИ ЕВРА ГОДИШНО

ИСТРАГАТА ЗА ПОТКУП НА МЕДИУМИ СО 30 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ВРЕМЕТО НА ГРУЕВСКИ СЕДИ ЗАКОЧЕНА, А ВЛАДАТА ПОДГОТВУВА ФОНД ЗА МЕДИУМИ ОД 2,5 МИЛИОНИ ЕВРА ГОДИШНО

Истрагата за поткуп на медиуми со 30 милиони евра буџетски средства во времето на владата на Никола Груевски беше отворена во октомври 2018, но и две ...
БЕСПЛАТНИ ЕКСКУРЗИИ, ОБРАЗОВАНИЕ И БУГАРСКИ ПАСОШИ ИМ СЕ НУДАТ НА МАКЕДОНЦИТЕ ВО АЛБАНИЈА, ВЕЛИ АЛБАНСКИОТ ПРАТЕНИК СТЕРЈОВСКИ 

БЕСПЛАТНИ ЕКСКУРЗИИ, ОБРАЗОВАНИЕ И БУГАРСКИ ПАСОШИ ИМ СЕ НУДАТ НА МАКЕДОНЦИТЕ ВО АЛБАНИЈА, ВЕЛИ АЛБАНСКИОТ ПРАТЕНИК СТЕРЈОВСКИ 

Нема млад човек во регионите на Гора и Голо Брдо во Албанија, каде живее македонско малцинство, кој не бил на бесплатна еднонеделна екскурзија во Буга ...
ДИРЕКТОРОТ НА МРТВ МАРЈАН ЦВЕТКОВСКИ, ЕКСГАЗДАТА НА „КУРИР“ АЦО МИСАЈЛОВСКИ НА ЧЕЛО СО ГРУЕВСКИ МЕЃУ 9-МИНАТА ОСОМНИЧЕНИ ВО „ПРОПАГАНДА“ НА СЈО, ЗА КУПУВАЊЕ ВМРОВСКИ МЕДИУМИ СО 30  МИЛИОНИ ЕВРА ДРЖАВНИ ПАРИ

ДИРЕКТОРОТ НА МРТВ МАРЈАН ЦВЕТКОВСКИ, ЕКСГАЗДАТА НА „КУРИР“ АЦО МИСАЈЛОВСКИ НА ЧЕЛО СО ГРУЕВСКИ МЕЃУ 9-МИНАТА ОСОМНИЧЕНИ ВО „ПРОПАГАНДА“ НА СЈО, ЗА КУПУВАЊЕ ВМРОВСКИ МЕДИУМИ СО 30  МИЛИОНИ ЕВРА ДРЖАВНИ ПАРИ

Директорот на јавниот сервис Марјан Цветковски, ексгаздите на проврмовскиот портал „Курир“ Ацо Мисајловски и Саше Стојановски, експремиерот Никола Гру ...
ПРОСВЕТЛЕНА ПУБЛИКА

ПРОСВЕТЛЕНА ПУБЛИКА

1 Да нѐ оставеа да се порадувавме на животот барем една недела.Три дена радост, четвртиот – освестување. И контакт со реалноста. Пари нема. Завршиј ...
ЗА ПРОПАГАНДА НА ТЕЛЕВИЗИИТЕ САМО ГРУЕВСКИ ПОТРОШИЛ 38 МИЛИОНИ ЕВРА

ЗА ПРОПАГАНДА НА ТЕЛЕВИЗИИТЕ САМО ГРУЕВСКИ ПОТРОШИЛ 38 МИЛИОНИ ЕВРА

Само кабинетот на експремиерот Никола Груевски без критериуми потрошил 38 милиони евра буџетски пари на граѓаните за пропаганда на телевизиите, кажа д ...
ПРЕД И ПОТОА

ПРЕД И ПОТОА

1 Како запнале да го бранат пратениците на ВМРО-ДПМНЕ јавниот обвинител Марко Зврлески од разрешување,  името толку нема да го бранат. Ама, од името н ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ