Таг: Лондон

1 2 3 5 10 / 46 НАПИСИ
670.000 ДЕМОНСТРАНТИ ВО ЛОНДОН ПОБАРАА ВТОР РЕФЕРЕНДУМ ЗА БРЕГЗИТ

670.000 ДЕМОНСТРАНТИ ВО ЛОНДОН ПОБАРАА ВТОР РЕФЕРЕНДУМ ЗА БРЕГЗИТ

Околу 670 илјади граѓани протестираа на Плоштадот пред Парламентот во Лондон, барајќи втор референдум за брегзит, во организација на „Гласот на народо ...
РЕФЕРЕНДУМИТЕ СЕ НЕПРЕДВИДЛИВИ, НО СЕ ШАНСА ЗА ЛУЃЕТО ДА ЈА ПРОМЕНАТ ИДНИНАТА, ВЕЛИ БРИТАНСКАТА АМБАСАДОРКА ГАЛОВЕЈ

РЕФЕРЕНДУМИТЕ СЕ НЕПРЕДВИДЛИВИ, НО СЕ ШАНСА ЗА ЛУЃЕТО ДА ЈА ПРОМЕНАТ ИДНИНАТА, ВЕЛИ БРИТАНСКАТА АМБАСАДОРКА ГАЛОВЕЈ

Амбасадорката на Велика Британија во Македонија, Рејчел Галовеј, која од  јули ја презеде службата во Скопје се сретна со екипата на САКАМДАКАЖАМ.МК н ...
ЛОНДОНСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ПОБАРА ВТОР РЕФЕРЕНДУМ ЗА БРЕГЗИТ

ЛОНДОНСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ПОБАРА ВТОР РЕФЕРЕНДУМ ЗА БРЕГЗИТ

Лондонскиот градоначалник Садик Кан побара втор референдум за излегувањето на Велика Британија од Европската унија, критикувајќи ја Владата и спогoдби ...
СКУЛПТУРА НА ГЛАВА ОД 10 ТОНИ ПОСТАВЕНА СРЕДЕ ЛОНДОН ЗА ПОДИГНУВАЊЕ НА СВЕСТА ЗА МЕНТАЛНОТО ЗДРАВЈЕ

СКУЛПТУРА НА ГЛАВА ОД 10 ТОНИ ПОСТАВЕНА СРЕДЕ ЛОНДОН ЗА ПОДИГНУВАЊЕ НА СВЕСТА ЗА МЕНТАЛНОТО ЗДРАВЈЕ

Џиновска скулптура на глава која ја менува бојата е поставена во централен Лондон покрај реката Темза, за подигнување на свеста за менталното здравје. ...
АВТОМОБИЛ УДРИ ВО ВЕЛОСИПЕДИСТИ, ПА ВО ОГРАДАТА ПРЕД БРИТАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

АВТОМОБИЛ УДРИ ВО ВЕЛОСИПЕДИСТИ, ПА ВО ОГРАДАТА ПРЕД БРИТАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Неколку луѓе се повредени откако автомобил удри во безбедносните огради поставени пред зградата на британскиот парламент, објави Скотланд Јард. Специ ...
ЗА БАРСЕЛОНА ЌЕ СЕ ЛЕТА САМО ВО ЛЕТО, ВЕЛАТ ОД „ВИЗЕР“

ЗА БАРСЕЛОНА ЌЕ СЕ ЛЕТА САМО ВО ЛЕТО, ВЕЛАТ ОД „ВИЗЕР“

„Визер“ ќе лета само во летната сезона за Барселона и Векшо од скопскиот аеродром и за Лондон од охридскиот, велат од унгарската нискобуџетна авиокомп ...
„ВИЗЕР“ УКИНА ТРИ ЛИНИИ, СУГАРЕВСКИ РЕЧЕ ДЕКА ИМА ПАРИ ЗА СУБВЕНЦИИ

„ВИЗЕР“ УКИНА ТРИ ЛИНИИ, СУГАРЕВСКИ РЕЧЕ ДЕКА ИМА ПАРИ ЗА СУБВЕНЦИИ

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески вели дека има пари за субвенционирање нискобуџетни летови, откако унгарската компанија „Визер“ објави ...
ВАШИТЕ ПРОБЛЕМИ СЕ И НАШИ ПРОБЛЕМИ, ВЕЛИ БРИТАНСКИОТ МИНИСТЕР ДАНКАН ПРЕД САМИТОТ ЗА ЗАПАДЕН БАЛКАН ВО ЛОНДОН

ВАШИТЕ ПРОБЛЕМИ СЕ И НАШИ ПРОБЛЕМИ, ВЕЛИ БРИТАНСКИОТ МИНИСТЕР ДАНКАН ПРЕД САМИТОТ ЗА ЗАПАДЕН БАЛКАН ВО ЛОНДОН

Вашите проблеми се и наши проблеми, вели сер Алан Данкан, министер за Европа и Америка во британскиот Форин офис, пред престојната Kонференција на вис ...
ТИ СИ ГЛУПАВА КУЧКА, ИНЦИДЕНТ НА ЛЕТОТ ОД ЛОНДОН ЗА СКОПЈЕ ЗА СЕНДВИЧ ОД МИСИРКА

ТИ СИ ГЛУПАВА КУЧКА, ИНЦИДЕНТ НА ЛЕТОТ ОД ЛОНДОН ЗА СКОПЈЕ ЗА СЕНДВИЧ ОД МИСИРКА

Патник во авион кој во неделата летал од Лондон - Лутон за Скопје ја нарече стујардесата глупава кучка оти помислил дека му дала сендвич со свинска шу ...
ПЕПЕЛТА НА СТИВЕН ХОКИНГ ПОГРЕБАНА ДО ЊУТН И ДАРВИН

ПЕПЕЛТА НА СТИВЕН ХОКИНГ ПОГРЕБАНА ДО ЊУТН И ДАРВИН

Урната со пепелта на Стивен Хокинг беше погребана во Вестминистерската катедрала во Лондон, во близина на гробовите на Исак Њутн и Чарлс Дарвин, оддав ...
1 2 3 5 10 / 46 НАПИСИ