Таг: Штип

1 2 3 4 5 11 30 / 107 НАПИСИ
„БЕТОН – ШТИП“, ШТО ГО ГРАДЕШЕ СКОПЈЕ 2014 ЗА 55 МИЛИОНИ ЕВРА, ОСТАНА БЕЗ ДОГОВОР ЗА ШТИПСКИОТ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР И БЕЗ ПЛАТИ И К-15 ЗА РАБОТНИЦИТЕ

„БЕТОН – ШТИП“, ШТО ГО ГРАДЕШЕ СКОПЈЕ 2014 ЗА 55 МИЛИОНИ ЕВРА, ОСТАНА БЕЗ ДОГОВОР ЗА ШТИПСКИОТ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР И БЕЗ ПЛАТИ И К-15 ЗА РАБОТНИЦИТЕ

Околу 250 работници од некогаш реномираната градежна фирма „Бетон - Штип“ почнаа масовно да го напуштаат претпријатието и истовремено преку суд да ги ...
СИНДИКАТИТЕ НАЈАВУВААТ ГЕНЕРАЛЕН ШТРАЈК НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО ЈАВНИОТ СЕКТОР

СИНДИКАТИТЕ НАЈАВУВААТ ГЕНЕРАЛЕН ШТРАЈК НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО ЈАВНИОТ СЕКТОР

Ако Владата се оглуши на нашите барања и мирниот протест што денеска го организравме на плоштадот Слобода во Штип и по главните штипски улици најавува ...
ЛЕСНОВО ЌЕ СТАНЕ ПРВ ГЕОПАРК ВО МАКЕДОНИЈА СО ПОДДРШКА ОД УНЕСКО

ЛЕСНОВО ЌЕ СТАНЕ ПРВ ГЕОПАРК ВО МАКЕДОНИЈА СО ПОДДРШКА ОД УНЕСКО

Првиот геопарк во Македонија ќе биде Лесново и ќе го опфаќа регионот меѓу Злетово, Пробиштип и Кратово. Проектот „Да се зачува природата“ ќе биде подд ...
ОД НОЌЕСКА ПОГОЛЕМ ДЕЛ ОД ШТИП Е БЕЗ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ И СЕ СНАБДУВА ОД ЦИСТЕРНИ

ОД НОЌЕСКА ПОГОЛЕМ ДЕЛ ОД ШТИП Е БЕЗ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ И СЕ СНАБДУВА ОД ЦИСТЕРНИ

Општина Штип само што најави пониски цени на водата за пиење за десет проценти, а од ноќеска на полноќ, поголем дел од градот е со нарушено водоснабду ...
ЌЕ СЕ РУШАТ НАД 5.000 ДИВОГРАДБИ ВО ШТИП

ЌЕ СЕ РУШАТ НАД 5.000 ДИВОГРАДБИ ВО ШТИП

Локалната власт  во Штип најави дека од 14.990 дивоградби за кои сопствениците поднеле барање за легализација, над 5.000 ќе бидат срушени затоа што не ...
ВО ШТИП ВТОРА ГОДИНА СЕ ПОЛОЖУВА ЦВЕЌЕ НА ОБЕЗГЛАВЕНИ И ОСКВЕРНАВЕНИ СПОМЕНИЦИ

ВО ШТИП ВТОРА ГОДИНА СЕ ПОЛОЖУВА ЦВЕЌЕ НА ОБЕЗГЛАВЕНИ И ОСКВЕРНАВЕНИ СПОМЕНИЦИ

Веќе втора година во Штип се положува цвеќe на спомен-бисти кои се целосно oсквернавени. Последното одбележување со положување цвеќе беше пред спомен- ...
ПОЧИНА ФУДБАЛСКАТА ЛЕГЕНДА ДРАГОСЛАВ ШЕКУЛАРАЦ

ПОЧИНА ФУДБАЛСКАТА ЛЕГЕНДА ДРАГОСЛАВ ШЕКУЛАРАЦ

Драгослав Шекуларац, еден од најголемите југословенски фудбалери на сите времиња, почина денеска во Белград на 81 година. Роден во Штип во 1937, по ...
ВО ШТИП ОД ПРВИ ЈАНУАРИ ПОСКАПУВА ПАРКИРАЊЕТО, А ВО КАРБИНЦИ ВОДАТА

ВО ШТИП ОД ПРВИ ЈАНУАРИ ПОСКАПУВА ПАРКИРАЊЕТО, А ВО КАРБИНЦИ ВОДАТА

Советот на Општина Штип одлучи од први јануари 2019, физичките лица во правни лица со седиште на улици каде се наплаќа за паркирање за месечно и годиш ...
ШТИП ГИ НАГРАДИ СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ, ШТЕРЈО НАКОВ И БРАНКО АЗЕСКИ ЗА СВЕТИ НИКОЛА

ШТИП ГИ НАГРАДИ СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ, ШТЕРЈО НАКОВ И БРАНКО АЗЕСКИ ЗА СВЕТИ НИКОЛА

Орденот „Св. Никола“, што по повод Денот на градот-19 декември се доделува на заслужни граѓани со потекло од Штип, годинава му е доделен на генералот ...
ОСУМДЕСЕТ ДЕЦА СЕ ОТПИШАЛЕ ОД ШТИПСКИТЕ УЧИЛИШТА И ГРАДИНКИ ОД СТАРТОТ НА УЧЕБНАТА ГОДИНА

ОСУМДЕСЕТ ДЕЦА СЕ ОТПИШАЛЕ ОД ШТИПСКИТЕ УЧИЛИШТА И ГРАДИНКИ ОД СТАРТОТ НА УЧЕБНАТА ГОДИНА

Од почетокот на учебната година, штипските училишта и градинки ги напуштиле над 80 ученици. Ова најмасовно се случува во ОУ „Ванчо Прќе“ и во средното ...
1 2 3 4 5 11 30 / 107 НАПИСИ