Таг: САД

1 2 3 4 5 36 30 / 352 НАПИСИ
САД ЌЕ ЈА ОДОБРАТ КОВИД ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ И ЗА ДЕЦА ОД 12 ДО 15 ГОДИНИ

САД ЌЕ ЈА ОДОБРАТ КОВИД ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ И ЗА ДЕЦА ОД 12 ДО 15 ГОДИНИ

Американската Агенција за храна и лекови ќе ја одобри ковид вакцината на „Фајзер/Бионтек“ и за деца на возраст од 12 до 15 години, што треба да се слу ...
АМЕРИКА ПОВТОРНО ОДИ НАПРЕД, КАЖА БАЈДЕН ВО СВОЈОТ ПРВ ГОВОР ВО КОНГРЕСОТ И НАЈАВИ ВТОР ПАКЕТ ЗА ОБНОВА ОД 1.800 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

АМЕРИКА ПОВТОРНО ОДИ НАПРЕД, КАЖА БАЈДЕН ВО СВОЈОТ ПРВ ГОВОР ВО КОНГРЕСОТ И НАЈАВИ ВТОР ПАКЕТ ЗА ОБНОВА ОД 1.800 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

Џо Бајден изјави дека Америка повторно оди напред во својот прв говор во Конгресот, при што претстави пакет од 1.800 милијарди долари за семејства и о ...
САД ЌЕ ПОДЕЛАТ 60 МИЛИОНИ ВАКЦИНИ НА „АСТРАЗЕНЕКА“ НА ДРУГИ ЗЕМЈИ

САД ЌЕ ПОДЕЛАТ 60 МИЛИОНИ ВАКЦИНИ НА „АСТРАЗЕНЕКА“ НА ДРУГИ ЗЕМЈИ

САД ќе поделат 60 милиони вакцини на „АстраЗенека“ на други земји во наредните месеци откако ќе завршат федералните безбедносни проверки, објави Белат ...
БАЈДЕН ЈА ОСТВАРИ ЦЕЛТА ЗА 200 МИЛИОНИ ВАКЦИНИРАНИ АМЕРИКАНЦИ ВО ПРВИТЕ 100 ДЕНА ОД МАНДАТОТ

БАЈДЕН ЈА ОСТВАРИ ЦЕЛТА ЗА 200 МИЛИОНИ ВАКЦИНИРАНИ АМЕРИКАНЦИ ВО ПРВИТЕ 100 ДЕНА ОД МАНДАТОТ

Џо Бајден објави дека 200 милиони Американци примиле вакцина против ковид-19, исполнувајќи го ветувањето дека оваа цел ќе биде достигната во првите 10 ...
ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ ВО САД РЕГИСТРИРАНИ 45 МАСОВНИ ЗАСТРЕЛУВАЊА

ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ ВО САД РЕГИСТРИРАНИ 45 МАСОВНИ ЗАСТРЕЛУВАЊА

Кога осуммина загинаа во масовното застрелување во погонот на „Федекс“ во Индијанаполис во четвртокот, веста ја надополни серијата слични инциденти ко ...
РУСИЈА ЌЕ ПРОТЕРА 10 АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТИ КАКО ОДМАЗДА ЗА САНКЦИИТЕ

РУСИЈА ЌЕ ПРОТЕРА 10 АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТИ КАКО ОДМАЗДА ЗА САНКЦИИТЕ

Русија објави дека ќе протера десетмина американски дипломати и ќе преземе други одмазднички чекори како одговор на новите санкции од САД. Министерот ...
САД ПРОТЕРАА 10 РУСКИ ДИПЛОМАТИ И ВОВЕДОА САНКЦИИ ПРОТИВ РУСИЈА ПОРАДИ ХАКИРАЊЕ И МЕШАЊЕ ВО ИЗБОРИТЕ

САД ПРОТЕРАА 10 РУСКИ ДИПЛОМАТИ И ВОВЕДОА САНКЦИИ ПРОТИВ РУСИЈА ПОРАДИ ХАКИРАЊЕ И МЕШАЊЕ ВО ИЗБОРИТЕ

САД воведоа санкции против Русија како одговор на сајбернападите и други непријателски дејства. Вашингтон во исто време протера десетмина руски диплом ...
САД НИКОГАШ НЕМА ДА ВОВЕДАТ КОВИД ПАСОШИ, ВЕЛИ БЕЛАТА КУЌА

САД НИКОГАШ НЕМА ДА ВОВЕДАТ КОВИД ПАСОШИ, ВЕЛИ БЕЛАТА КУЌА

Белата куќа ја отфрли идејата за воведување задолжителни федерални ковид пасоши како доказ за вакцинирање, велејќи дека приватноста и правата на граѓа ...
ВО ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ЗА 7 ДЕНА ОД КОВИД ПОЧИНАЛЕ 254, ВО МАКЕДОНИЈА 263, ТАМУ СО ЕДНА ДОЗА СЕ ВАКЦИНИРАНИ 46% ОД 68-МИЛИОНСКОТО НАСЕЛЕНИЕ

ВО ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ЗА 7 ДЕНА ОД КОВИД ПОЧИНАЛЕ 254, ВО МАКЕДОНИЈА 263, ТАМУ СО ЕДНА ДОЗА СЕ ВАКЦИНИРАНИ 46% ОД 68-МИЛИОНСКОТО НАСЕЛЕНИЕ

Изминативе седум дена односно од 28 март до 3 април во земјава од ковид-19 починале 263 лица, според податоците на Министерството за здравство. Ист ...
ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИТЕ МОЖАТ ДА ПАТУВААТ ДОМА И ВО СТРАНСТВО, ВЕЛАТ НОВИТЕ АМЕРИКАНСКИ ПРЕПОРАКИ

ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИТЕ МОЖАТ ДА ПАТУВААТ ДОМА И ВО СТРАНСТВО, ВЕЛАТ НОВИТЕ АМЕРИКАНСКИ ПРЕПОРАКИ

Целосно вакцинираните жители на САД можат слободно да патуваат низ земјата без да се тестираат за коронавирус или да одат во карантин, објави Центарот ...
1 2 3 4 5 36 30 / 352 НАПИСИ