Таг: САД

1 2 3 4 43 20 / 426 НАПИСИ
АМЕРИКАНЦИТЕ СЕ ВО ДЕПРЕСИЈА, ВЕЛИ БАЈДЕН

АМЕРИКАНЦИТЕ СЕ ВО ДЕПРЕСИЈА, ВЕЛИ БАЈДЕН

Џо Бајден изјави дека Американците се во депресија додека се борат со растечката инфлација по две години пандемија. Во едно од ретките интервјуа, Бајд ...
ДОСТА СО МАСАКРИ, КАЖА БАЈДЕН И ПОВИКА НА ЗАБРАНА НА ТЕШКОТО ОРУЖЈЕ ВО САД

ДОСТА СО МАСАКРИ, КАЖА БАЈДЕН И ПОВИКА НА ЗАБРАНА НА ТЕШКОТО ОРУЖЈЕ ВО САД

„Доста е“, извика Џо Бајден, повикувајќи на забрана на тешкото оружје во САД по последните масовни пукања кои ја шокираа нацијата. Зборувајќи во ударе ...
ЈА УБИЛ ЖЕНА СИ И ПОЧИНАЛ ОД СРЦЕВ УДАР ЗАКОПУВАЈЌИ ЈА ВО ДВОРОТ

ЈА УБИЛ ЖЕНА СИ И ПОЧИНАЛ ОД СРЦЕВ УДАР ЗАКОПУВАЈЌИ ЈА ВО ДВОРОТ

Истражителите во Јужна Каролина, САД открија необично убиство, во кое маж за кого се верува дека ја убил жена си починал од срцев удар додека се обиду ...
СТРАТЕШКИОТ ДИЈАЛОГ СО САД НЕ Е ЗАМЕНА ЗА ЕУ, СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ШТО ПОСКОРО ТРЕБА ДА Е ЗЕМЈА ЧЛЕНКА , КАЖА АМБАСАДОРКАТА БРНЗ

СТРАТЕШКИОТ ДИЈАЛОГ СО САД НЕ Е ЗАМЕНА ЗА ЕУ, СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ШТО ПОСКОРО ТРЕБА ДА Е ЗЕМЈА ЧЛЕНКА , КАЖА АМБАСАДОРКАТА БРНЗ

Стратешкиот дијалог кој земјава на 2 јуни го почнува со Соединетите Американски Држави не е замена за членството во Европската унија, кажаа денеска ам ...
РУСИЈА ГИ ОБВИНИ САД ДЕКА ДИРЕКТНО УЧЕСТВУВААТ ВО ВОЈНАТА ВО УКРАИНА

РУСИЈА ГИ ОБВИНИ САД ДЕКА ДИРЕКТНО УЧЕСТВУВААТ ВО ВОЈНАТА ВО УКРАИНА

Спикерот на рускиот парламент Вјачеслав Володин изјави дека САД ги координираат воените операции во Украина, со што директно се вмешани во војната. „ ...
НЕМАМЕ ВЕЌЕ ЕНЕРГИЈА ЗА БУГАРИЈА, ЈУНИ Е ПОСЛЕДНАТА ШАНСА ЗА ЕУ, ВЛАДАТА ПОЧНУВА СТРАТЕШКИ ДИЈАЛОГ СО САД, ИЗЈАВИ ОСМАНИ

НЕМАМЕ ВЕЌЕ ЕНЕРГИЈА ЗА БУГАРИЈА, ЈУНИ Е ПОСЛЕДНАТА ШАНСА ЗА ЕУ, ВЛАДАТА ПОЧНУВА СТРАТЕШКИ ДИЈАЛОГ СО САД, ИЗЈАВИ ОСМАНИ

Македонија на 2 јуни во Вашингтон почнува процес на стратешки дијалог со Соединетите Американски Држави, но тоа нема врска со еветуалното повторно вет ...
САД ЈА ОБВИНИ РУСИЈА ЗА ИЗОПАЧЕНОСТ И БРУТАЛНОСТ ВО УКРАИНА

САД ЈА ОБВИНИ РУСИЈА ЗА ИЗОПАЧЕНОСТ И БРУТАЛНОСТ ВО УКРАИНА

Министерството за одбрана на САД го обвини рускиот претседател Владимир Путин дека постапил со „изопаченост“ во неговата инвазија на Украина. Портпаро ...
ИСПОЛНИВТЕ ТЕШКИ ЗАДАЧИ, ПРЕДОЛГО СЕ ОДОЛГОВЛЕКУВА ПРВАТА МЕЃУВЛАДИНА КОНФЕРЕНЦИЈА СО ЕУ, КАЖА ПОМОШНИК ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР НА САД КАРЕН ДОНФРИД

ИСПОЛНИВТЕ ТЕШКИ ЗАДАЧИ, ПРЕДОЛГО СЕ ОДОЛГОВЛЕКУВА ПРВАТА МЕЃУВЛАДИНА КОНФЕРЕНЦИЈА СО ЕУ, КАЖА ПОМОШНИК ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР НА САД КАРЕН ДОНФРИД

Веќе предолго се одолговлекува одржувањето на првата меѓувладина конференција на Северна Македонија  со Европската унија, кажа помошникот државниот се ...
МОСКВА ИСПРАТИ ДИПЛОМАТСКА НОТА ДО ВАШИНГТОН ДА ПРЕСТАНЕ ДА ИСПРАЌА ОРУЖЈЕ ВО УКРАИНА

МОСКВА ИСПРАТИ ДИПЛОМАТСКА НОТА ДО ВАШИНГТОН ДА ПРЕСТАНЕ ДА ИСПРАЌА ОРУЖЈЕ ВО УКРАИНА

Русија испрати формално барање до САД да не испраќа веќе оружје во Украина. Според „Вашингтон Пост“, Москва испратила дипломатска нота, предупредувајќ ...
САД ГИ СТАВИ НА ЦРНА ЛИСТА ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ СОСЕ СЕМЕЈСТВАТА

САД ГИ СТАВИ НА ЦРНА ЛИСТА ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ СОСЕ СЕМЕЈСТВАТА

Американскиот Стејт департмент ги стави на црна листа експремиерот Никола Груевски и ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков, како одговор на нивното учест ...
1 2 3 4 43 20 / 426 НАПИСИ