Таг: слепите деца

ПАДНА НА СУД И ВТОРАТА ЗАБРАНА НА ТРАМП ЗА ВЛЕЗ ВО САД НА ДРЖАВЈАНИ ОД ШЕСТ ЗЕМЈИ

ПАДНА НА СУД И ВТОРАТА ЗАБРАНА НА ТРАМП ЗА ВЛЕЗ ВО САД НА ДРЖАВЈАНИ ОД ШЕСТ ЗЕМЈИ

Федералниот суд во државата Хаваи ја блокираше забраната на американскиот претседател за влез во САД за државјани на шест земји и за бегалци само неко ...
ЗАБРАНАТА ЗА ПАТУВАЊЕ НА ТРАМП ЈА ЗАГРОЗУВА ИДНИНАТА НА СТРАНСКИТЕ СТУДЕНТИ

ЗАБРАНАТА ЗА ПАТУВАЊЕ НА ТРАМП ЈА ЗАГРОЗУВА ИДНИНАТА НА СТРАНСКИТЕ СТУДЕНТИ

Додека администрацијата на американскиот претседател  Доналд Трамп се обидува да ја спроведе контроверзната извршна наредба со која им се забранува вл ...
И АПЕЛАЦИОНИОТ СУД ЈА ОТФРЛИ ЗАБРАНАТА НА ТРАМП ЗА ВЛЕЗ НА МУСЛИМАНИ

И АПЕЛАЦИОНИОТ СУД ЈА ОТФРЛИ ЗАБРАНАТА НА ТРАМП ЗА ВЛЕЗ НА МУСЛИМАНИ

Американскиот федерален апелационен суд го отфрли барањето на администрацијата на Трамп да ја врати забраната за влез на патници од 7 муслимански земј ...
НЕ Е ОПРАВДАНО СИТЕ ЛУЃЕ ОД ЕДНА ВЕРА ДА СЕ СТАВААТ ПОД ГЕНЕРАЛЕН СОМНЕЖ, ИЗЈАВИ МЕРКЕЛ ЗА НАРЕДБАТА НА ТРАМП

НЕ Е ОПРАВДАНО СИТЕ ЛУЃЕ ОД ЕДНА ВЕРА ДА СЕ СТАВААТ ПОД ГЕНЕРАЛЕН СОМНЕЖ, ИЗЈАВИ МЕРКЕЛ ЗА НАРЕДБАТА НА ТРАМП

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да забрани влез во земјата за неколку доминантно м ...
ЊУЈОРШКИОТ СУД ПРИВРЕМЕНО ЈА БЛОКИРАШЕ НАРЕДБАТА НА ТРАМП, ПРОТЕСТИ НА АМЕРИКАНСКИТЕ АЕРОДРОМИ

ЊУЈОРШКИОТ СУД ПРИВРЕМЕНО ЈА БЛОКИРАШЕ НАРЕДБАТА НА ТРАМП, ПРОТЕСТИ НА АМЕРИКАНСКИТЕ АЕРОДРОМИ

Федералниот суд во Њујорк нареди привремено да биде блокирана извршната наредба на американскиот претседател Доналд Трамп да ги депортира луѓето со ...
БЕГАЛЦИТЕ ШТО ЛЕТАЛЕ КОН САД СЕ СТАВЕНИ ВО ПРИТВОР ПО НАРЕДБАТА НА ТРАМП ЗА ЗАБРАНЕТ ВЛЕЗ

БЕГАЛЦИТЕ ШТО ЛЕТАЛЕ КОН САД СЕ СТАВЕНИ ВО ПРИТВОР ПО НАРЕДБАТА НА ТРАМП ЗА ЗАБРАНЕТ ВЛЕЗ

Извршната наредба на претседателот Трамп за затворање на границите на САД стапи на сила во петок навечер. Бегалците кои веќе беа на лет за време на по ...
6 / 6 НАПИСИ