Таг: смрт

1 2 3 10 / 25 НАПИСИ
ИНСПЕКТОРИ И КОМИСИЈА ЗА СТРУЧЕН НАДЗОР ЈА ИСПИТУВААТ СМРТТА НА НОВОРОДЕНЧЕТО ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА

ИНСПЕКТОРИ И КОМИСИЈА ЗА СТРУЧЕН НАДЗОР ЈА ИСПИТУВААТ СМРТТА НА НОВОРОДЕНЧЕТО ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА

Во тек е инспекцискиот вонреден надзор од Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) во Клиничката болница во Битола, а формирана е и комисиј ...
СО СИРЕНА И ЕДНОМИНУТЕН МОЛК УТРЕ ПРОТЕСТ ПРЕД БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА ПОРАДИ СМРТТА НА ДВЕ ДЕЦА ЗА 20 ДЕНА

СО СИРЕНА И ЕДНОМИНУТЕН МОЛК УТРЕ ПРОТЕСТ ПРЕД БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА ПОРАДИ СМРТТА НА ДВЕ ДЕЦА ЗА 20 ДЕНА

Со вклучување на сирена утре во 17 часот пред Клиничката болница во Битола ќе има протест поради смртта на новороденчето кое завчера почина на Одделен ...
БОЛЕН ЧОВЕК УМРЕЛ ОД ГЛАД ВО ИСТРАЖЕН ЗАТВОР ВО САД ОТИ НЕ МОЖЕЛ ДА ПЛАТИ КАУЦИЈА ОД 100 ДОЛАРИ

БОЛЕН ЧОВЕК УМРЕЛ ОД ГЛАД ВО ИСТРАЖЕН ЗАТВОР ВО САД ОТИ НЕ МОЖЕЛ ДА ПЛАТИ КАУЦИЈА ОД 100 ДОЛАРИ

Човек умрел од глад во истражен затвор откако не можел да си дозволи да плати кауција од 100 долари, се вели во тужбата поднесена од неговото семејств ...
МАСИМО ИСПЕАЛ ПЕСНА ЗА 23 ДЕКЕМВРИ, ДАТУМОТ НА СВОЈАТА СМРТ

МАСИМО ИСПЕАЛ ПЕСНА ЗА 23 ДЕКЕМВРИ, ДАТУМОТ НА СВОЈАТА СМРТ

Пред четири години, Тони Цетински и Масимо Савиќ ја изведоа песната „23 декември“ во музичкото шоу „А страна“ на ХРТ, а вчера, токму на тој датум, поп ...
ЕЛИЗАБЕТА ВТОРА ПОЧИНАЛА ОД СТАРОСТ, ТРИ ЧАСА ПРЕД ДА БИДЕ ОБЈАВЕНО ЈАВНО

ЕЛИЗАБЕТА ВТОРА ПОЧИНАЛА ОД СТАРОСТ, ТРИ ЧАСА ПРЕД ДА БИДЕ ОБЈАВЕНО ЈАВНО

Елизабета Втора починала од старост, стои во потврдата за нејзината смрт, што денеска ја објави Националниот архив на Шкотска. Во извештајот пишува де ...
НА КЛИНИКАТА ВО НИШ ПОЧИНА ПУЛМОЛОГОТ АНЃЕЛКО ЃОРЧЕВ, ТАТКО НА ПРАТЕНИКОТ ВЛАТКО ЃОРЧЕВ

НА КЛИНИКАТА ВО НИШ ПОЧИНА ПУЛМОЛОГОТ АНЃЕЛКО ЃОРЧЕВ, ТАТКО НА ПРАТЕНИКОТ ВЛАТКО ЃОРЧЕВ

На Клиниката во Ниш денеска почина специјалистот по пулмологија и алергологија, професорот Анѓелко Ѓорчев (72). Тој е татко на поранешниот пратеник Вл ...
ПОЧИНА АКТЕРОТ МУСТАФА НАДАРЕВИЌ

ПОЧИНА АКТЕРОТ МУСТАФА НАДАРЕВИЌ

Славниот босански глумец Мустафа Надаревиќ денеска почина на 77 години по долго боледување. Веста за неговата смрт ја потврди неговиот колега Моамер К ...
АКТЕРОТ ШОН КОНЕРИ ПОЧИНА НА 90 ГОДИНИ

АКТЕРОТ ШОН КОНЕРИ ПОЧИНА НА 90 ГОДИНИ

Шкотскиот актер Шон Конери почина на 90 години, соопшти неговото семејство. Конери беше најпознат по улогата на Џемс Бонд и го глумеше британскиот ...
ПОЧИНА ПРИТВОРЕНИК ВО ШУТКА, УТРЕ ОБДУКЦИЈАТА ЌЕ ОТКРИЕ КОЈА Е ПРИЧИНАТА ЗА СМРТТА

ПОЧИНА ПРИТВОРЕНИК ВО ШУТКА, УТРЕ ОБДУКЦИЈАТА ЌЕ ОТКРИЕ КОЈА Е ПРИЧИНАТА ЗА СМРТТА

Во истражниот затвор „Скопје“ во Шутка денеска од засега непознати причини почина 23-годишен притвореник. Обдукцијата во текот на утрешниот ден тре ...
КОНТРОВЕРЗЕН Е СЛУЧАЈОТ СО СМРТТА НА ВЕЛЕШАНКАТА КАТИЦА МАНОИЛОВА, РАНО Е ДА СЕ КАЖЕ СО СИГУРНОСТ ДАЛИ БИЛА ИНФИЦИРАНА СО КОРОНАВИРУС, СМЕТА ЕПИДЕМИОЛОГОТ МИКИЌ

КОНТРОВЕРЗЕН Е СЛУЧАЈОТ СО СМРТТА НА ВЕЛЕШАНКАТА КАТИЦА МАНОИЛОВА, РАНО Е ДА СЕ КАЖЕ СО СИГУРНОСТ ДАЛИ БИЛА ИНФИЦИРАНА СО КОРОНАВИРУС, СМЕТА ЕПИДЕМИОЛОГОТ МИКИЌ

Смртта на велешанката Катица Маноилова за која Институтот за судска медицина објави дека кај неа бил најден коронавирус, за стручните лица од здравств ...
1 2 3 10 / 25 НАПИСИ