Таг: Совет на јавни обвинители

1 2 3 6 10 / 55 НАПИСИ
СОСТОЈБО, НАДМИНИ СЕ!

СОСТОЈБО, НАДМИНИ СЕ!

Не се секирајте, има уште предмети за застарување ...
СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ Ѝ СЕ НАЛУТИ НА ЛЕНЧЕ РИСТОСКА ЗА ИЗЈАВАТА ДЕКА ТРГУВААТ СО ВЛИЈАНИЕ

СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ Ѝ СЕ НАЛУТИ НА ЛЕНЧЕ РИСТОСКА ЗА ИЗЈАВАТА ДЕКА ТРГУВААТ СО ВЛИЈАНИЕ

За изјавата на обвинителката Ленче Ристоска дека Советот на јавни обвинители е извор на тргување со влијание, дадена на конференција пред два дена, Со ...
ЌЕ СЕ ЗГОЛЕМУВААТ ПЛАТИТЕ ВО СОВЕТОТ НА ОБВИНИТЕЛИ СО ОБРАЗЛОЖЕНИЕ ДЕКА ТОА ЌЕ ВЛИЈАЕ НА НИВНОТО ОДНЕСУВАЊЕ

ЌЕ СЕ ЗГОЛЕМУВААТ ПЛАТИТЕ ВО СОВЕТОТ НА ОБВИНИТЕЛИ СО ОБРАЗЛОЖЕНИЕ ДЕКА ТОА ЌЕ ВЛИЈАЕ НА НИВНОТО ОДНЕСУВАЊЕ

По падот на историско најниско ниво на доверба на граѓаните во обвинителството, во ек на владини мерки за штедење поради енергетската криза, Владата п ...
ХАЈРУЛАХИ ЕДНОГЛАСНО РЕИЗБРАН ЗА ВИШ СКОПСКИ ОБВИНИТЕЛ, ШТЕРЈЕВ ОД СОВЕТОТ НА ОБВИНИТЕЛИ ГИ ОБВИНИ НОВИНАРИТЕ ДЕКА ГО ОЦРНУВАЛЕ ОД ЖЕЛБА ЗА СЕНЗАЦИЈА

ХАЈРУЛАХИ ЕДНОГЛАСНО РЕИЗБРАН ЗА ВИШ СКОПСКИ ОБВИНИТЕЛ, ШТЕРЈЕВ ОД СОВЕТОТ НА ОБВИНИТЕЛИ ГИ ОБВИНИ НОВИНАРИТЕ ДЕКА ГО ОЦРНУВАЛЕ ОД ЖЕЛБА ЗА СЕНЗАЦИЈА

Досегашниот шеф на Вишото јавно обвинителство на Скопје, кого во мај на седница Советот на јавни обвинители го критикуваше за неговата работа на најго ...
СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ ГО ИСПОФАЛИ ИСЛАМ АБАЗИ, А НА ЗАТВОРЕНА СЕДНИЦА РАСПРАВАЛ ЗА ЛОШАТА СОСТОЈБА ВО ГОСТИВАРСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ШТО ГО МЕНАЏИРАЛ

СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ ГО ИСПОФАЛИ ИСЛАМ АБАЗИ, А НА ЗАТВОРЕНА СЕДНИЦА РАСПРАВАЛ ЗА ЛОШАТА СОСТОЈБА ВО ГОСТИВАРСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ШТО ГО МЕНАЏИРАЛ

Новоизбраниот шеф на Обвинителството за организиран криминал и корупција Ислам Абази на функцијата на која официјално стапи денес, доаѓа по критики од ...
ПЕЛИВАНОВ ПОСТАВЕН ДА РАКОВОДИ СО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ НА МЕСТОТО НА РУСКОВСКА, ГИ ЗАСТАПУВАШЕ ОБВИНЕНИЈАТА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ ПРОТИВ МИЈАЛКОВ ЗАЕДНО СО РИСТОСКА И АЈРО

ПЕЛИВАНОВ ПОСТАВЕН ДА РАКОВОДИ СО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ НА МЕСТОТО НА РУСКОВСКА, ГИ ЗАСТАПУВАШЕ ОБВИНЕНИЈАТА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ ПРОТИВ МИЈАЛКОВ ЗАЕДНО СО РИСТОСКА И АЈРО

Обвинителот за организиран криминал и корупција Трајче Пеливанов, кој како обвинител од СЈО во група со обвинителката Ленче Ристоска и Артан Ајро го з ...
РУСКОВСКА ОСТАНУВА СУСПЕНДИРАНА, СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ ЈА ПОТВРДИ ОДЛУКАТА НА ЈОВЕСКИ

РУСКОВСКА ОСТАНУВА СУСПЕНДИРАНА, СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ ЈА ПОТВРДИ ОДЛУКАТА НА ЈОВЕСКИ

Советот на јавни обвинители денеска едногласно ја одби како неоснована жалбата за суспензијата на шефицата на Обвинителството за организиран криминал ...
СИТЕ СМЕ ФИКУСИ

СИТЕ СМЕ ФИКУСИ

Кога Владата ќе рече дека јавната администрација треба да штеди, станува појасно колку расипнички троши. ...
ДА БИРАМЕ ПОМЛАДИ ОБВИНИТЕЛИ ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ЗАШТО ТАМУ БРЗО СЕ ТРОШАТ, РЕЧЕ ЈОЛЕВСКИ ПО РЕИЗБОРОТ НА ПЕТТЕ ОБВИНИТЕЛКИ

ДА БИРАМЕ ПОМЛАДИ ОБВИНИТЕЛИ ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ЗАШТО ТАМУ БРЗО СЕ ТРОШАТ, РЕЧЕ ЈОЛЕВСКИ ПО РЕИЗБОРОТ НА ПЕТТЕ ОБВИНИТЕЛКИ

Од десет пријавени кандидати, осум жени и двајца мажи, во Обвинителството за организиран криминал и корупција се избрани петте обвинителки кои и досег ...
1 2 3 6 10 / 55 НАПИСИ