Таг: Штип

1 2 3 4 18 20 / 172 НАПИСИ
ШТИП 11 ДЕНА Е БЕЗ НОВ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС, А ШЕСТЕ ЗАРАЗЕНИ МЕДИЦИНАРИ ИМААТ ВТОР НЕГАТИВЕН ТЕСТ

ШТИП 11 ДЕНА Е БЕЗ НОВ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС, А ШЕСТЕ ЗАРАЗЕНИ МЕДИЦИНАРИ ИМААТ ВТОР НЕГАТИВЕН ТЕСТ

Веќе 11 дена Штип е без нов регистриран случај на коронавирус. Досега две лица од Штип починале од КОВИД-19, и двајцата имале повеќе од 80 години и др ...
ШТИПЈАНИ ПРВПАТ ИЗЛЕГЛЕ НА ПРВОМАЈСКИ ПРОТЕСТ ВО 1924, А ДЕНЕС РАБОТНИЦИТЕ НИТУ ШТРАЈКУВААТ НИТУ ЧЛЕНУВААТ ВО СИНДИКАТИ

ШТИПЈАНИ ПРВПАТ ИЗЛЕГЛЕ НА ПРВОМАЈСКИ ПРОТЕСТ ВО 1924, А ДЕНЕС РАБОТНИЦИТЕ НИТУ ШТРАЈКУВААТ НИТУ ЧЛЕНУВААТ ВО СИНДИКАТИ

Годинашново одбележување на Денот на трудот во вид на протест, штрајк, парада, дефиле или излет станува мисловна именка со оглед на вонредната состојб ...
ПО 2,5 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ДВАЈЦАТА ШТИПЈАНИ КОИ ПРЕТЕПАА ДЕВОЈКА И СЕ СНИМАА

ПО 2,5 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ДВАЈЦАТА ШТИПЈАНИ КОИ ПРЕТЕПАА ДЕВОЈКА И СЕ СНИМАА

По 2,5 години затвор за кривичното дело насилство добија штипјаните С. А. (23) и П. Р. (26), кои пред три месеци претепале 22-годишна девојка, а насил ...
ШТИПЈАНИТЕ КОИ ПРЕТЕПАА ДЕВОЈКА ЈА ПРИЗНАА ВИНАТА И СЕ ИЗВИНИЈА, ПРЕСУДА В ЧЕТВРТОК

ШТИПЈАНИТЕ КОИ ПРЕТЕПАА ДЕВОЈКА ЈА ПРИЗНАА ВИНАТА И СЕ ИЗВИНИЈА, ПРЕСУДА В ЧЕТВРТОК

Двајцата млади штипјани кои претепаа 22-годишна девојка и се снимаа, на денешното судење во Основниот суд во Штип ја признаа винатата и при тоа рекоа ...
ВО ПОЛИЦИСКИ ЧАС ИШАРАН МЕМОРИЈАЛНИОТ КОМПЛЕКС НА ПАДНАТИТЕ БОРЦИ ВО НОБ ВО ШТИП

ВО ПОЛИЦИСКИ ЧАС ИШАРАН МЕМОРИЈАЛНИОТ КОМПЛЕКС НА ПАДНАТИТЕ БОРЦИ ВО НОБ ВО ШТИП

Меморијалниот комплекс на паднатите борци во НОБ на тврдината Исар во Штип изминатите денови е ишаран, а платото пред комплексот наполнето со отпадоци ...
ПОРАДИ КОРОНАКРИЗАТА ВО МАЈ И ЈУНИ ВО ШТИП НЕМА ДА СЕ ПЛАЌА ТАКСА ЗА ПАРКИРАЊЕ, КОРИСТЕЊЕ ЈАВЕН ПРОСТОР И ЗА ФИРМАРИНА

ПОРАДИ КОРОНАКРИЗАТА ВО МАЈ И ЈУНИ ВО ШТИП НЕМА ДА СЕ ПЛАЌА ТАКСА ЗА ПАРКИРАЊЕ, КОРИСТЕЊЕ ЈАВЕН ПРОСТОР И ЗА ФИРМАРИНА

Во мај и јуни во Штип нема да се плаќа такса за паркирање, а додека трае вонредната состојба Општината ќе ги ослободи од наплата на комунални такси и ...
ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО НА ШТИПЈАНИТЕ КОИ ПРЕТЕПАА ДЕВОЈКА И СЕ СНИМАА, АДВОКАТОТ НЕМАЛ КОНТАКТ ОТИ ВО ПРИТВОР СЕ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА

ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО НА ШТИПЈАНИТЕ КОИ ПРЕТЕПАА ДЕВОЈКА И СЕ СНИМАА, АДВОКАТОТ НЕМАЛ КОНТАКТ ОТИ ВО ПРИТВОР СЕ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА

На барање на адвокатот Валентин Зафиров од Велес, кој ќе ги застапува двајцата обвинети штипјани кои претепаа девојка и притоа се снимаа, Основниот су ...
АДВОКАТ ОД ВЕЛЕС СЕ СОГЛАСИ ДА ГИ БРАНИ ДВАЈЦАТА ШТИПЈАНИ КОИ ПРЕТЕПАА ДЕВОЈКА И СЕ СНИМАА

АДВОКАТ ОД ВЕЛЕС СЕ СОГЛАСИ ДА ГИ БРАНИ ДВАЈЦАТА ШТИПЈАНИ КОИ ПРЕТЕПАА ДЕВОЈКА И СЕ СНИМАА

Во Основниот суд во Штип утре ќе започне судскиот процес против двајцата млади штипјани кои се товарат за кривичното дело насилство, поврзано со прете ...
ШТИПЈАНЕЦ СЕ ЗАРАЗИЛ СО КОВИД-19 ПРЕД ОПЕРАЦИЈА НА КОЛК, ТРОЈЦА БОЛНИЧАРИ ВО ИЗОЛАЦИЈА

ШТИПЈАНЕЦ СЕ ЗАРАЗИЛ СО КОВИД-19 ПРЕД ОПЕРАЦИЈА НА КОЛК, ТРОЈЦА БОЛНИЧАРИ ВО ИЗОЛАЦИЈА

Штипјанец кој имал повреда на колк, пред да биде опериран се заразил со КОВИД-19. Операцијата требало да се изврши на Ортопедското одделение во Штип, ...
ВО ИСТОЧНА МАКЕДОНИЈА 40 ПРЕКРШУВАЊА НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ВИКЕНДОВ, ШТИПЈАНЕЦ ФАТЕН НАДВОР КОГА ТРЕБАЛО ДА БИДЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА

ВО ИСТОЧНА МАКЕДОНИЈА 40 ПРЕКРШУВАЊА НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ВИКЕНДОВ, ШТИПЈАНЕЦ ФАТЕН НАДВОР КОГА ТРЕБАЛО ДА БИДЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА

Во изминатите три дена, СВР Штип, кој ги покрива градовите од Источна Македонија, привел 40 лица кои не го почитувале полицискиот час. Непочитување им ...
1 2 3 4 18 20 / 172 НАПИСИ