Таг: смрт

1 2 10 / 20 НАПИСИ
НА КЛИНИКАТА ВО НИШ ПОЧИНА ПУЛМОЛОГОТ АНЃЕЛКО ЃОРЧЕВ, ТАТКО НА ПРАТЕНИКОТ ВЛАТКО ЃОРЧЕВ

НА КЛИНИКАТА ВО НИШ ПОЧИНА ПУЛМОЛОГОТ АНЃЕЛКО ЃОРЧЕВ, ТАТКО НА ПРАТЕНИКОТ ВЛАТКО ЃОРЧЕВ

На Клиниката во Ниш денеска почина специјалистот по пулмологија и алергологија, професорот Анѓелко Ѓорчев (72). Тој е татко на поранешниот пратеник Вл ...
ПОЧИНА АКТЕРОТ МУСТАФА НАДАРЕВИЌ

ПОЧИНА АКТЕРОТ МУСТАФА НАДАРЕВИЌ

Славниот босански глумец Мустафа Надаревиќ денеска почина на 77 години по долго боледување. Веста за неговата смрт ја потврди неговиот колега Моамер К ...
АКТЕРОТ ШОН КОНЕРИ ПОЧИНА НА 90 ГОДИНИ

АКТЕРОТ ШОН КОНЕРИ ПОЧИНА НА 90 ГОДИНИ

Шкотскиот актер Шон Конери почина на 90 години, соопшти неговото семејство. Конери беше најпознат по улогата на Џемс Бонд и го глумеше британскиот ...
ПОЧИНА ПРИТВОРЕНИК ВО ШУТКА, УТРЕ ОБДУКЦИЈАТА ЌЕ ОТКРИЕ КОЈА Е ПРИЧИНАТА ЗА СМРТТА

ПОЧИНА ПРИТВОРЕНИК ВО ШУТКА, УТРЕ ОБДУКЦИЈАТА ЌЕ ОТКРИЕ КОЈА Е ПРИЧИНАТА ЗА СМРТТА

Во истражниот затвор „Скопје“ во Шутка денеска од засега непознати причини почина 23-годишен притвореник. Обдукцијата во текот на утрешниот ден тре ...
КОНТРОВЕРЗЕН Е СЛУЧАЈОТ СО СМРТТА НА ВЕЛЕШАНКАТА КАТИЦА МАНОИЛОВА, РАНО Е ДА СЕ КАЖЕ СО СИГУРНОСТ ДАЛИ БИЛА ИНФИЦИРАНА СО КОРОНАВИРУС, СМЕТА ЕПИДЕМИОЛОГОТ МИКИЌ

КОНТРОВЕРЗЕН Е СЛУЧАЈОТ СО СМРТТА НА ВЕЛЕШАНКАТА КАТИЦА МАНОИЛОВА, РАНО Е ДА СЕ КАЖЕ СО СИГУРНОСТ ДАЛИ БИЛА ИНФИЦИРАНА СО КОРОНАВИРУС, СМЕТА ЕПИДЕМИОЛОГОТ МИКИЌ

Смртта на велешанката Катица Маноилова за која Институтот за судска медицина објави дека кај неа бил најден коронавирус, за стручните лица од здравств ...
АНЕСТЕЗИОЛОГОТ ВАНЧОВ ДОБИ ЕДНА ГОДИНА ЗАТВОР ЗА СМРТТА НА РОДИЛКАТА КАДИЕВА И БЕБЕТО, ГИНЕКОЛОЗИТЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ВИНА

АНЕСТЕЗИОЛОГОТ ВАНЧОВ ДОБИ ЕДНА ГОДИНА ЗАТВОР ЗА СМРТТА НА РОДИЛКАТА КАДИЕВА И БЕБЕТО, ГИНЕКОЛОЗИТЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ВИНА

Велешкиот основен суд на анестезиологот Томчо Ванчев на повтореното судење му одреди затворска казна во траење од една година за смртта на родилката М ...
ЛУВР СЀ УШТЕ ЈА ЧЕКА НАЈСКАПАТА СЛИКА НА СВЕТОТ ЗА УТРЕШНАТА ИЗЛОЖБА НА ДА ВИНЧИ

ЛУВР СЀ УШТЕ ЈА ЧЕКА НАЈСКАПАТА СЛИКА НА СВЕТОТ ЗА УТРЕШНАТА ИЗЛОЖБА НА ДА ВИНЧИ

Францускиот музеј Лувр, домот на „Мона Лиза“ на Леонардо да Винчи, привршува со подготовките на една од најголемите изложби во историјата посветена на ...
УТРИНАВА ПОЧИНАЛА МАЈКАТА НА КАТИЦА ЈАНЕВА

УТРИНАВА ПОЧИНАЛА МАЈКАТА НА КАТИЦА ЈАНЕВА

Утринава пред да биде уапсена специјалната обвинителка Катица Јанева, починала нејзината мајка по долго боледување. Погребот, велат извори блиски до с ...
КАПАК ОД 10 КИЛОГРАМИ ГИ КРИЕ ГРОБОВИТЕ НА КОЧО РАЦИН И ПАРТИЗАНИТЕ ВО СПОМЕН КОСТУРНИЦАТА

КАПАК ОД 10 КИЛОГРАМИ ГИ КРИЕ ГРОБОВИТЕ НА КОЧО РАЦИН И ПАРТИЗАНИТЕ ВО СПОМЕН КОСТУРНИЦАТА

Во Спомен костурницата во Велес, меѓу посмртните останки на борците од НОБ и жртвите на фашизмот се наоѓаат и коските на поетот и револуционер Коста С ...
МАКРОН И МАТАРЕЛА ЗАЕДНО ЈА ПРОСЛАВИЈА 500-ГОДИШНИНАТА ОД СМРТТА НА ДА ВИНЧИ

МАКРОН И МАТАРЕЛА ЗАЕДНО ЈА ПРОСЛАВИЈА 500-ГОДИШНИНАТА ОД СМРТТА НА ДА ВИНЧИ

Претседателите на Франција и на Италија Емануел Макрон и Серџо Матарела денес го посетија гробот на италијанскиот ренесансен гениј Леонардо да Винчи в ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ