Таг: СДСМ

1 2 3 4 5 55 30 / 545 НАПИСИ
ВМРО-ДПМНЕ ИМА НАЈГОЛЕМ КРЕДИБИЛИТЕТ ДА СОСТАВИ ВЛАДА, ИЗЈАВИ МИЦКОСКИ

ВМРО-ДПМНЕ ИМА НАЈГОЛЕМ КРЕДИБИЛИТЕТ ДА СОСТАВИ ВЛАДА, ИЗЈАВИ МИЦКОСКИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека тој треба да е мандатар за составување на новата влада, бидејќи СДСМ без БЕСА освоиле помалку прат ...
ДИК ВЕДНАШ ДА ИЗЛЕЗАТ ДА ГИ СООПШТАТ РЕЗУЛТАТИТЕ, ИМАМЕ ПРЕДНОСТ ОД 3 МАНДАТИ, ВЕЛАТ ОД СДСМ

ДИК ВЕДНАШ ДА ИЗЛЕЗАТ ДА ГИ СООПШТАТ РЕЗУЛТАТИТЕ, ИМАМЕ ПРЕДНОСТ ОД 3 МАНДАТИ, ВЕЛАТ ОД СДСМ

СДСМ побара Државната изборна комисија веднаш да ги објави резултатите од вчерашните парламентарни избори, тврдејќи дека се прикажуваат грешни податоц ...
ПОБЕДИ ИДНИНАТА, СЛЕДУВА ПРАВДА, КАЖА ЗАЕВ И ПРОГЛАСИ ПОБЕДА СО НАЈМАЛКУ ТРИ ПРАТЕНИЦИ ПРОТИВ ВМРО-ДПМНЕ

ПОБЕДИ ИДНИНАТА, СЛЕДУВА ПРАВДА, КАЖА ЗАЕВ И ПРОГЛАСИ ПОБЕДА СО НАЈМАЛКУ ТРИ ПРАТЕНИЦИ ПРОТИВ ВМРО-ДПМНЕ

Со над три пратенички мандати над ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ и коалицијата „Можеме“ се победници на овие предвремени парламентарни избори, кажа лидерот на СДСМ ...
ВО ТЕТОВО ДУИ СО ЗУРЛИ И ТАПАНИ ЈА СЛАВИ ПОБЕДАТА, СДСМ СО ОГНОМЕТ И ФАКЕЛИ

ВО ТЕТОВО ДУИ СО ЗУРЛИ И ТАПАНИ ЈА СЛАВИ ПОБЕДАТА, СДСМ СО ОГНОМЕТ И ФАКЕЛИ

Со зурли и тапани и оро пред седиштето во Мала Речица ДУИ ја прослави победата односно освоените 12 мандати. Победата ја прогласи лидерот на ДУИ Али А ...
ПРЕД СДСМ ВО БИТОЛА СЕ СЛАВИ, ПРЕД ВМРО-ДПМНЕ ШТАМА

ПРЕД СДСМ ВО БИТОЛА СЕ СЛАВИ, ПРЕД ВМРО-ДПМНЕ ШТАМА

Во Битола СДСМ прогласи победа и пред партискиот штаб веќе се слави со знамиња, песни и аплаузи. „Остваривме огромна победа во Битола, која изнесув ...
СДСМ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА СО НАЈМАЛКУ ДВА МАНДАТА

СДСМ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА СО НАЈМАЛКУ ДВА МАНДАТА

Генералниот секретар на СДСМ и носител на листата на СДСМ и коалицијата „Можеме“ во третата изборна единица Љупчо Николовски прогласи победа  на предв ...
СДСМ ВОДИ СО 1 ОТСТО НА НИВО НА ЦЕЛА ДРЖАВА, СПОРЕД ПРВИЧНИТЕ НЕОФИЦИЈАЛНИ РЕЗУЛТАТИ НА ДИК

СДСМ ВОДИ СО 1 ОТСТО НА НИВО НА ЦЕЛА ДРЖАВА, СПОРЕД ПРВИЧНИТЕ НЕОФИЦИЈАЛНИ РЕЗУЛТАТИ НА ДИК

Коалицијата на СДСМ има 36,94 отсто од гласовите по преброени гласови од 2.477 избирачки места од вкупно 3.480, според првичните неофицијални резултат ...
КОВИД ИЛИ ГРИП

КОВИД ИЛИ ГРИП

1 Оваа колумна ги памети сите избори во независна Македонија. Ги памети и сите историски моменти во поновата македонска историја. Многу ретко на ова м ...
ГАДОСТ ЗА РАДОСТ

ГАДОСТ ЗА РАДОСТ

1 Како што тече кампањата, ВМРО-ДПМНЕ ја добива битката за обесхрабрување на неопределените да излезат на избори. Успева со својата бучава да им го зе ...
ИЗБЕРИ КНИШКА

ИЗБЕРИ КНИШКА

1 Уште ли се смеете на рекламните спотови на ВМРО-ДПМНЕ, во кои лидерот Христијан Мицкоски се појавува како месија што лекува сколиози и ги спречува м ...
1 2 3 4 5 55 30 / 545 НАПИСИ