Таг: разрешување

1 2 3 6 10 / 59 НАПИСИ
УПРАВНИОТ ОДБОР НА СКОПСКИ „ВОДОВОД“ ВО ХОДНИК ДРЖЕШЕ СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА В. Д. ДИРЕКТОРОТ ИЛИЕВСКИ, ОТИ ТОЈ ИМ ЈА ЗАКЛУЧИЛ САЛАТА

УПРАВНИОТ ОДБОР НА СКОПСКИ „ВОДОВОД“ ВО ХОДНИК ДРЖЕШЕ СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА В. Д. ДИРЕКТОРОТ ИЛИЕВСКИ, ОТИ ТОЈ ИМ ЈА ЗАКЛУЧИЛ САЛАТА

Управниот одбор на ЈП „Водовод и канализација“  во Скопје, денеска држеше седница во ходник оти салата им била заклучена. Една од точките на дневен ре ...
ПАК НЕ ПОЧНА ПОСТАПКАТА ПРОТИВ СУДИЈАТА ЕНВЕР БЕЏЕТИ КОЈ ГО ДРЖЕШЕ ВО ФИОКА ПРЕДМЕТОТ ПРОТИВ МИЈАЛКОВ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО, ЧЛЕНКАТА НА СУДСКИОТ СОВЕТ ЦРВЕНКОВСКА ИСЧЕЗНА ОД ВИБЕР КОМУНИКАЦИЈАТА

ПАК НЕ ПОЧНА ПОСТАПКАТА ПРОТИВ СУДИЈАТА ЕНВЕР БЕЏЕТИ КОЈ ГО ДРЖЕШЕ ВО ФИОКА ПРЕДМЕТОТ ПРОТИВ МИЈАЛКОВ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО, ЧЛЕНКАТА НА СУДСКИОТ СОВЕТ ЦРВЕНКОВСКА ИСЧЕЗНА ОД ВИБЕР КОМУНИКАЦИЈАТА

На денешната седница на Судскиот совет не се одлучи за тргање на Весна Дамева од членка на комисијата за дисциплинската постапка отворената против апе ...
БИТОЛСКИОТ СОВЕТ ИЗГЛАСА ИНИЦИЈАТИВА ДО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ДИРЕКТОРОТ НА „ПАРКИНЗИ“

БИТОЛСКИОТ СОВЕТ ИЗГЛАСА ИНИЦИЈАТИВА ДО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ДИРЕКТОРОТ НА „ПАРКИНЗИ“

По одлуките за разрешување на управните и надзорните одбори на јавните претпријатија во Битола, Советот денес изгласа и иницијатива до градоначалникот ...
НЕ ЈА ПРЕИСПИТУВАМ ОДЛУКАТА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ЈОВЕВ, ОСТАНУВА ДА РАБОТИ КАКО ДОКТОР НА КАРДИОХИРУРУГИЈА, РЕЧЕ МЕЏИТИ

НЕ ЈА ПРЕИСПИТУВАМ ОДЛУКАТА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ЈОВЕВ, ОСТАНУВА ДА РАБОТИ КАКО ДОКТОР НА КАРДИОХИРУРУГИЈА, РЕЧЕ МЕЏИТИ

„Кога министерот донесува одлука таа не се преиспитува, тоа е апсолвирано прашање, да не се повторувам. Почитуваниот доктор Сашко Јовев останува да ра ...
СОВЕТОТ НА ОПШТИНА БИТОЛА ЌЕ РАСПРАВА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА УПРАВНИТЕ И НАДЗОРНИТЕ ОДБОРИ НА ЈАВНИТЕ ПРЕТПРИЈАТИЈА КОИ ИМААТ ДОЛГОВИ

СОВЕТОТ НА ОПШТИНА БИТОЛА ЌЕ РАСПРАВА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА УПРАВНИТЕ И НАДЗОРНИТЕ ОДБОРИ НА ЈАВНИТЕ ПРЕТПРИЈАТИЈА КОИ ИМААТ ДОЛГОВИ

Советот на Општина Битола првпат прифати да расправа за разрешување на управните и надзорните одбори на јавните претпријатија кои се во долгови, и тоа ...
ДА СЕ РАЗРЕШИ ВИЛМА РУСКОВСКА, А ИВАНА ТРАЈЧЕВА ДА ДОБИВА СКРАТЕНА ПЛАТА 6 МЕСЕЦИ ЗА ПРЕТРЕСОТ КАЈ АРАФАТ МУАРЕМИ, ПОБАРА ДИСЦИПЛИНСКАТА КОМИСИЈА ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО

ДА СЕ РАЗРЕШИ ВИЛМА РУСКОВСКА, А ИВАНА ТРАЈЧЕВА ДА ДОБИВА СКРАТЕНА ПЛАТА 6 МЕСЕЦИ ЗА ПРЕТРЕСОТ КАЈ АРАФАТ МУАРЕМИ, ПОБАРА ДИСЦИПЛИНСКАТА КОМИСИЈА ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Комисијата за утврдување на дисциплинска одговорност на јавен обвинител во вршење на јавнообвинителската функција при Јавното обвинителство на Републи ...
РАЗРЕШЕНА СУДИЈКА ОД ВЕЛЕС, СУДСКИОТ СОВЕТ ЈА ПРОДОЛЖУВА ПОСТАПКАТА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ ВРХОВЕН СУДИЈА

РАЗРЕШЕНА СУДИЈКА ОД ВЕЛЕС, СУДСКИОТ СОВЕТ ЈА ПРОДОЛЖУВА ПОСТАПКАТА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ ВРХОВЕН СУДИЈА

За сторена крупна професионална грешка, Судскиот совет на затворена седница денеска ја разрешил од функцијата судијката од Основниот суд Велес Наташа ...
ВЛАДАТА ГО РАЗРЕШИ ВАНЕ ЦВЕТАНОВ ОТКАКО ЈА АНГАЖИРАШЕ ЖЕНА МУ ДУНАВКА ДА МУ ПОМАГА ВО ИНСТИТУЦИЈА КАДЕ Е ПРЕТСЕДАТЕЛ

ВЛАДАТА ГО РАЗРЕШИ ВАНЕ ЦВЕТАНОВ ОТКАКО ЈА АНГАЖИРАШЕ ЖЕНА МУ ДУНАВКА ДА МУ ПОМАГА ВО ИНСТИТУЦИЈА КАДЕ Е ПРЕТСЕДАТЕЛ

Владата го разреши Ване Цветанов од функцијата претседател на Совет за унапредување и надзор на ревизијата. Од Владата потврдуваат дека на денешната с ...
РАМКОВНИТЕ ВЕЌЕ ЗЕМААТ ПЛАТА ИАКО НЕ РАБОТАТ И НЕМА ДА ИМА ФИНАНСИСКА ШТЕТА ЗА ПАЗАРНИОТ ИНСПЕКТОРАТ, ОБЈАСНИЈА ВИЦЕПРЕМИЕРИТЕ ГРУБИ И НИКОЛОВСКИ

РАМКОВНИТЕ ВЕЌЕ ЗЕМААТ ПЛАТА ИАКО НЕ РАБОТАТ И НЕМА ДА ИМА ФИНАНСИСКА ШТЕТА ЗА ПАЗАРНИОТ ИНСПЕКТОРАТ, ОБЈАСНИЈА ВИЦЕПРЕМИЕРИТЕ ГРУБИ И НИКОЛОВСКИ

Рамковните вработени, за кои директорот на Пазарниот инспекторат Стојко Пауновски одбива да потпише решение оти не му требаат како административци и в ...
ПАУНОВСКИ ЌЕ БИДЕ РАЗРЕШЕН, НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРЕПУКУВА СО МЕНЕ, РЕЧЕ ЗАЕВ ЗА ДИРЕКТОРОТ НА ПАЗАРЕН ИНСПЕКТОРАТ КОЈ ОДБИ 35 РАМКОВНИ ВРАБОТУВАЊА

ПАУНОВСКИ ЌЕ БИДЕ РАЗРЕШЕН, НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРЕПУКУВА СО МЕНЕ, РЕЧЕ ЗАЕВ ЗА ДИРЕКТОРОТ НА ПАЗАРЕН ИНСПЕКТОРАТ КОЈ ОДБИ 35 РАМКОВНИ ВРАБОТУВАЊА

Премиерот Зоран Заев ќе го разреши од функцијата директорот на Пазарниот инспекторат Стојко Пауновски кој не сака да вработи 35 рамковни административ ...
1 2 3 6 10 / 59 НАПИСИ