Категорија: Uncategorized

1 2 3 8 10 / 73 НАПИСИ
НЕ Е ТОЧНО ДЕКА ПОВЕЌЕ ГИ САКАМ ЛЕГАЛНИТЕ АФРИКАНЦИ ОД НЕЛЕГАЛНИТЕ БУГАРИ, МАКРОН МУ СЕ ИЗВИНИЛ НА БОРИСОВ ЗА НЕДОРАЗБИРАЊЕ

НЕ Е ТОЧНО ДЕКА ПОВЕЌЕ ГИ САКАМ ЛЕГАЛНИТЕ АФРИКАНЦИ ОД НЕЛЕГАЛНИТЕ БУГАРИ, МАКРОН МУ СЕ ИЗВИНИЛ НА БОРИСОВ ЗА НЕДОРАЗБИРАЊЕ

Претседателот на Франција Емануел Макрон му се јавил на бугарскиот премиер Бојко Борисов за да му каже дека не бил правилно пренесен во интервју н ...
СИНОТ И РОДНИНА НА ПРАТЕНИКОТ ОД ДУИ ЏЕВАД АДЕМИ ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ВО ПУКАЊЕ НА СВАДБА ВО МАЛА РЕЧИЦА

СИНОТ И РОДНИНА НА ПРАТЕНИКОТ ОД ДУИ ЏЕВАД АДЕМИ ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ВО ПУКАЊЕ НА СВАДБА ВО МАЛА РЕЧИЦА

Синот на пратеникот на ДУИ Џевад Адеми и негов роднина се повредени на свадба во Мала Речица од испукани куршуми. Инцидентот се случил синоќа околу 22 ...
„ИМПЕРИЈА“ НА ОРЦЕ КАМЧЕВ РАЗОТКРИЕНА И СО ПРИСЛУШУВАЊЕ НА АНА КАМЧЕВА И ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА И СО ПОМОШ НА КИПАРСКИ БАНКИ

„ИМПЕРИЈА“ НА ОРЦЕ КАМЧЕВ РАЗОТКРИЕНА И СО ПРИСЛУШУВАЊЕ НА АНА КАМЧЕВА И ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА И СО ПОМОШ НА КИПАРСКИ БАНКИ

Истрагата за „Империја“ против Орце Камчев, Сашо Мијалков, Цветан Панделески, Ненад Јосифовиќ и уште десет лица засега е веќе поткрепена со материјалн ...
ЗА УТРЕ ОДЛОЖЕНА СЕДНИЦАТА ЗА УСТАВНИ ИЗМЕНИ, НЕМА ДВОТРЕТИНСКО МНОЗИНСТВО БЕЗ БЕСА НА КАСАМИ

ЗА УТРЕ ОДЛОЖЕНА СЕДНИЦАТА ЗА УСТАВНИ ИЗМЕНИ, НЕМА ДВОТРЕТИНСКО МНОЗИНСТВО БЕЗ БЕСА НА КАСАМИ

За утре во 12 часот е одложена собраниската седница на која што треба да се гласа за уставните измени, предвидени со Договорот од Преспа со Грција. По ...
ЕРУПЦИЈАТА НА ПОДВОДЕН ВУЛКАН ПРЕДИЗВИКА ЦУНАМИ ВО ИНДОНЕЗИЈА, СЕ СТРАВУВА ДЕКА ЌЕ ИМА СТОТИЦИ ЗАГИНАТИ

ЕРУПЦИЈАТА НА ПОДВОДЕН ВУЛКАН ПРЕДИЗВИКА ЦУНАМИ ВО ИНДОНЕЗИЈА, СЕ СТРАВУВА ДЕКА ЌЕ ИМА СТОТИЦИ ЗАГИНАТИ

Најмалку 168 луѓе загинаа, а повеќе од 700 се повредени, откако цунами удри во брегот на Индонезија, за кој властите сметаат дека е предизвикан од еру ...
СО СВЕДОЧЕЊЕТО НА НИНЏА И БРАТ МУ ЗАВРШУВА ОДБРАНАТА, ОСТАНУВААТ УШТЕ ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

СО СВЕДОЧЕЊЕТО НА НИНЏА И БРАТ МУ ЗАВРШУВА ОДБРАНАТА, ОСТАНУВААТ УШТЕ ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

Со давање одбрана на обвинетиот Александар Василевски-Нинџа денеска ќе заврши давањето искази на обвинетите, со што во судскиот процес за организирани ...
УНГАРИЈА ЌЕ ПРАТИ 30 ПОЛИЦАЈЦИ ДА ЈА ЧУВААТ МАКЕДОНСКАТА ГРАНИЦА ОД ИЛЕГАЛНИ ПОМИНУВАЊА

УНГАРИЈА ЌЕ ПРАТИ 30 ПОЛИЦАЈЦИ ДА ЈА ЧУВААТ МАКЕДОНСКАТА ГРАНИЦА ОД ИЛЕГАЛНИ ПОМИНУВАЊА

Унгарија ќе прати полициски контингент со 30 полицајци во Македонија за да се зајакне заштитата на границата од илегални минувања на мигранти, соопшти ...
РЕЧИСИ ДВА МЕСЕЦА НЕ РАБОТИ МЕРНАТА СТАНИЦА ВО БИТОЛА, ОД ОПШТИНАТА ЌЕ ПОБАРААТ НЕЈЗИНО САНИРАЊЕ

РЕЧИСИ ДВА МЕСЕЦА НЕ РАБОТИ МЕРНАТА СТАНИЦА ВО БИТОЛА, ОД ОПШТИНАТА ЌЕ ПОБАРААТ НЕЈЗИНО САНИРАЊЕ

Речиси два месеца, мерната станица во центарот на Битола не мери колкаво е загадувањето со ПМ 10 честички. На интернет страницата на Министерството за ...
ДЕЛ ОД УЧЕНИЦИТЕ ОСТАНАА БЕЗ ПРЕВОЗ, ОД ОПШТИНА БИТОЛА ВЕЛАТ ДЕКА ЌЕ СЕ ВОЗАТ СО ОПШТИНСКИОТ ЛИНИСКИ ПРЕВОЗ

ДЕЛ ОД УЧЕНИЦИТЕ ОСТАНАА БЕЗ ПРЕВОЗ, ОД ОПШТИНА БИТОЛА ВЕЛАТ ДЕКА ЌЕ СЕ ВОЗАТ СО ОПШТИНСКИОТ ЛИНИСКИ ПРЕВОЗ

Ученици од околните општини кои учат во Битола од вчера останаа без бесплатен школски превоз, па нивните родители се жалат дека морале од џеб да им ги ...
СТАНАРИТЕ НА УЛИЦА, СЕ ЧЕКА ЕДИНИЦА НА АРМ, НИКОЈ НЕ ЗНАЕ ОД ШТО Е МИРИЗБАТА ВО СКОПСКИ АЕРОДРОМ

СТАНАРИТЕ НА УЛИЦА, СЕ ЧЕКА ЕДИНИЦА НА АРМ, НИКОЈ НЕ ЗНАЕ ОД ШТО Е МИРИЗБАТА ВО СКОПСКИ АЕРОДРОМ

Сè уште ште не се знае причината поради која се чувствува остар мирис во зградата на булеаврот Кузман Јосифовски Питу 15 во скопската населба Аеродром ...
1 2 3 8 10 / 73 НАПИСИ