Таг: ребаланс

1 2 3 4 10 / 31 НАПИСИ
КОНЕЧНО ИЗГЛАСАН ФАМОЗНИОТ РЕБАЛАНС НА БУЏЕТОТ НА ОПШТИНА БИТОЛА ВО ОТСУСТВО НА КОЊАНОВСКИ КОЈ ЗАМИНА НА СТУДИСКО ПАТУВАЊЕ ВО САД

КОНЕЧНО ИЗГЛАСАН ФАМОЗНИОТ РЕБАЛАНС НА БУЏЕТОТ НА ОПШТИНА БИТОЛА ВО ОТСУСТВО НА КОЊАНОВСКИ КОЈ ЗАМИНА НА СТУДИСКО ПАТУВАЊЕ ВО САД

По два месеци политички натегања и кавги, денес советниците на Општина Битола едногласно со 27 гласови „за“ го изгласаа ребалансот на буџетот. За врем ...
КОЊАНОВСКИ БАРА ДА СЕ ОТПОВИКА РЕБАЛАНСОТ НА БУЏЕТОТ И ДА СЕ ИЗГЛАСА НОВ, ИЛИЕВСКА ВЕЛИ НЕ ОТИ Е ИЗГЛАСАН ОД МНОЗИНСТВОТО СОСЕ СОВЕТНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

КОЊАНОВСКИ БАРА ДА СЕ ОТПОВИКА РЕБАЛАНСОТ НА БУЏЕТОТ И ДА СЕ ИЗГЛАСА НОВ, ИЛИЕВСКА ВЕЛИ НЕ ОТИ Е ИЗГЛАСАН ОД МНОЗИНСТВОТО СОСЕ СОВЕТНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

Неизвесно е што ќе се случува со ребалансот на буџетот на Општина Битола. Градоначалникот Тони Коњановски бара на следната седница на Совет да се отпо ...
KОЊАНОВСКИ СО НОВ ПРЕДЛОГ ЗА РЕБАЛАНС НА БУЏЕТОТ НА ОПШТИНА БИТОЛА, ОПФАТИ САМО ДЕЛ ОД АМАНДМАНИТЕ НА ОПОЗИЦИЈАТА

KОЊАНОВСКИ СО НОВ ПРЕДЛОГ ЗА РЕБАЛАНС НА БУЏЕТОТ НА ОПШТИНА БИТОЛА, ОПФАТИ САМО ДЕЛ ОД АМАНДМАНИТЕ НА ОПОЗИЦИЈАТА

Градоначалникот на Битола Тони Коњановски денеска предложи нов ребаланс на буџетот на Општината, откако Министерството за финансии не го вчита ребалан ...
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ НЕМА ДА ГО ВЧИТА ИЗГЛАСАНИОТ РЕБАЛАНС НА БУЏЕТОТ НА ОПШТИНА БИТОЛА

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ НЕМА ДА ГО ВЧИТА ИЗГЛАСАНИОТ РЕБАЛАНС НА БУЏЕТОТ НА ОПШТИНА БИТОЛА

Министерството за финансии нема да го вчита ребалансoт на буџетот изгласан од општинскиот Советот, соопшти градоначалникот на Битола Тони Коњановски. ...
ИЗГЛАСАНИОТ РЕБАЛАНС НА БУЏЕТОТ Е ФИКТИВЕН И ЌЕ ЈА БЛОКИРА ОПШТИНА БИТОЛА, ВЕЛИ КОЊАНОВСКИ

ИЗГЛАСАНИОТ РЕБАЛАНС НА БУЏЕТОТ Е ФИКТИВЕН И ЌЕ ЈА БЛОКИРА ОПШТИНА БИТОЛА, ВЕЛИ КОЊАНОВСКИ

Изгласаниот ребаланс на буџетот нема да биде вчитан од Министерството за финансии, а тоа ќе значи блокирање на работата на Општината, соопшти битолски ...
ИЗГЛАСАН РЕБАЛАНСОТ НА БУЏЕТОТ НА ОПШТИНА БИТОЛА, УСВОЕНИ И АМАНДМАНИ НА ОПОЗИЦИЈАТА ЗА БЕСПЛАТНА ГРАДИНКА ЗА СЕКОЕ ДЕТЕ, ИАКО ОД ВМРО-ДПМНЕ ТВРДЕА ДЕКА СЕ НЕЗАКОНСКИ

ИЗГЛАСАН РЕБАЛАНСОТ НА БУЏЕТОТ НА ОПШТИНА БИТОЛА, УСВОЕНИ И АМАНДМАНИ НА ОПОЗИЦИЈАТА ЗА БЕСПЛАТНА ГРАДИНКА ЗА СЕКОЕ ДЕТЕ, ИАКО ОД ВМРО-ДПМНЕ ТВРДЕА ДЕКА СЕ НЕЗАКОНСКИ

Заседавајќи до после полноќ, Советот на Општина Битола по повеќечасовни жолчни расправи, многу паузи, натегања и партиски препукувања, со 29 гласови „ ...
СО РЕБАЛАНС НА БУЏЕТОТ ОПШТИНА БИТОЛА БАРА ЗА СПОРТСКИТЕ КЛУБОВИ ДА СЕ ИЗДВОЈАТ УШТЕ СКОРО ПОЛА МИЛИОН ЕВРА

СО РЕБАЛАНС НА БУЏЕТОТ ОПШТИНА БИТОЛА БАРА ЗА СПОРТСКИТЕ КЛУБОВИ ДА СЕ ИЗДВОЈАТ УШТЕ СКОРО ПОЛА МИЛИОН ЕВРА

Дополнителни 30 милиони денари (над 491 илјада евра) да се издвојат за спорт бара Општина Битола со ребалансот на буџетот за 2023 година, за што денес ...
РЕБАЛАНСОТ ГО ГЛАСАВМЕ ЗА ДА НЕ СЕ БЛОКИРА ГРАДОТ, НО НЕ ГЛАСАВМЕ ЗА ФК „ВАРДАР“ ДА ДОБИЕ ПАРИ, ВЕЛАТ СОВЕТНИЦИТЕ НА ЛЕВИЦА ОД ГРАД СКОПЈЕ

РЕБАЛАНСОТ ГО ГЛАСАВМЕ ЗА ДА НЕ СЕ БЛОКИРА ГРАДОТ, НО НЕ ГЛАСАВМЕ ЗА ФК „ВАРДАР“ ДА ДОБИЕ ПАРИ, ВЕЛАТ СОВЕТНИЦИТЕ НА ЛЕВИЦА ОД ГРАД СКОПЈЕ

Советниците од Левица во Советот на Град Скопје не гласаа за амандманот со кој со ребалансот на буџетот на ФК „Вардар“ му се додели помош од 250.000 е ...
ВМРО-ДПМНЕ СО ПОМОШ НА ЛЕВИЦА И ДУИ ИЗГЛАСА РЕБАЛАНС СО НИВНИ АМАНДМАНИ, АРСОВСКА ВЕЛИ ВАКОВ БУЏЕТ ЌЕ ГО БЛОКИРА ГРАДОТ И НАМЕРНО СЕ ПРАВИ КРИЗА

ВМРО-ДПМНЕ СО ПОМОШ НА ЛЕВИЦА И ДУИ ИЗГЛАСА РЕБАЛАНС СО НИВНИ АМАНДМАНИ, АРСОВСКА ВЕЛИ ВАКОВ БУЏЕТ ЌЕ ГО БЛОКИРА ГРАДОТ И НАМЕРНО СЕ ПРАВИ КРИЗА

Со 24 гласови „за“ од советниците на ВМРО-ДПМНЕ, Левица и ДУИ доцна синоќа, по целодневна расправа се усвои ребалансот на Буџетот на Град Скопје за 20 ...
АДМИНИСТРАЦИЈАТА ШТО НЕ ОДЕШЕ НА РАБОТА ЌЕ ДОБИЕ К-15

АДМИНИСТРАЦИЈАТА ШТО НЕ ОДЕШЕ НА РАБОТА ЌЕ ДОБИЕ К-15

Јавната администрација годинава ќе добие регрес за годишен одмор. Со ребалансот на буџетот предвидени се пари и за К-15 за административците, кои од л ...
1 2 3 4 10 / 31 НАПИСИ