Таг: САД

1 2 3 4 5 43 30 / 426 НАПИСИ
КОМПЛЕКСНА ДИЈАГНОЗА

КОМПЛЕКСНА ДИЈАГНОЗА

Ние сме одлучиле. Прашање е дали ЕУ одлучила  Македонија да влезе во ЕУ. Или ќе нè остави на Русија? ...
ПОЧИНА МЕДЛИН ОЛБРАЈТ, ПРВАТА ЖЕНА ДРЖАВЕН СЕКРЕТАР НА САД

ПОЧИНА МЕДЛИН ОЛБРАЈТ, ПРВАТА ЖЕНА ДРЖАВЕН СЕКРЕТАР НА САД

Медлин Олбрајт, првата жена на функцијата државен секретар на САД, почина од рак на 84 години, потврди Стејт департментот. Долгогодишната ветеранка в ...
САД ИСПРАЌА ОКЛОПНИ ВОЗИЛА ВО БУГАРИЈА ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ИСТОЧНОТО КРИЛО НА НАТО

САД ИСПРАЌА ОКЛОПНИ ВОЗИЛА ВО БУГАРИЈА ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ИСТОЧНОТО КРИЛО НА НАТО

САД ќе учествуваат со оклопни возила „страјкер“ во борбената група на НАТО која е формирана на бугарска територија, соопшти премиерот Кирил Петков на ...
ЕУ И САД ЈА ИСКЛУЧИЈА РУСИЈА ОД МЕЃУНАРОДНИОТ ПЛАТЕЖЕН СИСТЕМ СВИФТ

ЕУ И САД ЈА ИСКЛУЧИЈА РУСИЈА ОД МЕЃУНАРОДНИОТ ПЛАТЕЖЕН СИСТЕМ СВИФТ

ЕУ, САД и сојузниците се согласија да исклучат одредени руски банки од главниот меѓународен платежен систем Свифт. „Ова е со цел да се отсечат овие ...
МНР ГИ ПОВИКА МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ ДА СИ ЗАМИНАТ ОД УКРАИНА

МНР ГИ ПОВИКА МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ ДА СИ ЗАМИНАТ ОД УКРАИНА

Македонското Министерство за надворешни работи (МНР) апелира до сите македонски државјани кои во претстојниот период планирале посета на Украина да из ...
АНТИТЕРОРИСТИЧКА АКЦИЈА НА АМЕРИКАНСКИТЕ СПЕЦИЈАЛЦИ ВО СИРИЈА, ЗАГИНАА И ЦИВИЛИ МЕЃУ КОИ И 6 ДЕЦА

АНТИТЕРОРИСТИЧКА АКЦИЈА НА АМЕРИКАНСКИТЕ СПЕЦИЈАЛЦИ ВО СИРИЈА, ЗАГИНАА И ЦИВИЛИ МЕЃУ КОИ И 6 ДЕЦА

Американските специјални сили рано изутринава извршија, како што рече Пентагон, успешен, голем антитерористички напад во северозападна Сирија. Првите ...
ОД ОМИКРОН ИМА ПОВЕЌЕ СМРТНИ СЛУЧАИ ВО САД ОТКОЛКУ ОД ЕСЕНСКИОТ БРАН СО ДЕЛТА

ОД ОМИКРОН ИМА ПОВЕЌЕ СМРТНИ СЛУЧАИ ВО САД ОТКОЛКУ ОД ЕСЕНСКИОТ БРАН СО ДЕЛТА

Омикрон, многу заразен сој на коронавирусот што сега е доминантен во САД, го зголемува дневниот број на смртни случаи во споредба со бранот на сојот д ...
САД ЈА ИГНОРИРААТ ЗАГРИЖЕНОСТА НА РУСИЈА ЗА БЕЗБЕДНОСТА, МУ РЕЧЕ ПУТИН НА МАКРОН

САД ЈА ИГНОРИРААТ ЗАГРИЖЕНОСТА НА РУСИЈА ЗА БЕЗБЕДНОСТА, МУ РЕЧЕ ПУТИН НА МАКРОН

Рускиот претседател Владимир Путин му рекол на француски претседател Емануел Макрон дека Западот ги игнорирал безбедносните грижи на Русија, среде стр ...
ВРХОВНИОТ СУД НА САД ЈА БЛОКИРАШЕ НАРЕДБАТА НА БАЈДЕН ЗА ЗАДОЛЖИТЕЛНО ВАКЦИНИРАЊЕ ВО ГОЛЕМИТЕ КОМПАНИИ

ВРХОВНИОТ СУД НА САД ЈА БЛОКИРАШЕ НАРЕДБАТА НА БАЈДЕН ЗА ЗАДОЛЖИТЕЛНО ВАКЦИНИРАЊЕ ВО ГОЛЕМИТЕ КОМПАНИИ

Врховниот суд на САД ја блокираше наредбата на претседателот Џо Бајден вработените во големите компании да се вакцинираат против ковид-19 или редовно ...
САД СО СВЕТСКИ РЕКОРД ОД 1,35 МИЛИОНИ НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ВО ЕДЕН ДЕН

САД СО СВЕТСКИ РЕКОРД ОД 1,35 МИЛИОНИ НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ВО ЕДЕН ДЕН

САД поставија нов светски рекорд откако во изминатите 24 часа регистрираа 1,35 милиони нови случаи на коронавирус, додека ширењето на сојот омикрон не ...
1 2 3 4 5 43 30 / 426 НАПИСИ