Таг: Солунски филмски фестивал

КОСОВСКО-МАКЕДОНСКИТЕ КОПРОДУКЦИИ „ВЕРА СОНУВА ЗА МОРЕТО“ И „УЛИШТЕ“ МЕЃУ НАГРАДЕНИТЕ НА СОЛУНСКИОТ ФЕСТИВАЛ

КОСОВСКО-МАКЕДОНСКИТЕ КОПРОДУКЦИИ „ВЕРА СОНУВА ЗА МОРЕТО“ И „УЛИШТЕ“ МЕЃУ НАГРАДЕНИТЕ НА СОЛУНСКИОТ ФЕСТИВАЛ

„Вера сонува за морето“ на Калтрина Красниќи и „Улиште“ на Блерта Башоли, во косовско-македонска копродукција, освоија награди на Солунскиот фестивал. ...
НАГРАДА ОД ПУБЛИКАТА ВО СОЛУН ЗА МАКЕДОНСКИОТ ФИЛМ „ИСЦЕЛИТЕЛ“ НА СТАВРЕСКИ

НАГРАДА ОД ПУБЛИКАТА ВО СОЛУН ЗА МАКЕДОНСКИОТ ФИЛМ „ИСЦЕЛИТЕЛ“ НА СТАВРЕСКИ

„Исцелител“, дебито на македонскиот автор Ѓорче Ставрески, ја освои наградата Фишер што се доделува според гласови од публиката на Солунскиот филмски ...
„ИСЦЕЛИТЕЛ“ НА СТАВРЕСКИ СО СМЕА ГО ИЗЛЕЧИ СОЛУН

„ИСЦЕЛИТЕЛ“ НА СТАВРЕСКИ СО СМЕА ГО ИЗЛЕЧИ СОЛУН

Специјално од Солун за САКАМДАКАЖАМ.МК: Марина КОСТОВА Со многу смеа и аплауз вечерва на Солунскиот филмски фестивал помина светската премиера на „ ...
ШОКИРАН СУМ ШТО ТРЕБАШЕ ТОЛКУ ВРЕМЕ ЗА ДА СЕ РАЗОТКРИЕ ХАРВИ ВАЈНСТИН, ВЕЛИ ОСКАРОВЕЦОТ АЛЕКСАНДЕР ПЕЈН

ШОКИРАН СУМ ШТО ТРЕБАШЕ ТОЛКУ ВРЕМЕ ЗА ДА СЕ РАЗОТКРИЕ ХАРВИ ВАЈНСТИН, ВЕЛИ ОСКАРОВЕЦОТ АЛЕКСАНДЕР ПЕЈН

Специјално од Солун за САКАМДАКАЖАМ.МК: Марина КОСТОВА Двојниот оскаровец Александер Пејн вели дека е шокиран што требало толку долго време да се р ...
УМЕТНОСТА СЕ СВЕДЕ НА ДЕКОР ЗА СТАНОВИТЕ НА БОГАТИТЕ, ВЕЛИ КАНСКИОТ ПОБЕДНИК РУБЕН ОСТЛУНД

УМЕТНОСТА СЕ СВЕДЕ НА ДЕКОР ЗА СТАНОВИТЕ НА БОГАТИТЕ, ВЕЛИ КАНСКИОТ ПОБЕДНИК РУБЕН ОСТЛУНД

Специјално од Солун за САКАМДАКАЖАМ.МК: Марина КОСТОВА Шведскиот автор Рубен Остлунд, кој годинава освои Златна палма во Кан за „Квадрат“, неговиот ...
СОЛУН ОДИ ВО ВИРТУЕЛНА РЕАЛНОСТ

СОЛУН ОДИ ВО ВИРТУЕЛНА РЕАЛНОСТ

„За тело и душа“ на унгарската авторка Илдико Енједи го отвори синоќа 58. издание на Солунскиот филмски фестивал, најголемиот фестивал во регионот чиј ...
6 / 6 НАПИСИ