Таг: сметки

1 2 3 5 10 / 50 НАПИСИ
ДРЖАВАТА ЌЕ МОРА ДА ГИ ПОКРИЕ СМЕТКИТЕ ЗА СТРУЈА НА ИНСТИТУЦИИТЕ КОИ СО ГОДИНИ НЕ ПЛАЌАЛЕ, ВЕЛИ КОВАЧЕВСКИ

ДРЖАВАТА ЌЕ МОРА ДА ГИ ПОКРИЕ СМЕТКИТЕ ЗА СТРУЈА НА ИНСТИТУЦИИТЕ КОИ СО ГОДИНИ НЕ ПЛАЌАЛЕ, ВЕЛИ КОВАЧЕВСКИ

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека државата ќе мора да ги покрие трошоците на институциите кои што со години не ги плаќале сметките за струја. Но, ...
СМЕТКИТЕ ЗА ПАРНО ЗА ОКТОМВРИ СЕ ДОСТАВЕНИ, ВЕЛИ ЕСМ, ОТВОРЕН НОВ ПУНКТ ВО ГТЦ

СМЕТКИТЕ ЗА ПАРНО ЗА ОКТОМВРИ СЕ ДОСТАВЕНИ, ВЕЛИ ЕСМ, ОТВОРЕН НОВ ПУНКТ ВО ГТЦ

Заврши доставата на сметките за парно за октомври, а во тек е нивната наплата, вели помошничката на директорот за производство од АД ЕСМ, Александра М ...
„ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“ ДОБИ 400.000 ЕВРА СУБВЕНЦИИ ОД ГРАД СКОПЈЕ ОТИ НЕМА ПАРИ ЗА ПЛАТА, „ЛАЈКА“ 113.000 ЕВРА ЗА ДА ПЛАТИ СМЕТКИ

„ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“ ДОБИ 400.000 ЕВРА СУБВЕНЦИИ ОД ГРАД СКОПЈЕ ОТИ НЕМА ПАРИ ЗА ПЛАТА, „ЛАЈКА“ 113.000 ЕВРА ЗА ДА ПЛАТИ СМЕТКИ

Пола милион евра се пренаменија од буџетот на Град Скопје за субвенции на јавните претпријатија „Паркови и зеленило“ и „Лајка“. На денешната вонредна ...
ТЕТОВСКИТЕ КОМУНАЛЦИ ОСТАНАА БЕЗ ПЛАТА И ХОНОРАРИ ОТИ ГРАЃАНИТЕ НЕ ГИ ПЛАЌААТ СМЕТКИТЕ ЗА ВОДА

ТЕТОВСКИТЕ КОМУНАЛЦИ ОСТАНАА БЕЗ ПЛАТА И ХОНОРАРИ ОТИ ГРАЃАНИТЕ НЕ ГИ ПЛАЌААТ СМЕТКИТЕ ЗА ВОДА

Јавното комунално претпријатие од Тетово се дави во долгови. Должи над 10 милиони евра, од кои пола милион евра се неисплатени плати од август до сега ...
НАД 170 ПЕЧАЛБАРИ ДОБИЛЕ СМЕТКИ ЗА СТРУЈА И ДО 15.000 ДЕНАРИ ИАКО СО МЕСЕЦИ НЕ БИЛЕ ВО ЗЕМЈАВА

НАД 170 ПЕЧАЛБАРИ ДОБИЛЕ СМЕТКИ ЗА СТРУЈА И ДО 15.000 ДЕНАРИ ИАКО СО МЕСЕЦИ НЕ БИЛЕ ВО ЗЕМЈАВА

Печалбарите од југозападниот и северозападниот регион во земјава кои со месеци не живеат во своите домови добиле високи сметки за електрична енергија. ...
АКО ВЛАДАТА НЕ ИМ ПОМОГНЕ, ХОТЕЛИТЕ ОД ОХРИДСКО-СТРУШКИОТ РЕГИОН ЗИМАВА ЌЕ ЗАТВОРАТ И БЕЗ РАБОТА ЌЕ ОСТАНАТ 1.500 РАБОТНИЦИ

АКО ВЛАДАТА НЕ ИМ ПОМОГНЕ, ХОТЕЛИТЕ ОД ОХРИДСКО-СТРУШКИОТ РЕГИОН ЗИМАВА ЌЕ ЗАТВОРАТ И БЕЗ РАБОТА ЌЕ ОСТАНАТ 1.500 РАБОТНИЦИ

Над 60 проценти од хотелските капацитети на охридско-струшката ривиера ќе стават клуч на врата од следниот месец поради високите сметки за струја. Нај ...
ОПШТИНА СТРУГА ГИ ГАСИ УЛИЧНИТЕ СВЕТИЛКИ ПОСЛЕ ПОЛНОЌ ЗА ДА ШТЕДИ, МЕРКО ВЕЛИ НА МНОГУ МЕСТА СЕ КРАДЕ СТРУЈА

ОПШТИНА СТРУГА ГИ ГАСИ УЛИЧНИТЕ СВЕТИЛКИ ПОСЛЕ ПОЛНОЌ ЗА ДА ШТЕДИ, МЕРКО ВЕЛИ НА МНОГУ МЕСТА СЕ КРАДЕ СТРУЈА

Општина Струга го исклучува јавното осветлување во градот и населените места за да заштеди струја. Уличните светилки се исклучуваат после полноќ, што ...
ФЕКАЛИИ ВО ЕЗЕРОТО НЕМА ДА ИМА ОТИ ЗАКОНСКИ НЕ МОЖАТ ДА НИ ЈА ИСКЛУЧАТ СТРУЈАТА, ВЕЛАТ ОД ЈП „КОЛЕКТОРСКИ СИСТЕМ“ КОЕ ИМА ДОЛГ КОН ЕВН

ФЕКАЛИИ ВО ЕЗЕРОТО НЕМА ДА ИМА ОТИ ЗАКОНСКИ НЕ МОЖАТ ДА НИ ЈА ИСКЛУЧАТ СТРУЈАТА, ВЕЛАТ ОД ЈП „КОЛЕКТОРСКИ СИСТЕМ“ КОЕ ИМА ДОЛГ КОН ЕВН

Високите сметки за струја можат да го остават државното јавно претпријатие „Колекторски систем“ без електрична енергија. Еколозите стравуваат дека вак ...
БЕГ ДА ГИ СТОРНИРА ЗГОЛЕМЕНИТЕ СМЕТКИ ЗА ПАРНО И ДА ИЗГОТВИ НОВИ СО ВКАЛКУЛИРАНА СУБВЕНЦИЈА ОД ВЛАДАТА, ПОБАРА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА РЕГУЛАТОРНА КОМИСИЈА БИСЛИМОСКИ

БЕГ ДА ГИ СТОРНИРА ЗГОЛЕМЕНИТЕ СМЕТКИ ЗА ПАРНО И ДА ИЗГОТВИ НОВИ СО ВКАЛКУЛИРАНА СУБВЕНЦИЈА ОД ВЛАДАТА, ПОБАРА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА РЕГУЛАТОРНА КОМИСИЈА БИСЛИМОСКИ

Претседателот на Регулаторна комисија за енергетика (РКЕ) Марко Бислимовски денеска на прес-конференција побара од БЕГ да ги сторнира сметките за парн ...
СКОПЈАНИ ОД БЕГ ДОБИЈА ДВОЈНО ПОГОЛЕМИ СМЕТКИ ЗА ПАРНО ЗА АВГУСТ, ИАКО ЗГОЛЕМУВАЊЕТО ТРЕБАШЕ ДА БИДЕ 14 ОТСТО

СКОПЈАНИ ОД БЕГ ДОБИЈА ДВОЈНО ПОГОЛЕМИ СМЕТКИ ЗА ПАРНО ЗА АВГУСТ, ИАКО ЗГОЛЕМУВАЊЕТО ТРЕБАШЕ ДА БИДЕ 14 ОТСТО

За над 100 отсто повисоки сметки за парно добија скопјани за месец август. Граѓани кои се јавија во нашата редакција се пожалија дека од БЕГ им стигна ...
1 2 3 5 10 / 50 НАПИСИ