Таг: работна посета

ШИЛЕГОВ ЈА ОТКАЖА ПОСЕТАТА НА БУДИМПЕШТА ПОРАДИ БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ

ШИЛЕГОВ ЈА ОТКАЖА ПОСЕТАТА НА БУДИМПЕШТА ПОРАДИ БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов денеска ја откажа работната посета на Будимпешта откако осудениот експремиер и пратеник Никола Груевски избега ...
1 / 1 НАПИСИ