Таг: Синедејс

1 2 3 10 / 25 НАПИСИ
СЕГА СМЕ СЕМЕЈСТВО МАКЕДОНИУМ, РЕКОА ДАНЦИТЕ ОД БЕНДОТ „ЕФТЕРКЛАНГ“ НА ОТВОРАЊЕТО НА СИНЕДЕЈС

СЕГА СМЕ СЕМЕЈСТВО МАКЕДОНИУМ, РЕКОА ДАНЦИТЕ ОД БЕНДОТ „ЕФТЕРКЛАНГ“ НА ОТВОРАЊЕТО НА СИНЕДЕЈС

Филмскиот фестивал Синедејс синоќа во Скопје на отворањето на 23 издание постави нов рекорд во играње оро, кога повеќето од публиката се фатија да игр ...
РАСПРОДАДЕНА ПРЕМИЕРАТА НА „ЕФТЕРКЛАНГ: МАКЕДОНИУМ БЕНД“ ЗА ОТВОРАЊЕТО НА СИНЕДЕЈС НА 11 ЈУЛИ

РАСПРОДАДЕНА ПРЕМИЕРАТА НА „ЕФТЕРКЛАНГ: МАКЕДОНИУМ БЕНД“ ЗА ОТВОРАЊЕТО НА СИНЕДЕЈС НА 11 ЈУЛИ

Распродадени се билетите за отворањето на 23. издание на Фестивалот на европски филм Синедејс во Скопје, закажано за на 11 јули во паркот зад Младинск ...
НАД 40 ФИЛМОВИ НА 23. ИЗДАНИЕ НА СИНЕДЕЈС, СЕ ОТВОРА НА 11 ЈУЛИ СО ДОМАШНАТА ПРЕМИЕРА НА ДОКУМЕНТАРЕЦОТ „ЕФТЕРКЛАНГ: МАКЕДОНИУМ БЕНД“

НАД 40 ФИЛМОВИ НА 23. ИЗДАНИЕ НА СИНЕДЕЈС, СЕ ОТВОРА НА 11 ЈУЛИ СО ДОМАШНАТА ПРЕМИЕРА НА ДОКУМЕНТАРЕЦОТ „ЕФТЕРКЛАНГ: МАКЕДОНИУМ БЕНД“

Со македонската премиера на македонско-данскиот музички документарец „Ефтеркланг: Македониум бенд“, на 11 јули се отвора 23. издание на меѓународниот ...
23. СИНЕДЕЈС ПОЧНУВА НА 11 ЈУЛИ СО ПРЕМИЕРАТА НА ДОКУМЕНТАРЕЦОТ „ЕФТЕРКЛАНГ: МАКЕДОНИУМ БЕНД“

23. СИНЕДЕЈС ПОЧНУВА НА 11 ЈУЛИ СО ПРЕМИЕРАТА НА ДОКУМЕНТАРЕЦОТ „ЕФТЕРКЛАНГ: МАКЕДОНИУМ БЕНД“

Со премиерата на документарниот филм „Eфтеркланг: Македониум бенд”, во режија на Андреас Јонсен, на 11 јули ќе се отвори 23. издание на фестивалот на ...
ОВА БЕШЕ МАГИЧНА НОЌ, РЕЧЕ ГОЦЕ ЦВЕТАНОВСКИ НА МАКЕДОНСКАТА ПРЕМИЕРА НА ФИЛМОТ „БИЗНИСОТ НА ЗАДОВОЛСТВОТО“

ОВА БЕШЕ МАГИЧНА НОЌ, РЕЧЕ ГОЦЕ ЦВЕТАНОВСКИ НА МАКЕДОНСКАТА ПРЕМИЕРА НА ФИЛМОТ „БИЗНИСОТ НА ЗАДОВОЛСТВОТО“

Ова беше магична проекција, рече режисерот Гоце Цветановски на синоќешната премиера на неговиот прв долгометражен игран филм „Бизнисот на задоволствот ...
НАЈЛОШО Е КОГА ФИЛМОТ ГИ ОСТАВА ГЛЕДАЧИТЕ РАМНОДУШНИ, ВЕЛИ ГОЦЕ ЦВЕТАНОВСКИ ПРЕД ДОМАШНАТА ПРЕМИЕРА НА „БИЗНИСОТ НА ЗАДОВОЛСТВОТО“ ЗА ЗАТВОРАЊЕ НА СИНЕДЕЈС

НАЈЛОШО Е КОГА ФИЛМОТ ГИ ОСТАВА ГЛЕДАЧИТЕ РАМНОДУШНИ, ВЕЛИ ГОЦЕ ЦВЕТАНОВСКИ ПРЕД ДОМАШНАТА ПРЕМИЕРА НА „БИЗНИСОТ НА ЗАДОВОЛСТВОТО“ ЗА ЗАТВОРАЊЕ НА СИНЕДЕЈС

По неколку снимени играни и анимирани кратки филма, Гоце Цветановски е пред македонска премиера на својот прв долгометражен игран филм „Бизнисот на за ...
СЕ НАДЕВАМ ДЕКА МОИТЕ БЛИСКИ ОД НЕКАДЕ ГО ГЛЕДААТ ФИЛМОТ И СЕ СМЕШКААТ, ВАРДАН ТОЗИЈА ГО ПОСВЕТИ ФИЛМОТ „М“ НА НЕГОВОТО СЕМЕЈСТВО КОЕ НЕ ЈА ДОЧЕКА ПРЕМИЕРАТА

СЕ НАДЕВАМ ДЕКА МОИТЕ БЛИСКИ ОД НЕКАДЕ ГО ГЛЕДААТ ФИЛМОТ И СЕ СМЕШКААТ, ВАРДАН ТОЗИЈА ГО ПОСВЕТИ ФИЛМОТ „М“ НА НЕГОВОТО СЕМЕЈСТВО КОЕ НЕ ЈА ДОЧЕКА ПРЕМИЕРАТА

„Овој филм го посветувам на тие неколку мои луѓе кои прерано заминаа и не дочекаа да ја видат премиерата. Се надевам дека од некаде гледаат и се смешк ...
СЕ РАДУВАМЕ ШТО ПО 4 ГОДИНИ, „М“ ЌЕ ИМА ПРЕМИЕРА НА СИНЕДЕЈС, ВЕЛИ ЕКИПАТА НА НОВИОТ ФИЛМ НА ВАРДАН ТОЗИЈА

СЕ РАДУВАМЕ ШТО ПО 4 ГОДИНИ, „М“ ЌЕ ИМА ПРЕМИЕРА НА СИНЕДЕЈС, ВЕЛИ ЕКИПАТА НА НОВИОТ ФИЛМ НА ВАРДАН ТОЗИЈА

Со премиерата на вториот долгометражен филм на режисерот Вардан Тозија „М“, на 13 јули, се отвора 22. издание на Фестивалот на европски филм Синдејс в ...
ЗЛАТНА ЅВЕЗДА НА СИНЕДЕЈС ЗА „107 МАЈКИ“ НА ПЕТЕР КЕРКЕШ

ЗЛАТНА ЅВЕЗДА НА СИНЕДЕЈС ЗА „107 МАЈКИ“ НА ПЕТЕР КЕРКЕШ

„107 мајки“ на Петер Керекеш ја освои Златната ѕвезда за најдобар филм на 21. Синедејс, филмскиот фестивал на европскиот филм што заврши синоќа во Ско ...
МИЛО МИ Е ШТО 20 ГОДИНИ СЕ БОРАМ ДА СНИМАМ ФИЛМОВИ КАКВИ ШТО САКАМ, ВЕЛИ ГОРАН СТОЛЕВСКИ, АВТОРОТ НА ХОРОР ХИТОТ „НЕМА ДА СИ САМА“ ШТО ГО ЗАТВОРА СИНЕДЕЈС

МИЛО МИ Е ШТО 20 ГОДИНИ СЕ БОРАМ ДА СНИМАМ ФИЛМОВИ КАКВИ ШТО САКАМ, ВЕЛИ ГОРАН СТОЛЕВСКИ, АВТОРОТ НА ХОРОР ХИТОТ „НЕМА ДА СИ САМА“ ШТО ГО ЗАТВОРА СИНЕДЕЈС

Дваесет и првото издание на фестивалот на европски филм Синедејс се затвора утревечер (21ч) со „Нема да си сама“, еден од најзборуваните хорори оваа г ...
1 2 3 10 / 25 НАПИСИ