Таг: совет

1 2 3 4 5 8 30 / 73 НАПИСИ
СОВЕТНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ НЕ ГИ ГЛАСААТ УРБАНИСТИЧКИТЕ ПЛАНОВИ САМО ЗА ДА ЈА БЛОКИРААТ ОПШТИНАТА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ГАЗИ БАБА БОРИС ГЕОРГИЕВСКИ

СОВЕТНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ НЕ ГИ ГЛАСААТ УРБАНИСТИЧКИТЕ ПЛАНОВИ САМО ЗА ДА ЈА БЛОКИРААТ ОПШТИНАТА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ГАЗИ БАБА БОРИС ГЕОРГИЕВСКИ

Советниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Општина Гази Баба намерно, со цел да го закочат функционирањето и развојот на Општината, не ги гла ...
ЖИТЕЛИТЕ НА АЕРОДРОМ ПОБАРАА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ЗА СОВЕТНИЦИТЕ КОИ ДОДЕКА ВМРО-ДПМНЕ БЕШЕ НА ВЛАСТ ГО ИЗГЛАСАА ДУП-ОТ ШТО ДОЗВОЛИ 9-КАТНИЦА КАЈ МАЈЧИН ДОМ

ЖИТЕЛИТЕ НА АЕРОДРОМ ПОБАРАА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ЗА СОВЕТНИЦИТЕ КОИ ДОДЕКА ВМРО-ДПМНЕ БЕШЕ НА ВЛАСТ ГО ИЗГЛАСАА ДУП-ОТ ШТО ДОЗВОЛИ 9-КАТНИЦА КАЈ МАЈЧИН ДОМ

Жителите на Општина Аеродром денеска побараа од градоначалникот Златко Марин не само да ја стопира изградбата на 9-катницата каj Мајчин дом туку да се ...
ПРОТЕСТ НА ПРЕВОЗНИЦИТЕ ВО БИТОЛА, ОПШТИНАТА НАЈАВИ ПОВЛЕКУВАЊЕ НА ТОЧКАТА ЗА ИЗМЕНИ НА ТАРИФНИКОТ

ПРОТЕСТ НА ПРЕВОЗНИЦИТЕ ВО БИТОЛА, ОПШТИНАТА НАЈАВИ ПОВЛЕКУВАЊЕ НА ТОЧКАТА ЗА ИЗМЕНИ НА ТАРИФНИКОТ

Со паркирање на автобусите на булеварот Први Мај девет битолски превознички компании протестираа против најавените измени во тарифникот за превоз на у ...
ЌЕ УМРЕТЕ ОД МАКА- КАВГА ВО БИТОЛСКИОТ СОВЕТ ЗА ГРАДСКИТЕ ПАРКИНЗИ

ЌЕ УМРЕТЕ ОД МАКА- КАВГА ВО БИТОЛСКИОТ СОВЕТ ЗА ГРАДСКИТЕ ПАРКИНЗИ

„Ќе умрете од мака“, им рече од говорницата координаторот на советниците од СДСМ Методија Илиевски, на колегите од опозицијата за време на бурната дис ...
ПОМАЛКУ ПРВАЧИЊА И ПРЕПОЛОВЕНИ ОДДЕЛЕНИЈА ВО БИТОЛСКИТЕ УЧИЛИШТА

ПОМАЛКУ ПРВАЧИЊА И ПРЕПОЛОВЕНИ ОДДЕЛЕНИЈА ВО БИТОЛСКИТЕ УЧИЛИШТА

Годинава во прво одделение во Битола се запишани 782 ученици, соопштија од Општина Битола. Во оваа учебна година на училиште тргнуваат родените во 201 ...
ВО КУМАНОВО ТАКСИ СЕ ЧЕКА СО СААТИ, ТАКСИСТИТЕ БАРААТ ПОВИСОКА ЦЕНА НА ПРЕВОЗОТ

ВО КУМАНОВО ТАКСИ СЕ ЧЕКА СО СААТИ, ТАКСИСТИТЕ БАРААТ ПОВИСОКА ЦЕНА НА ПРЕВОЗОТ

Преполовен е бројот на такси возила во Куманово. Акo минатата година во градот вриеше од легални и диви таксисти, сега ги нема со трн да маваш. Граѓан ...
СОВЕТНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ ЈА НАПУШТИЈА СЕДНИЦАТА ОТИ ШИЛЕГОВ ГО НАВРЕДИЛ МАНЕВСКИ

СОВЕТНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ ЈА НАПУШТИЈА СЕДНИЦАТА ОТИ ШИЛЕГОВ ГО НАВРЕДИЛ МАНЕВСКИ

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ денеска ја напуштија седницата на Советот на Град Скопје, поради како што рекоа навредите кои градоначалникот Петре Шилегов ...
ПОСКАПУВААТ ВОДАТА И ТАКСАТА ЗА КАНАЛИЗАЦИЈА ВО БИТОЛА ЗА 10 ПРОЦЕНТИ

ПОСКАПУВААТ ВОДАТА И ТАКСАТА ЗА КАНАЛИЗАЦИЈА ВО БИТОЛА ЗА 10 ПРОЦЕНТИ

Сметките за вода и канализација поскапуваат во просек за 10 проценти во Битола. Водата поскапува за 2, 5 денари за метар кубен или во просек околу 15 ...
ВМРО-ДПМНЕ ЈА НАПУШТИ СЕДНИЦАТА НА СОВЕТОТ ВО БИТОЛА ПОРАДИ ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

ВМРО-ДПМНЕ ЈА НАПУШТИ СЕДНИЦАТА НА СОВЕТОТ ВО БИТОЛА ПОРАДИ ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Опозициската ВМРО ДПМНЕ ја напушти седницата на Совет на Општина Битола, со обвинување дека локалната власт дава целосна поддршка на договорот за пром ...
ЈОВАН ЏАМБАЗ Е ЕДИНСТВЕН ВРАБОТЕН КОЈ ВЛЕГУВА БЕЗ ТРОПАЊЕ КАЈ ОХРИДСКИТЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ

ЈОВАН ЏАМБАЗ Е ЕДИНСТВЕН ВРАБОТЕН КОЈ ВЛЕГУВА БЕЗ ТРОПАЊЕ КАЈ ОХРИДСКИТЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ

Од осамостојувањето на Македонија со Охрид раководеа шест градоначалници, а кај петмина од нив единствено Јован Џамабаз, вработен во Општината, влегув ...
1 2 3 4 5 8 30 / 73 НАПИСИ