Таг: рушење

1 2 10 / 12 НАПИСИ
ОНА ШТО ОСТАНА ОД РАБОТНИЧКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ ВО ВЕЛЕС ТРЕБА ДА СЕ СРУШИ, УТВРДИЛЕ НАДЛЕЖНИТЕ

ОНА ШТО ОСТАНА ОД РАБОТНИЧКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ ВО ВЕЛЕС ТРЕБА ДА СЕ СРУШИ, УТВРДИЛЕ НАДЛЕЖНИТЕ

Тоа што остана од зградата на Работничкиот универзитет во Велес треба да се сруши оти не е функционална, препорачала надлежната комисија при Општина В ...
ДОДЕКА СЕДИМЕ ВО СУД ШИЛЕГОВ ПАРЧЕ ЈА ПРАВИ ГАЛИЈАТА, РЕЧЕ ИНВЕСТИТОРОТ, А ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГО ПОТСЕТИ ДЕКА НЕМААТ ВЕЌЕ ДОГОВОР ЗАШТО НЕ ПЛАЌАЛЕ ЗАКУП

ДОДЕКА СЕДИМЕ ВО СУД ШИЛЕГОВ ПАРЧЕ ЈА ПРАВИ ГАЛИЈАТА, РЕЧЕ ИНВЕСТИТОРОТ, А ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГО ПОТСЕТИ ДЕКА НЕМААТ ВЕЌЕ ДОГОВОР ЗАШТО НЕ ПЛАЌАЛЕ ЗАКУП

Додека седиме овде, не да се отстранува, се демолира и руши галијата во Вардар, сопственост на „ЕМУС сервис АД Скопје“, рече застапникот на инвеститор ...
ПРЕД СЕЗОНА НЕ Е ВРЕМЕ ДА СЕ РУШАТ ПЛАЖИТЕ, СМЕТААТ ЗДРУЖЕНИЕТО ОХРИДСКИ ЕСНАФ И НЕЗАВИСНАТА УГОСТИТЕЛСКА КОМОРА

ПРЕД СЕЗОНА НЕ Е ВРЕМЕ ДА СЕ РУШАТ ПЛАЖИТЕ, СМЕТААТ ЗДРУЖЕНИЕТО ОХРИДСКИ ЕСНАФ И НЕЗАВИСНАТА УГОСТИТЕЛСКА КОМОРА

Рушењето на охридските плажи не треба да се прави пред почеток на главната туристичка сезона, сметаат од охридскиот угостителски еснаф и Независната у ...
ЛЕПЧЕ ЗА СИТЕ

ЛЕПЧЕ ЗА СИТЕ

1 Ако три месеци главна вест е дека не може да се најде кој гради дивоградба кај „Мавровка“ во строгиот центар на Скопје, уште од мај кога некој го ис ...
ШТО НЕ РУШИТЕ ВО ОХРИД, ТУКА ВО ЧАИР ДОЈДОВТЕ, ВЕЛИ АДВОКАТОТ НА СОПСТВЕНИКОТ НА ОБЈЕКТОТ КАЈ „МАВРОВКА“

ШТО НЕ РУШИТЕ ВО ОХРИД, ТУКА ВО ЧАИР ДОЈДОВТЕ, ВЕЛИ АДВОКАТОТ НА СОПСТВЕНИКОТ НА ОБЈЕКТОТ КАЈ „МАВРОВКА“

Откако утринава јавното претпријатие „Македонија пат“ почна со рушењето на дивоградбата кај „Мавровка“ по налог на Владата, прес-конференција пред обј ...
СЕ РУШИ ОГРАДАТА ОКОЛУ ВЛАДАТА

СЕ РУШИ ОГРАДАТА ОКОЛУ ВЛАДАТА

Работници утринава почнаа да ја отстрануваат оградата околу Владата. Се руши само металниот дел од оградата, а бетонските столбови ќе останат, бидејќи ...
ЌЕ СЕ РУШАТ НАД 5.000 ДИВОГРАДБИ ВО ШТИП

ЌЕ СЕ РУШАТ НАД 5.000 ДИВОГРАДБИ ВО ШТИП

Локалната власт  во Штип најави дека од 14.990 дивоградби за кои сопствениците поднеле барање за легализација, над 5.000 ќе бидат срушени затоа што не ...
ОПШТИНА ТЕТОВО ГО СРУШИ ЕТНО БАЧИЛОТО НА ПОПОВА ШАПКА

ОПШТИНА ТЕТОВО ГО СРУШИ ЕТНО БАЧИЛОТО НА ПОПОВА ШАПКА

Градежната инспекција од Општина Тетово го сруши етно бачилото во месноста Јелак на Шар Планина кое летово беше изградено од страна на фирмата „Трежр ...
ТАЛЕСКИ ГО РУШИ ШАДРВАНОТ, СИМБОЛОТ НА ЦЕНТАРОТ НА БИТОЛА

ТАЛЕСКИ ГО РУШИ ШАДРВАНОТ, СИМБОЛОТ НА ЦЕНТАРОТ НА БИТОЛА

Работници од денес наутро го рушат шадрванот во центарот на Битола. Работниците ни рекоа дека ќе ги отстранат сите камења од кои е граден постепено за ...
УПРАВНИОТ СУД МУ ЗАБРАНИ НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ ДА ЈА УРИВА ГАРАЖАТА ШТО МУ ПРЕЧИ НА ЕКСМИНИСТЕРОТ СПИРО РИСТОВСКИ

УПРАВНИОТ СУД МУ ЗАБРАНИ НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ ДА ЈА УРИВА ГАРАЖАТА ШТО МУ ПРЕЧИ НА ЕКСМИНИСТЕРОТ СПИРО РИСТОВСКИ

Управниот суд на Република Македонија донесе Решение за времена мерка со која ѝ се забранува на Општина Карпош да презема какви било дејствија, сè до ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ