Таг: протерување

1 2 10 / 13 НАПИСИ
РУСИЈА ПРОТЕРА МАКЕДОНСКИ ДИПЛОМАТ, ВО АМБАСАДАТА ОСТАНУВА В. Д. АМБАСАДОРКАТА ЧАУШЕВСКА-ДИМОВСКА

РУСИЈА ПРОТЕРА МАКЕДОНСКИ ДИПЛОМАТ, ВО АМБАСАДАТА ОСТАНУВА В. Д. АМБАСАДОРКАТА ЧАУШЕВСКА-ДИМОВСКА

Русија донесе одлука да го протера вториот секретар во македонската амбасада во Москва, како реакција на протерувањето на руски дипломат од Македонија ...
МНР ПРОТЕРА РУСКИ ДИПЛОМАТ

МНР ПРОТЕРА РУСКИ ДИПЛОМАТ

Министерството за надворешни работи прогласи еден дипломат од Руската амбасада во Скопје за непожелна личност во Македонија и му даде рок од седум ден ...
РУСИЈА ПРОТЕРА ДВАЈЦА БУГАРСКИ ДИПЛОМАТИ ПО ШПИОНСКАТА АФЕРА ВО СОФИЈА

РУСИЈА ПРОТЕРА ДВАЈЦА БУГАРСКИ ДИПЛОМАТИ ПО ШПИОНСКАТА АФЕРА ВО СОФИЈА

Русија објави дека прогласила двајца бугарски дипломати за персона нон грата и им наредила да ја напуштат земјата, како одговор на одлуката на Софија ...
НА 90-МИНАТА ПРОТЕРАНИ ЅИДАРИ НА „ЛИМАК“ КАЈ РАМСТОР, РАБОТНИ ДОЗВОЛИ БЕЗ РЕГУЛИРАН ПРЕСТОЈ ИМ ДАЛЕ ДВАЈЦА ОД АГЕНЦИЈАТА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ

НА 90-МИНАТА ПРОТЕРАНИ ЅИДАРИ НА „ЛИМАК“ КАЈ РАМСТОР, РАБОТНИ ДОЗВОЛИ БЕЗ РЕГУЛИРАН ПРЕСТОЈ ИМ ДАЛЕ ДВАЈЦА ОД АГЕНЦИЈАТА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ

Две лица од Агенцијата за вработување во ноември лани им дале работни дозволи на 87 диви работници од странство, без да го имаат регулирано престојот ...
ЧЕШКА ПРОТЕРА 18 РУСКИ ДИПЛОМАТИ ПОРАДИ ЕКСПЛОЗИИ ОД 2014 ГОДИНА

ЧЕШКА ПРОТЕРА 18 РУСКИ ДИПЛОМАТИ ПОРАДИ ЕКСПЛОЗИИ ОД 2014 ГОДИНА

Чешка протера 18 дипломати од Руската амбасада поради експлозии во магацин за муниција во 2014 година, соопшти чешкиот премиер Андреј Бабиш. Руските д ...
БУГАРИЈА ПРОТЕРА ДВАЈЦА РУСКИ ДИПЛОМАТИ ПОРАДИ ШПИОНИРАЊЕ

БУГАРИЈА ПРОТЕРА ДВАЈЦА РУСКИ ДИПЛОМАТИ ПОРАДИ ШПИОНИРАЊЕ

Бугарија протера двајца руски дипломати осомничени за шпионажа, откако шест лица, вклучувајќи сегашни и бивши воени разузнавачи, беа обвинети за шпион ...
ОД 97-ТЕ ИЛЕГАЛНИ ЅИДАРИ ПРИВЕДЕНИ НА ГРАДИЛИШТЕТО НА „ЛИМАК“, 94 БИЛЕ ОД ТУРЦИЈА, ТРОЈЦА ОД АЛБАНИЈА, СУДОТ ПОЧНА ДА ГИ ПРОТЕРУВА

ОД 97-ТЕ ИЛЕГАЛНИ ЅИДАРИ ПРИВЕДЕНИ НА ГРАДИЛИШТЕТО НА „ЛИМАК“, 94 БИЛЕ ОД ТУРЦИЈА, ТРОЈЦА ОД АЛБАНИЈА, СУДОТ ПОЧНА ДА ГИ ПРОТЕРУВА

Затекнатите 97 градежни работници со непријавен престој во Република Северна Македонија кои полицијата пред една недела ги најде зад високата лимена о ...
ИДНАТА ЦРНОГОРСКА ВЛАДА ВЕТИ ДЕКА ЌЕ ГИ ПОДОБРИ ОДНОСИТЕ СО СРБИЈА ОТКАКО ДВЕТЕ ЗЕМЈИ ГИ ИЗБРКАА АМБАСАДОРИТЕ

ИДНАТА ЦРНОГОРСКА ВЛАДА ВЕТИ ДЕКА ЌЕ ГИ ПОДОБРИ ОДНОСИТЕ СО СРБИЈА ОТКАКО ДВЕТЕ ЗЕМЈИ ГИ ИЗБРКАА АМБАСАДОРИТЕ

Мандатарот за состав на новата црногорска влада Здравко Кривокапиќ изрази жалење поради протерувањето на амбасадорот на Србија, на што Белград возврат ...
АВСТРИЈА ПЛАНИРА ДА ЗАТВОРИ СЕДУМ ЏАМИИ И ДА ИЗБРКА ДЕСЕТИЦИ ИМАМИ

АВСТРИЈА ПЛАНИРА ДА ЗАТВОРИ СЕДУМ ЏАМИИ И ДА ИЗБРКА ДЕСЕТИЦИ ИМАМИ

Десничарската влада на Австрија планира да затвори седум џамии и да протера десетици имами во она што го нарече почеток на борбата против радикалниот ...
РУСИЈА ОДГОВОРИ СО ПРОТЕРУВАЊЕ НА 60 АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТИ

РУСИЈА ОДГОВОРИ СО ПРОТЕРУВАЊЕ НА 60 АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТИ

Русија протера 60 американски дипломати и ќе го затвори конзулатот во Санкт Петербург како реципроцитетен одговор на неодамнешниот потег на САД во врс ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ