Таг: Сообраќајна несреќа

1 2 3 4 7 20 / 67 НАПИСИ
13-ГОДИШЕН ВОЗАЧ ПРЕДИЗВИКАЛ СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО ТЕКСАС ВО КОЈА ЗАГИНАА ДЕВЕТ ЛУЃЕ

13-ГОДИШЕН ВОЗАЧ ПРЕДИЗВИКАЛ СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО ТЕКСАС ВО КОЈА ЗАГИНАА ДЕВЕТ ЛУЃЕ

Истрагата за минатонеделната страотна сообраќајна несреќа во Тексас се фокусира на откритието дека 13-годишник го возел пикапот кој удрил во комбе, пр ...
ЛАНИ ИМАЛО ПОВЕЌЕ НЕСРЕЌИ И ЖРТВИ ПО ПАТИШТАТА ВО ВЕЛЕШКО ОД 2020, ИАКО СЕ ЗГОЛЕМИЛ БРОЈОТ НА СООБРАЌАЈНИ КОНТРОЛИ

ЛАНИ ИМАЛО ПОВЕЌЕ НЕСРЕЌИ И ЖРТВИ ПО ПАТИШТАТА ВО ВЕЛЕШКО ОД 2020, ИАКО СЕ ЗГОЛЕМИЛ БРОЈОТ НА СООБРАЌАЈНИ КОНТРОЛИ

Минатата година, на подрачјето на Велес и Велешко се зголемил бројот на сообраќајни несреќи, но и на жртви. Според податоците на СВР Велес за општинит ...
19 ПАТНИЦИ ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКА НА ТРИ ВОЗИЛА ВО БИТОЛА

19 ПАТНИЦИ ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКА НА ТРИ ВОЗИЛА ВО БИТОЛА

Деветнаесет патници, од кои шесрмина потешко, се повредени во сообраќајна несреќа попладнево околу 14.40часот на Краварски пат во Битола. Сите повреде ...
СЕ ПРЕВРТЕ КАМИОН СО МИГРАНТИ ВО МЕКСИКО, НАЈМАЛКУ 53 ЗАГИНАТИ

СЕ ПРЕВРТЕ КАМИОН СО МИГРАНТИ ВО МЕКСИКО, НАЈМАЛКУ 53 ЗАГИНАТИ

Најмалку 53 луѓе загинаа, а десетици се повредени откако се преврте камион во јужно Мексико. Во камионот имало повеќе од 100 луѓе, за кои властите каж ...
СО ПОВРЕДЕНИОТ ЗОРАН МИЛЕВСКИ СЕ ВОЗЕЛЕ ДВАЈЦА СРПСКИ ДРЖАВЈАНИ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА СООБРАЌАЈКАТА КАЈ СТРАЖА ЗАШТО ИМА ЖРТВА

СО ПОВРЕДЕНИОТ ЗОРАН МИЛЕВСКИ СЕ ВОЗЕЛЕ ДВАЈЦА СРПСКИ ДРЖАВЈАНИ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА СООБРАЌАЈКАТА КАЈ СТРАЖА ЗАШТО ИМА ЖРТВА

За вчерашната тешка сообраќајна несреќа пред Стража, во која во судир на 3 возила при претекнување на полна лента загина едно лице, а седуммина се пов ...
ТАЈГЕР ВУДС Е СРЕЌЕН ШТО Е ЖИВ, КАЖА ПОЛИЦИЈАТА ПО ВЧЕРАШНАТА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА СЛАВНИОТ ГОЛФЕР

ТАЈГЕР ВУДС Е СРЕЌЕН ШТО Е ЖИВ, КАЖА ПОЛИЦИЈАТА ПО ВЧЕРАШНАТА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА СЛАВНИОТ ГОЛФЕР

Прославениот голфер Тајгер Вудс е свесен и добро реагира по вчерашната операција откако се здоби со сериозни повреди на ногата во сообраќајната несреќ ...
ТАЈГЕР ВУДС ПРЕВЕЗЕН ВО БОЛНИЦА СО ПОВРЕДИ НА НОЗЕТЕ ПО ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА

ТАЈГЕР ВУДС ПРЕВЕЗЕН ВО БОЛНИЦА СО ПОВРЕДИ НА НОЗЕТЕ ПО ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА

Еден од најуспешните голфери на сите времиња Тајгер Вудс е тешко повреден во сообраќајна несреќа откако се превртел со своето возило во Лос Анџелес. ...
ИЗМАМНИЦИ ИЗМИСЛУВАЛЕ СООБРАЌАЈНИ НЕСРЕЌИ ЗА ДА БАРААТ ПАРИ ОД СЕМЕЈСТВАТА ЗА ПРЕВОЗ НА ПОЧИНАТИТЕ

ИЗМАМНИЦИ ИЗМИСЛУВАЛЕ СООБРАЌАЈНИ НЕСРЕЌИ ЗА ДА БАРААТ ПАРИ ОД СЕМЕЈСТВАТА ЗА ПРЕВОЗ НА ПОЧИНАТИТЕ

Тетовската полиција уапси две лица за кои се сомнева дека измислувале сообраќајни незгоди и стапувале во контакт со семејствата на наводните жртви на ...
ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ ОТКАКО АВТОМОБИЛ СО 12 МИГРАНТИ УДРИ ВО ВОЗИЛО НА МВР КАЈ РАДОВИШ

ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ ОТКАКО АВТОМОБИЛ СО 12 МИГРАНТИ УДРИ ВО ВОЗИЛО НА МВР КАЈ РАДОВИШ

Осум лица синоќа биле хоспитализирани во Клиничката болница во Штип со тешки повреди, што ги добиле во сообраќајната несреќа што се случи на патот Стр ...
АВТОМОБИЛ ИЗЛЕТА ОД ПАТ, ПАДНА НА ПРУГАТА БЛИЗУ ВЕЛЕС И ЗА МАЛКУ НЕ БИЛ УДРЕН ОД ТОВАРЕН ВОЗ

АВТОМОБИЛ ИЗЛЕТА ОД ПАТ, ПАДНА НА ПРУГАТА БЛИЗУ ВЕЛЕС И ЗА МАЛКУ НЕ БИЛ УДРЕН ОД ТОВАРЕН ВОЗ

Автомобил излета од пат и падна на пругата кон Гевгелија, по што за малку не бил удрен од товарен воз, кој сопрел на време. Во автомобилот имало петми ...
1 2 3 4 7 20 / 67 НАПИСИ