Таг: Сочи

ПУТИН ДАДЕ НАЈМАЛКУ ОСУМ ГОЛОВИ НА ХОКЕЈАРСКИ МЕЧ, ПА ПАДНА ПРИ ПОЧЕСНИОТ КРУГ

ПУТИН ДАДЕ НАЈМАЛКУ ОСУМ ГОЛОВИ НА ХОКЕЈАРСКИ МЕЧ, ПА ПАДНА ПРИ ПОЧЕСНИОТ КРУГ

Рускиот претседател Владимир Путин постигна најмалку осум голови на егзибициски хокејарски натпревар во Сочи, пред да се сопне и падне на мразот додек ...
ПАТНИЧКИ АВИОН ПРИ СЛЕТУВАЊЕ ВО СОЧИ ИЗЛЕТА ОД ПИСТА И СЕ ЗАПАЛИ, 18 ПАТНИЦИ ПОВРЕДЕНИ

ПАТНИЧКИ АВИОН ПРИ СЛЕТУВАЊЕ ВО СОЧИ ИЗЛЕТА ОД ПИСТА И СЕ ЗАПАЛИ, 18 ПАТНИЦИ ПОВРЕДЕНИ

18 патници се повредени откако  утрово околу 3 часот по локално време, авионот „Боинг 737- 800“ кој летал од Москва за Сочи, при слетувањето излетал о ...
2 / 2 НАПИСИ