Категорија: Uncategorized

1 2 3 8 10 / 77 НАПИСИ
КОРОНАВИРУСОТ ГО ПОБЕДИ УШТЕ ЕДЕН 89-ГОДИШЕН БИТОЛЧАНЕЦ

КОРОНАВИРУСОТ ГО ПОБЕДИ УШТЕ ЕДЕН 89-ГОДИШЕН БИТОЛЧАНЕЦ

Уште еден 89-годишен битолчанец го победи коронавирусот. Андон Атанасов се лекуваше на Инфективното одделение во Клиничката болница во Битола, а како ...
УШТЕ 8 ПОЧИНАТИ, НОВИ 94 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 830 ТЕСТИРАЊА

УШТЕ 8 ПОЧИНАТИ, НОВИ 94 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 830 ТЕСТИРАЊА

Осум лица починаа по компликации од ковид-19, двајца пациенти од Скопје, еден од Прилеп, еден од Струга, еден од Охрид, двајца од Гостивар и еден од К ...
ВИКЕНДОВ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 19 ДО 5 ЧАСОТ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

ВИКЕНДОВ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 19 ДО 5 ЧАСОТ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Претстојниот викенд полицискиот час ќе почнува од 19 часот и ќе трае до 5 часот наутро следниот ден, одлучи Владата на предлог на Комисијата за заразн ...
ТИМ НА УНЕСКО ДОЈДЕ ВО ОХРИД ВО ИНСПЕКЦИЈА ШТО НАПРАВИ ГРАДОТ СО ДИВОГРАДБИТЕ

ТИМ НА УНЕСКО ДОЈДЕ ВО ОХРИД ВО ИНСПЕКЦИЈА ШТО НАПРАВИ ГРАДОТ СО ДИВОГРАДБИТЕ

Тричлена мисија на УНЕСКО од вчера е во посета на Охрид. Денес тие имале средба со градоначалникот Константин Георгиески, а се сретнале и со претставн ...
НЕ Е ТОЧНО ДЕКА ПОВЕЌЕ ГИ САКАМ ЛЕГАЛНИТЕ АФРИКАНЦИ ОД НЕЛЕГАЛНИТЕ БУГАРИ, МАКРОН МУ СЕ ИЗВИНИЛ НА БОРИСОВ ЗА НЕДОРАЗБИРАЊЕ

НЕ Е ТОЧНО ДЕКА ПОВЕЌЕ ГИ САКАМ ЛЕГАЛНИТЕ АФРИКАНЦИ ОД НЕЛЕГАЛНИТЕ БУГАРИ, МАКРОН МУ СЕ ИЗВИНИЛ НА БОРИСОВ ЗА НЕДОРАЗБИРАЊЕ

Претседателот на Франција Емануел Макрон му се јавил на бугарскиот премиер Бојко Борисов за да му каже дека не бил правилно пренесен во интервју н ...
СИНОТ И РОДНИНА НА ПРАТЕНИКОТ ОД ДУИ ЏЕВАД АДЕМИ ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ВО ПУКАЊЕ НА СВАДБА ВО МАЛА РЕЧИЦА

СИНОТ И РОДНИНА НА ПРАТЕНИКОТ ОД ДУИ ЏЕВАД АДЕМИ ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ВО ПУКАЊЕ НА СВАДБА ВО МАЛА РЕЧИЦА

Синот на пратеникот на ДУИ Џевад Адеми и негов роднина се повредени на свадба во Мала Речица од испукани куршуми. Инцидентот се случил синоќа околу 22 ...
„ИМПЕРИЈА“ НА ОРЦЕ КАМЧЕВ РАЗОТКРИЕНА И СО ПРИСЛУШУВАЊЕ НА АНА КАМЧЕВА И ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА И СО ПОМОШ НА КИПАРСКИ БАНКИ

„ИМПЕРИЈА“ НА ОРЦЕ КАМЧЕВ РАЗОТКРИЕНА И СО ПРИСЛУШУВАЊЕ НА АНА КАМЧЕВА И ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА И СО ПОМОШ НА КИПАРСКИ БАНКИ

Истрагата за „Империја“ против Орце Камчев, Сашо Мијалков, Цветан Панделески, Ненад Јосифовиќ и уште десет лица засега е веќе поткрепена со материјалн ...
ЗА УТРЕ ОДЛОЖЕНА СЕДНИЦАТА ЗА УСТАВНИ ИЗМЕНИ, НЕМА ДВОТРЕТИНСКО МНОЗИНСТВО БЕЗ БЕСА НА КАСАМИ

ЗА УТРЕ ОДЛОЖЕНА СЕДНИЦАТА ЗА УСТАВНИ ИЗМЕНИ, НЕМА ДВОТРЕТИНСКО МНОЗИНСТВО БЕЗ БЕСА НА КАСАМИ

За утре во 12 часот е одложена собраниската седница на која што треба да се гласа за уставните измени, предвидени со Договорот од Преспа со Грција. По ...
ЕРУПЦИЈАТА НА ПОДВОДЕН ВУЛКАН ПРЕДИЗВИКА ЦУНАМИ ВО ИНДОНЕЗИЈА, СЕ СТРАВУВА ДЕКА ЌЕ ИМА СТОТИЦИ ЗАГИНАТИ

ЕРУПЦИЈАТА НА ПОДВОДЕН ВУЛКАН ПРЕДИЗВИКА ЦУНАМИ ВО ИНДОНЕЗИЈА, СЕ СТРАВУВА ДЕКА ЌЕ ИМА СТОТИЦИ ЗАГИНАТИ

Најмалку 168 луѓе загинаа, а повеќе од 700 се повредени, откако цунами удри во брегот на Индонезија, за кој властите сметаат дека е предизвикан од еру ...
СО СВЕДОЧЕЊЕТО НА НИНЏА И БРАТ МУ ЗАВРШУВА ОДБРАНАТА, ОСТАНУВААТ УШТЕ ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

СО СВЕДОЧЕЊЕТО НА НИНЏА И БРАТ МУ ЗАВРШУВА ОДБРАНАТА, ОСТАНУВААТ УШТЕ ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

Со давање одбрана на обвинетиот Александар Василевски-Нинџа денеска ќе заврши давањето искази на обвинетите, со што во судскиот процес за организирани ...
1 2 3 8 10 / 77 НАПИСИ