ЕДЕН ЗАГИНАТ ВО ПУКОТНИЦИ ПРЕД ПАРЛАМЕНТОТ ВО ЛОНДОН

  ЕДЕН ЗАГИНАТ ВО ПУКОТНИЦИ ПРЕД ПАРЛАМЕНТОТ ВО ЛОНДОН

  Еден напаѓач загина, а еден полицаец е повреден  во пукотницата пред Парламентот во Лондон.

  Полицијата вели дека пукотници се слушале пред Парламенот и пред палатата Вестминстер, објавија британските медиуми. Многумина се повредени кај мостот Вестминстер во пукотниците што се слушаат од кај Парламентот.

  Парламентот и мостот Вестминстер се блокирани во моментов.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира