Таг: СДСМ

1 2 3 75 10 / 743 НАПИСИ
НА 30 ЈУНИ СДСМ ЌЕ ИЗБИРА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ПАРТИЈАТА

НА 30 ЈУНИ СДСМ ЌЕ ИЗБИРА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ПАРТИЈАТА

На 30 јуни, на непосредни внатрепартиски избори СДСМ ќе избира нов претседател на партијата. Ова е одлучено на денешната седница на Извршниот одбор на ...
КОВАЧЕВСКИ ДАДЕ ОСТАВКА ОД ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СДСМ

КОВАЧЕВСКИ ДАДЕ ОСТАВКА ОД ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СДСМ

Димитар Ковачевски си даде оставка од претседателската функција во СДСМ. Како што соопшти партијата, на денешната седница на Извршниот одбор на СДСМ, ...
ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ЌИРИЛ ГАЈДОВ, КООРДИНАТОР НА СОВЕТНИЧКАТА ГРУПА НА СДСМ ВО СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ВЕЛЕС

ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ЌИРИЛ ГАЈДОВ, КООРДИНАТОР НА СОВЕТНИЧКАТА ГРУПА НА СДСМ ВО СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советникот Ќирил Гајдов од СДСМ поднесе оставка во Советот на Општина Велес, потврди тој за СКАДАКАЖАМ.МК. Неговото образложение е дека треба да се на ...
ВИСТИНСКИ ПРИЈАТЕЛИ

ВИСТИНСКИ ПРИЈАТЕЛИ

Колку амбулантни возила купивме од парите за Евровизија? ...
ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ЗА ЕВРОПСКИ ПРАШАЊА БОЈАН МАРИЧИЌ НЕ УСПЕА ДА СТАНЕ ПРАТЕНИК, ВО ПРВАТА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА СДСМ ДОБИ САМО ТРОЈЦА ПРАТЕНИЦИ

ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ЗА ЕВРОПСКИ ПРАШАЊА БОЈАН МАРИЧИЌ НЕ УСПЕА ДА СТАНЕ ПРАТЕНИК, ВО ПРВАТА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА СДСМ ДОБИ САМО ТРОЈЦА ПРАТЕНИЦИ

Во Град Скопје, односно во сите скопски општини, СДСМ на вчерашните парламентарни избори освои 35.847 гласови, а ВМРО-ДПМНЕ 123.974.  На локалните из ...
ОД 500 ИЛЈАДИ ГЛАСОВИ ВО 2002 ГОДИНА, СДСМ СПАДНА НА 150 ИЛЈАДИ

ОД 500 ИЛЈАДИ ГЛАСОВИ ВО 2002 ГОДИНА, СДСМ СПАДНА НА 150 ИЛЈАДИ

По 7 години власт, СДСМ на вчерашните парламентарни избори го доживеа најтешкиот пораз во историјата и се најде во позиција да биде третопласирана пар ...
СО 98 ОТСТО ПРЕБРОЕНИ ГЛАСОВИ, ВМРО-ДПМНЕ ИМА 59 ПРАТЕНИЦИ, ДУИ 19 И СДСМ 18

СО 98 ОТСТО ПРЕБРОЕНИ ГЛАСОВИ, ВМРО-ДПМНЕ ИМА 59 ПРАТЕНИЦИ, ДУИ 19 И СДСМ 18

По преброени 90 отсто од гласовите, ВМРО-ДПМНЕ има освоено 59 пратенички места,  тројно повеќе од СДСМ, кој има 18 пратенички места, според првичните ...
КОВАЧЕВСКИ РАЗОЧАРАН ОД РЕЗУЛТАТОТ НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ, НАЈАВИ ДЕКА СДСМ ЌЕ БИРА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ И НОВО РАКОВОДСТВО

КОВАЧЕВСКИ РАЗОЧАРАН ОД РЕЗУЛТАТОТ НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ, НАЈАВИ ДЕКА СДСМ ЌЕ БИРА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ И НОВО РАКОВОДСТВО

Претседателот на СДСМ и доскорешен премиер Димитар Ковачевски вечерва не си даде оставка по тешкиот пораз на парламентарните избори денеска, но најави ...
ВМРО-ДПМНЕ ВОДИ СО 3:1 ВО ОДНОС НА СДСМ ПО 64 ОТСТО ПРЕБРОЕНИ ГЛАСОВИ

ВМРО-ДПМНЕ ВОДИ СО 3:1 ВО ОДНОС НА СДСМ ПО 64 ОТСТО ПРЕБРОЕНИ ГЛАСОВИ

По преброени 64 отсто од гласовите, ВМРО-ДПМНЕ има освоено 260.865 гласови, речиси тројно повеќе од СДСМ, кој има 89.537 гласови, според првичните нео ...
ДРВО СО ПАРИ

ДРВО СО ПАРИ

Ова економскиов раст многу напорен бил, да одмориме уште малку ...
1 2 3 75 10 / 743 НАПИСИ