Таг: пукотници

ПУКАНО ВО НИКОЛА ТОДОРОВ ПРЕД ПРИМОПРЕДАВАЊЕТО НА ДОЛЖНОСТА

ПУКАНО ВО НИКОЛА ТОДОРОВ ПРЕД ПРИМОПРЕДАВАЊЕТО НА ДОЛЖНОСТА

Непознат напаѓач извадил пиштол и пукал во правец на поранешниот министер за здравство Никола Тодоров пред зградата на Министерството за здравство. ...
ЕДЕН ЗАГИНАТ ВО ПУКОТНИЦИ ПРЕД ПАРЛАМЕНТОТ ВО ЛОНДОН

ЕДЕН ЗАГИНАТ ВО ПУКОТНИЦИ ПРЕД ПАРЛАМЕНТОТ ВО ЛОНДОН

Еден напаѓач загина, а еден полицаец е повреден  во пукотницата пред Парламентот во Лондон. Полицијата вели дека пукотници се слушале пред Парламен ...
ПУКНАТИНАТА НЕМА ДА ГО СРУШИ КАМЕНИ МОСТ, ВЕЛИ КОНЗЕРВАТОРСКИ ЦЕНТАР

ПУКНАТИНАТА НЕМА ДА ГО СРУШИ КАМЕНИ МОСТ, ВЕЛИ КОНЗЕРВАТОРСКИ ЦЕНТАР

Пукнатините на Камениот мост, симболот на Скопје, се појавија како резултат на денивелацијата на спојот помеѓу елементите од венецот и плочникот и не ...
3 / 3 НАПИСИ